Reklama
Vyhledat: 
Jelikož uhodily mrazy a tím pádem mám trošku volněji, zkusím sepsat pár článků o pokračování naší stavby.
Na začátku srpna jsme začali (konečně!) připravovat zdění věnce a chystat pro něj armaturu. Armaturu i třmínky jsem si dělal sám, myslím, že se tím dost ušetřilo, hlavně teda peněz, času moc ne, je to na dlouho.Těm, kdo by se pokoušeli o něco podobnýho bych doporučil, minimálně…
Stavěli jsme z polských tvárnic Solbet 300 mm. Podle tabulkových hodnot by měl být podobný jako Ytong, Porfix atd. Trochu jsem se bál přesnosti, ale musím říct, že zbytečně, alespoň co se obvodových tvárnic týče.
Zatím vše docela šlape - na pondělí 29. 8. na ráno byl domluven návoz poslední vlny cihel + vyhození kompletního materiálu do patra.
Tak jsme se dostali do fáze, kdy se můžeme zase konečně pochlubit s aktuálním stavem našeho budoucího domku. Takže pěkně popořadě!
Na našem domečku máme dva věnce. První se chystal dělat v garáži - máme střechu na garáži níže než v obytné části, v obytné části se bude betonovat zárověň se stropem.
Opět se vracím a napíšu sem, jak to probíhalo letos, jelikož v posledním článku jsme stavbu na zimu opustili.
Tak jsme tu opět s naším baráčkem, tak dovolte, abychom s vámi sdíleli naše další pokroky.
Po dvou týdnech „odpočinku“ a polévání desky, jsem se zase s chutí pustil do práce.
Na tuto etapu jsem se docela těšil. Měl jsem poměrně dlouhou dobu před získáním stavebního povolení, abych si prostudoval celou příručku provádění zdění z broušených cihel, tak jsem už s netrpělivostí vyhlížel první domluvený kamion.
Apríl, je pátek 1. dubna a právě dnes započneme zdít hrubou stavbu domu.
Po vyzdění zdiva a uložení překladů nás čekala ještě jedna řada z tzv. "úček". 
Přes Vánoce byl klid. Do domečku už nám nepršelo, tak jsme chvíli odpočívali. V první polovině ledna jsem si řekl, že nebudeme zahálet a uděláme pochozí část půdy, ať pak máme kam dávat méně potřebné krámy. Okna byla zatím v jednání a přišroubované desky nám snad nikdo…
Výběr konstrukce krovu nám značně zjednodušila cena. Klasický krov je dražší a navíc s přihradovými vazníky máme vyřešený strop a podlahu na půdě.
Výběr stavebního materiálu na obvodové stěny jsem měl dávno vymyšlený a kupodivu výběr trval asi hodinu. Z hlediska mé šikovnosti jsem věděl, že co zpackám zděním, doženu broušením, a proto padla volba na pórobeton.
Tak se vracím k psaní článků po několika letech. Dům už sice stojí a spokojeně v něm bydlíme, ale po delší době jsem si vzpomněl, že jsem vlastně zde skončil dokončením základové desky. Chtěl bych tedy na toto navázat.
Ahoj Stavebníci, Poptávku po vaznících jsem rozeslal šesti firmám v plzeňském kraji už při realizaci základové desky.
Ahoj Stavebníci. Po založení první řady jsem pokračoval ve zdění. Stavba krásně rostla před očima. Šlo to velmi lehce.
Se zděním to už bylo lepší. Nastoupila jiná parta zedníků a více méně za týden bylo hotovo. Přiznám se, že tady jsem skoro nic nedělal. Pouze jsem přebral a pomáhal skládat cihly, co přivezli a jeden den jsem pomáhal zedníkům nosit alespoň kýble s betonem do věnců.
A máme tu další etapu a to - zdění podkroví. Musím říct, že nám šla práce pěkně od ruky. V přízemí se člověk ledaco naučil.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuzní fórum

  • Podlaha z OSB desek v podkroví
  • Dobry den, dekuji za reakce.. Ano pochopil jste mi dobre..garáž nebude vytápěna...s podkroví...
  • Autor Kukak | 18. led 2017 13:44
  • Rozvody ADSL internetu
  • Tak já mám zkušenosti přesně opačné. Asi záleží na konkrétní lokalitě. Konkrétně u...
  • Autor zvirek | 18. led 2017 13:24
  • Zateplení krovů
  • Dobrý den, jak už bylo naznačeno, je potřeba uvést přesné složení od interiéru k...
  • Autor Jiří Kubíček | 18. led 2017 13:13
Reklama