Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Přípojka elektřiny

Zdravím všechny stavebníky. V tomto článku se chci podělit o svou zkušenost s elektrickou přípojkou. Podle dříve přečtených článků na svépomoci.cz i mimo něj jsem neměl zrovna nejlepší pocit z této fáze. Vzhledem k tomu, že většina stavebníků s toutou části měla problémy.

Nakonec jsme se připojili k té většině a i nás čekaly problémy. O připojení jsem žádal již před zakoupením pozemku - původně jsem se chtěl jen informovat o možnosti připojení, místo toho jsem obdržel rovnou smlouvu o připojení.

Vzhledem k tomu, že jsme nebyli tak daleko s koupí pozemku, pozdržel jsem se podepsání smlouvy do posledních dnů platnosti nabídky. Když už jsem měl podepsanou smlouvu o budoucí smlouvě, podepsal jsem rovnou i smlouvu s ČEZem a zaplatil poplatek za jistič 3x25A - 12 500,- Kč, abych nemusel znovu žádat ČEZ o připojení a čekat další měsíc. Tehdy jsem si říkal, jak jsem to vychytal a ušetřil čas.

ČEZ se v průvodní zprávě vyjádřil takto: "Na vybudování připojky máme 9 měsíců od zaplacení poplatku!". Po cca měsíci od podepsání a zaplacení poplatku jsme obdrželi dopis, že naše žádost byla předána partnerské firmě, která bude realizovat připojení k síti NN. Páni, to je rychlost, říkal jsem si. Bohužel jsem se dočetl, že je to běžné a že právě realizační firmě to nejdéle trvá, než se k tomu dostane.

V srpnu mi telefonovali z realizační firmy a doptávali se, kde bych chtěl, aby přípojka byla na pozemku umístěna, aby mi nezasahovali do vjezdu apod. V tom jsem měl jasno, tedy na levý kraj pozemku. Hned na to mi poslali situační výkres s umístěním přípojky a trasu kudy budou tahat v zemi kabel. Řešení bylo dle mého pohledu v plném proudu, dokud jsem neměl další telefonát ve které mi bylo sděleno, že správa silnic a dálnic má s našim záměrem problém a že se jim to moc nelíbí ale pokud se obec vyjádří kladně tak ustoupí. V této chvíli jsem sebe i paní na telefonu ujišťoval, že pan starosta jistě výjde vstříc. Opak byl pravdou. Další telefon z realizační firmy - pan starosta nesouhlasí! V té chvíli jsem měl chuť hodit telefonem o zem.

Skončil jsem dříve v práci, abych stihl pana starostu v kanceláři a požadoval vysvětlení.

"Nemám problém s uložením kabelu pod chodníkem, mám problém s věcným břemenem", povídá mi. Když jsem se pídil po tom, proč mu to vadí, dozvěděl jsem se, že se bojí možných oprav a následně špatného uvedení do původního stavu. Nechal jsem to být a spojil jsem se s realizační firmou, kde jsme se domluvili, že zkusí najít jinou možnost připojení.

Máme tady říjen 2017 a máme další variantu připojení. Nakonec to povedou na druhé straně cesty a potom před pozemkem průtlakem pod cestou a budoucím chodníkem. S tím už by snad neměl být problém, když bude kabel uložen pouze na cca 2m chodníku místo původních 50m.

Teď jen musí znovu projít proces vyjádření dotčených organů a doufám, že na podruhé to již výjde a my budeme mít konečně jistotu, že budeme mít v budoucnu šťávu!

 

 

Náklady

Název položky Cena
Jistič 3x25A 12 500 Kč
Celkem 12 500 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Tomáš a Katka

Tomáš

Věk: 23
Koníčky: IT, technologie, auta
Zaměstnání: IT specialista

Katka

Věk: 24
Zaměstnání: Operátor

Detaily domu

Kraj: Moravskoslezský
Velikost pozemku: 1 152 m2
Zastavěná plocha domu: 167 m2
Podlahová plocha domu: 139 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: neuvedeno
Celkem prostavěno: 380 660 Kč

Související články

Nic nejde podle plánu, aneb umělci a neumělci

Nic nejde podle plánu, aneb umělci a neumělci
Jelikož se toho stalo hodně a tak nějak nebyl čas a ze začátku ani chuť cokoliv psát, začínám až nyní a vracím se zpět do minulosti tzv.flashback in the weeks.…

Hromosvod

Hromosvod
Stavebnice hromosvodu je poměrně košatá. 

Jak roste dřevostavba nejaktivnějšího svépomocníka

Jak roste dřevostavba nejaktivnějšího svépomocníka
Web Svépomocí.cz tvoří především příspěvky od svépomocných stavebníků. Nejvíc článků v loňském roce napsal stavebník píšící pod zkratkou J s manželkou M. Ve shrnujícím článku jsme je pojmenovali jako Jiřího a Marii.…

Mohlo by Vás zajímat

Proč jsme se rozhodli postavit domeček a to pasivní?

Proč jsme se rozhodli postavit domeček a to pasivní?
Je tomu už nějaký rok, co jsme se rozhodli bydlet společně. K dispozici byl malý byt v rodinném vlastnictví... a tak jsme se rozhodli tam začít pozvolna spolu bydlet (2008).

Bez střechy není dům, aneb konečně v suchu.

Bez střechy není dům, aneb konečně v suchu.
Svépomocí, to je naše krédo :) U střechy to ale v našem případě neplatí. Sice máme pohledově jednoduchý tvar sedlové střechy, jelikož CHKO u nás nic moc jiného nepovolí, ale…

Diskuzní fórum

Reklama
Rekonstrukce domu
Rekonstrukce bytu
Zahrada
Svépomocí ŽIVĚ