Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Přípojka elektřiny

Zdravím všechny stavebníky. V tomto článku se chci podělit o svou zkušenost s elektrickou přípojkou. Podle dříve přečtených článků na svépomoci.cz i mimo něj jsem neměl zrovna nejlepší pocit z této fáze. Vzhledem k tomu, že většina stavebníků s toutou části měla problémy.

Nakonec jsme se připojili k té většině a i nás čekaly problémy. O připojení jsem žádal již před zakoupením pozemku - původně jsem se chtěl jen informovat o možnosti připojení, místo toho jsem obdržel rovnou smlouvu o připojení.

Vzhledem k tomu, že jsme nebyli tak daleko s koupí pozemku, pozdržel jsem se podepsání smlouvy do posledních dnů platnosti nabídky. Když už jsem měl podepsanou smlouvu o budoucí smlouvě, podepsal jsem rovnou i smlouvu s ČEZem a zaplatil poplatek za jistič 3x25A - 12 500,- Kč, abych nemusel znovu žádat ČEZ o připojení a čekat další měsíc. Tehdy jsem si říkal, jak jsem to vychytal a ušetřil čas.

ČEZ se v průvodní zprávě vyjádřil takto: "Na vybudování připojky máme 9 měsíců od zaplacení poplatku!". Po cca měsíci od podepsání a zaplacení poplatku jsme obdrželi dopis, že naše žádost byla předána partnerské firmě, která bude realizovat připojení k síti NN. Páni, to je rychlost, říkal jsem si. Bohužel jsem se dočetl, že je to běžné a že právě realizační firmě to nejdéle trvá, než se k tomu dostane.

V srpnu mi telefonovali z realizační firmy a doptávali se, kde bych chtěl, aby přípojka byla na pozemku umístěna, aby mi nezasahovali do vjezdu apod. V tom jsem měl jasno, tedy na levý kraj pozemku. Hned na to mi poslali situační výkres s umístěním přípojky a trasu kudy budou tahat v zemi kabel. Řešení bylo dle mého pohledu v plném proudu, dokud jsem neměl další telefonát ve které mi bylo sděleno, že správa silnic a dálnic má s našim záměrem problém a že se jim to moc nelíbí ale pokud se obec vyjádří kladně tak ustoupí. V této chvíli jsem sebe i paní na telefonu ujišťoval, že pan starosta jistě výjde vstříc. Opak byl pravdou. Další telefon z realizační firmy - pan starosta nesouhlasí! V té chvíli jsem měl chuť hodit telefonem o zem.

Skončil jsem dříve v práci, abych stihl pana starostu v kanceláři a požadoval vysvětlení.

"Nemám problém s uložením kabelu pod chodníkem, mám problém s věcným břemenem", povídá mi. Když jsem se pídil po tom, proč mu to vadí, dozvěděl jsem se, že se bojí možných oprav a následně špatného uvedení do původního stavu. Nechal jsem to být a spojil jsem se s realizační firmou, kde jsme se domluvili, že zkusí najít jinou možnost připojení.

Máme tady říjen 2017 a máme další variantu připojení. Nakonec to povedou na druhé straně cesty a potom před pozemkem průtlakem pod cestou a budoucím chodníkem. S tím už by snad neměl být problém, když bude kabel uložen pouze na cca 2m chodníku místo původních 50m.

Teď jen musí znovu projít proces vyjádření dotčených organů a doufám, že na podruhé to již výjde a my budeme mít konečně jistotu, že budeme mít v budoucnu šťávu!

 

 

Náklady

Název položky Cena
Jistič 3x25A 12 500 Kč
Celkem 12 500 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Tomáš a Katka

Tomáš

Věk: 22
Koníčky: IT, technologie, auta
Zaměstnání: IT specialista

Katka

Věk: 23
Zaměstnání: Operátor

Detaily domu

Kraj: Moravskoslezský
Velikost pozemku: 1 152 m2
Zastavěná plocha domu: 167 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: neuvedeno
Celkem prostavěno: 366 500 Kč

Související články

4. FÁZE - Voda, elektřina, odpady

4. FÁZE - Voda, elektřina, odpady
Zpětně se vracím k tématu po "uzavření" stavby. Máme komplet obvodové zdivo, příčky, vazníky, střechu a v neposlední řadě komín, tak můžeme nainstalovat stavební krbová kamna, zatopit si a pokračovat…

Elektroměrový sloupek

Elektroměrový sloupek
Mojí úplně první stavbou a vlastně i činností na našem pozemku byla realizace elektroměrového sloupku. Vše začalo komunikací s ČEZem. Po vyřízení všech náležitostí (nebylo jich málo... až jsem si trošku…

4. Práce pokračují pomalu, ale jistě (8/2017)

4. Práce pokračují pomalu, ale jistě (8/2017)
Krásný den vám všem, v srpnu se zdá, že se toho moc neudálo, ale i tak jsme opět o kus dál.

Mohlo by Vás zajímat

HELUZ Family sbírá ocenění a rozrůstá se o další rozměry

HELUZ Family sbírá ocenění a rozrůstá se o další rozměry
Broušený cihelný blok HELUZ Family 50 získal ve čtvrtek 18. února 2010 bronzovou medaili v soutěži Stavební výrobek – technologie roku 2009. Jeho výrobce, společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., jej…

Rozhodnutí stavět, výběr pozemku a projektu

Rozhodnutí stavět, výběr pozemku a projektu
Bylo jaro roku 2014 a nám nějak čím dál více přestával stačit náš cca šedesátimetrový příbytek. Začali jsme tedy koukat po okolí a realitkách, zda se neprodává nějaký rozumný dům,…

Diskuzní fórum

  • Výhodnost vytápění elektro/plyn
  • Dobrý den, na takto položenou otázku se nedá odpovědět. Ona je sice 1 kWh plynu levnější...
  • Autor Jiří Kubíček | 22. lis 2017 21:09
  • Stříkaná izolace
  • Dobrý den, sice je to starší konverzace ale snad někomu ještě pomůže, my máme velmi dobrou...
  • Autor dominik123 | 22. lis 2017 11:38
  • Mokré zdi kolem oken, plísně
  • Dobrý den, Obecně řečeno - ke kondenzaci vody dochází na chladných površích, velmi s tím...
  • Autor Blanka Cabovská | 22. lis 2017 10:23