Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Zdivo

Základová deska hotová a připravená na zdění, stavět budeme z porothermu, zvolili jsme profi 30 a zateplení. Cenová nabídka od firmy za vyzdění broušených cihel a po zkušenostech od jiných stavebníků jsem jsi opět řekl "To je výzva". Tak jdeme na to svépomocí.

Založení první řady jsme provedli pomocí zakládací sady, trochu jsme se s tím mazlili, ale výsledkem byla spokojenost. Na lepidlo jsem používal nanášecí válec, což nemělo chybu a práce s ním byla radost. Jelikož jsme řešili, jak s lešením, tak se opět našel ochotný a velice hodný kamarád (Boris), který nám zapůjčil ještěrku, starší ale o to kvalitnější a odolnější stroj, se kterým jsme provedli veškeré práce ve výškách a to včetně uložení překladů a samotného betonování věnce. Takže opět rodina, jedna kvalitní obsluha stroje, práce se povedla a můžeme plánovat střechu....

 

Náklady

Název položky Cena
Zdivo, překlady, věněc 125 500 Kč
Celkem 125 500 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

5 komentáře

 • Odkaz Komentáře Jirka a Lucka čtvrtek, 15 únor 2018 17:39 napsal(a) Jirka a Lucka

  Porotherm 30 profi na tenkovrstvou maltu, jedná se o nosné obvodové zdivo, včetně překladů. Veškeré práce svépomocí, samotné zdění trvalo asi měsíc, ale pouze o víkendech(odpověď na první otázku). Jinak zdění proběhlo v roce 2017 a cihly jsem měl už zamluvené a zaplacené za ceny 2016.

 • Odkaz Komentáře Honza čtvrtek, 15 únor 2018 16:06 napsal(a) Honza

  Mohu se zeptat? Máte zastavěnou plochu 205 m2 a cenu za zdivo 125000 ? Mohu poprosit o nějaké podrobnosti? Z jakých cihel atd, se mě to zdá nějak málo?
  Děkuji

 • Odkaz Komentáře Jirka a Lucka čtvrtek, 15 únor 2018 15:13 napsal(a) Jirka a Lucka

  Dobrý den izolaci byla široka 50cm(10 cm přesah vnitřní, 30cm cihla a 10cm přes desku). Celé balení izolace jsme řízli na šířce na dvě poloviny, vnitřní část jsme zakryli starším linem(ochrana proti mechanickému poškození).

 • Odkaz Komentáře Nenapapanec úterý, 13 únor 2018 20:25 napsal(a) Nenapapanec

  Dobrý den roste vám to krásně :) hned jak se uděla počasí jdeme na ipu a začneme taky zdít jen se zeptám jakou šířku jste volil na zaklad té ipy kolik přes kraj děkuji :)

 • Odkaz Komentáře Zdeněk úterý, 06 únor 2018 14:10 napsal(a) Zdeněk

  Moc hezká práce. Za kolik hodin se vám to podařilo vyzdít?

Jirka a Lucka

Jirka

Věk: 39

Lucka

Věk: 39
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 1 900 m2
Zastavěná plocha domu: 205 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: neuvedeno
Celkem prostavěno: 320 500 Kč

Související články

Sousedé se nestačili divit: Hrubá stavba po překlady stála v Žatci během 8 hodin

Sousedé se nestačili divit: Hrubá stavba po překlady stála v Žatci během 8 hodin
Rozhodnutí, z jakého materiálu postaví dům, muselo uzrát. Kristián Dérer z Žatce nakonec vsadil na osvědčený pórobeton od PORFIXu. Že to byl krok správným směrem, si potvrdil hned několikrát. Poprvé,…

Shrnutí jeden a půl roku stavby na přednášce v Brně

Shrnutí jeden a půl roku stavby na přednášce v Brně
Připomeňte si v přednášce veškeré zásadní okamžiky stavby pasivního domu, který stavíme v Rostoklatech v rámci Projektu Svépomocí ŽIVĚ. Přednáška se uskutečnila během dubnového konání Stavebních veletrhů Brno.

Už to roste!!!

Už to roste!!!
Tak po delší době konečně menší sumář, nějak nestíhám psát...moc práce v práci a doma. Takže ve středu dřevo, jak jsem očekával nepřijelo, jelikož od rána lilo.

Mohlo by Vás zajímat

Založení stavby a zdění přízemí

Založení stavby a zdění přízemí
SRPEN 2012 Po vylití základové desky jsme objednali technika z porothermu na založení 1. řady zdiva. Mezitím jsme pořádně napenetrovali základovou desku v místech, kde měly být obvodové a nosné…

Diskuzní fórum