Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Domácí čistička odpadních vod (DCOV)

Už při koupi pozemku jsme věděli, že tam není kanalizace a tak jsem už tehdy rozhodoval zda septik nebo čističku-čistička se ukázala jako ekonomičtější i ekologičtější, takže jsem hledal a vybíral. Volba padla na Asio http://www.asio.cz/cz/as-variocomp-k, což jsem si několikrát potvrdil i na veletrhu. Jako ekolog a nadšenec jsem taky uvažoval nad kořenovou čistírnou, ale vyšla by dráž a mám malý pozemek....

Takže nadešel čas, objednal jsem bagr, vykopal díru pro dcov a zároveň i vsak-12x1m. Boužel potom zapršelo, ale zvladli jsme ještě udělat betonovou desku. S usazením čističky se musel počkat až to trochu oschne, jinak bychom se tam autem nedostali. Počasí bylo proti našemu plánu, takže se čekalo 14dní. Nakonec jsem v pátek půjčil vozík a vyzvedl čističku, bylo pěkně. Bohužel odpoledne zapršelo, ale nedalo se nic dělat. Přišla sobota, autem jsem dojel za dům-k výkopu to nešlo. Tak jsme ji sundali z vozíku a na zem položili zbytek osb desek a potom jsme ji dotáhli až nahoru. Podařilo se i pěkně usadit. Ve dvou lidech v pohodě, i když má 170kg. Bohužel pak zase pršelo, takže napojení na kanalizaci musí počkat. Ještě se musí vykopat přepad z nádrže, který ústí taky do vsaku. Pak se vsak může vyplnit recyklátem a zahrnout. Musíme to stihnout ještě letos - v zimě chceme kolaudovat.

 

Náklady

Název položky Cena
Bagr 2 000 Kč
DCOV 34 000 Kč
Celkem 36 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

7 komentáře

 • Odkaz Komentáře ArnieX pondělí, 16 říjen 2017 23:39 napsal(a) ArnieX

  Asi ano, otázka zda by to fungovalo, AT6 pod tím filtrem bublá, takže co je rozložitelné se odtamtud vybublá, ale třeba by to šlo i bez bublání, ona ta přitékající voda postupně rozmočí rozložitelné uchycené na tom filtru. Napsal jsem do ASIO tak sem pak můžu dát jejich odpověď. Třeba je to jednoduší než se na první pohled zdá ;).

 • Odkaz Komentáře Ewans pondělí, 16 říjen 2017 23:35 napsal(a) Ewans

  Asi by stačil děrovaný plech/plast na přítoku...

 • Odkaz Komentáře ArnieX pondělí, 16 říjen 2017 23:29 napsal(a) ArnieX

  Tak různě, třeba vlhčené ubrousky (může se stát že je někdo spláchne), děti jsou také vynalézavé ;), hadr může utéct odpadem při vylévání kýble atd. hodně z toho jsou čistě spekulace a fabulace ;) nicméně nelze se tomu úplně vyhnout. Proto se mi vcelku líbilo řešení co nabízí AT6 ač má dle mého vícero nevýhod proti ASIO. Obávám se že to ale není tak snadné jak píšete, protože tam dochází k různému přesouvání kalu sem/tam tak může případná nerozložitelná nečistota, třeba nějaký ten vlhčený ubrousek způsobit ucpání některého průchodu. Nicméně moc díky za odpověď, i přesto asi zvolíme ASIO, akorát budu pak přemýšlet jestli neudělat nějaký předfiltr s revizní šachtou, napíšu dotaz i na ASIO jestli na tyto případy je nějak myšleno.

 • Odkaz Komentáře Ewans pondělí, 16 říjen 2017 23:14 napsal(a) Ewans

  No pokud se tam dostanou pevne nerozlozitelne casti tak asi zustanou sedet na dne a nerozlozi se. Ovsem nedovedu si predstavit co by to mohlo byt-pevna nerozlozitelna cast ktera se tam dostane odpadem? Co v tom wc splachujete granaty? :-)

 • Odkaz Komentáře ArnieX pondělí, 16 říjen 2017 13:07 napsal(a) ArnieX

  Zdravím, my také budeme řešit DČOV a od ASIO se nám líbí nejvíc, na forarch jsem je ale nenašel, viděl jsem tam akorát AT6 a u té si nejsem tak jistý, složitější nastavení, hnusné víko a tak. Jediné co mě zaujalo u AT6 je velký filtrační koš pro hrubé nerozložitelné nečistoty. Má AS Variokomp K také něco takového? Vím že má pachovou uzávěru ale jak se řeší zadržení pevných nerozložitelných částí odpadu jsem nikde nenašel. Díky.

 • Odkaz Komentáře Ewans pátek, 13 říjen 2017 17:30 napsal(a) Ewans

  Osvědčená firma se kterou se bobře domlouvá,dobré recenze,možnost osobního vzvednutí a přepravy na stavbu-mám to blízko. A hlavně chod dčov bez nutného zásahu obsluhy,vše funguje samo,přirozeně...Cena srovnatelná s konkurencí

 • Odkaz Komentáře mat11 pátek, 13 říjen 2017 13:39 napsal(a) mat11

  gratuluji k pořízení domácího mazlíčka :-D mohl bys více rozepsat duvody výběru teto čističky?

Ewans

Roman

Věk: 32
Koníčky: Motorky,rodina,stavba,ekologie,pasivní domy
Zaměstnání: cnc operátor

Detaily domu

Kraj: Jihomoravský
Velikost pozemku: 800 m2
Zastavěná plocha domu: 85 m2
Podlahová plocha domu: 125 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 3 200 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 747 090 Kč

Související články

Část II. – s tím kanálem to nebude jen tak

Část II. – s tím kanálem to nebude jen tak
5/2017 (shrnutí vyřizování kanalizace), návštěva dotčeného úřadu ohledně kanalizace, jelikož je – kde se napojit – nemusíme budovat hlavní kanalizační řád. Čili jen vytvořit 70 m dlouhou přípojku.

PŘÍPOJKA NA VODU A REVIZNÍ ŠACHTY + PROVIZORNÍ ELEKTŘINA ČÁST 4.

PŘÍPOJKA NA VODU A REVIZNÍ ŠACHTY + PROVIZORNÍ ELEKTŘINA ČÁST 4.
Zdravíčko stavebníci. Na stavbu, jak víte, je potřeba voda a elektřina. To jsme se rozhodli udělat po provizorním oplocení a pořízení stavební boudy. My na hranici pozemku měli všechno - vodu,…

Nekonečné zásoby zálivkové vody nastřádá domácí čistička STMH

Nekonečné zásoby zálivkové vody nastřádá domácí čistička STMH
Kdo by si nepřál užívat si pohody na zahrádce u svého rodinného domku. Na jaře se zaradujeme z rozkvetlých korun stromů, přivoníme ke květinovým záhonů, v létě a na podzim…

Diskuzní fórum