Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Zdění obvodového zdiva a věnec

Po založení první řady následovala týden pauza. Pokračovalo se příští víkend, respektivě od čtvrtka do neděle.

První den jsem byl na stavbě sám. Stihl jsem vyzdít asi řadu a půl. Druhý den jsme vyrazili s drahou polovičkou, kdy jsme asi od 9 do 16:00 hodin stihli další 2 řady, takže zbývala dozdít půka řady, aby jsme byli u oken. O víkendu, tedy sobota a neděle, už jsme byli na stavbě ve čtyrech a dům se vyhnat z půlky pod překlady - na druhé chyběli 3 řady, které se dozdili následující pátek. Překlady a dozdění jedné řady nad překlady probíhal následujcí týden.

Celkem tedy trval vyzdít kompletní dům od založení pod věnec za cca týden práce od 8 do 16:00 hodin. Zdít dneska znovu, určitě by to šlo ještě o půlku zkrátit. Opravdu na tom nic není, zdění na pěnu jde rychle od ruky. Cca od 7 řady už doporučuji pojízdné hliníkové lešení, usnadní do práci a námahu.

Překlady se ukládali do cca 8 mm lože tepelné malty, cc 4mm padli nad překlady. To jsem dělal tím stylem, že jsem stahoval maltu od první cihly z levé strany překladu k první z pravé strany. Tím jsem docílil přesné roviny. Je to podobný způsob, jako když se zakládá první řada :-) Jen na 3,5 m dlouhý překlad to nešlo použít, takže klasicky jednu po druhé.

Pro jednodušší práci jsem objednal již hotové věncovky na www.vencovky.cz . Bohužel, jak se ukázalo, broušená cihla není tak přesný materiál a po 12 řadách cihel se to nahoře ukáže. Jednoduše nešlo vencovky položit na cihlu, přilepit pěnou dle návodu a postupně svazovat s podélným roxorem. Tvarovky jsem pokládal na maltu ve třech místech tvarovky, vyrovnal do roviny a zbytek jsem dopěnil pěnou. Nejhorší bylo vkládání výztuže a svazování nahoře na věnci. Dneska bych tvarovky věncovky na cihlu určitě nepoužil, byl to akorát přesný opak usnadnění práce. Celkem jsem na věnci ztrávil 5 dní práce a vyplácal zbytečné 2 dny dovolené - tlačil čas na zalití a měl jsem i termín na montáž vazníků. 

Na svázání s kari košem jsem použil již hotové úvazky a udělal jsem si na AKU vrtačku háček, který posloužil místo spirálového vazače.

Zalití věncovek proběhlo pomocí pumpy. Tímto bych poděkoval společnosti iBeton z Havlíčkova Brodu za kompletní dodání betonu při stavbě našeho RD. Jako jediní v okolí disponují pumpou na beton.

Nutkno podotknout, že při betonáží nebylo na rameni pumpy spomalovací koleno, které zapoměli v betonárce a kromě jednoho rohu, který se posunul asi o 1 cm ven, se tvarovky ani nehly.

Veškeré dořezy, které jsem vypěnil, jsem cca 2 cm vyřízl dovnitř zdiva a zaházel maltou.

Pokračování zase příště. Stavbě zdar !

 

Náklady

Název položky Cena
Cihly porotherm komplet 161 831 Kč
Malta tepelná, zdící 800 Kč
Vázací drátky 234 Kč
Roxory R12, doprava 6 576 Kč
Vencovky 19 754 Kč
Beton B25, 3,25m3, doprava, čerpadlo 11 200 Kč
Lešení celkem 12 dní 2 400 Kč
Ponorný vibrátor 450 Kč
Pur pěny, pistole 1 300 Kč
Práce brigádníci 8 500 Kč
Půjčovna pila Aligator 3xden 2 750 Kč
Celkem 215 795 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Patrik a Marcelka

Patrik

Věk: 25
Koníčky: Fotbal, Stavba
Zaměstnání: Předák ve výrobě

Marcelka

Věk: 27
Koníčky: Kosmetika
Zaměstnání: Rodičovská dovolená :-)

Detaily domu

Kraj: Vysočina
Velikost pozemku: 933 m2
Zastavěná plocha domu: 149,9 m2
Podlahová plocha domu: 121,9 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 2 700 000 Kč
Celkem prostavěno: 888 810 Kč

Související články

Založení zdiva a zdění

Založení zdiva a zdění
Tak po položení izolace jsme domluvili založení od Porothermu, čehož vůbec nelitujeme. Dne 16.5. jsme začli. Vše jsme měli nachystáno a vše šlo krásně od ruky.

Zdění+terasa...pokračujeme ve splnění svého snu

Zdění+terasa...pokračujeme ve splnění svého snu
Tak a jsme zpět....pár dní volna a odpočinku. Rychle dořešit veškeré věci, které se doposud odkládaly a neměly nic společného s domečkem.

Suché zdění STAVSI a jeho výhody

Suché zdění STAVSI a jeho výhody
V České republice staví až 55 % lidí vlastní bydlení svépomocí. A se zpřísňováním podmínek pro získání hypoték se jejich procento bude zvyšovat. Systém přesného suchého zdění STAVSI vznikl také…

Diskuzní fórum