Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Vrchní hrubá stavba

Spodní část hrubé stavby máme hotovou a jde se na vršek. Na terénní úpravy jsme si pozvali malý bagr. Ten strávil na stavbě celý den a na to, že to byl malý bagr, udělal velký kus práce. Bagrista byl opravdu šikovnej a zvládl to na jedničku. Na nás pak zbylo usazení kanalizačních trubek a trubek na odvod dešťové vody do nádrže.

Rozházeli jsme vrstvu štěrku a řádně udusali. Na štěrk jsme dle projektu dali 10cm extrudovaného polystyrenu stejně jako u opěrné zdi. Teď byl na řadě strop nad garáží. Na ten jsem se inspiroval firmou stavomodul. Jde o OSB desky, na které jsem upevnil fošny a prostor mezi nimi jsem vyplnil polystyrenem, který jsem sehnal přes inzerát zdarma za odvoz. Byly to zbytky ze zateplování. Takže náklady na tyto podlážky (jak tomu říkám) byly poloviční, než kdybych je kupoval.

Montáž byla ve dvou lidech celkem rychlá, během dvou dnů, jsme měli stropní konstrukci hotovou včetně bednění překladů. Tlačil nás čas, protože se začíná dělat plánovaná rekonstrukce kanalizace na jediné příjezdové cestě pro nákladní dopravu. V rychlosti jsme tedy objednali armaturu a od rána do večera provazovali kari sítě s armaturou. Ještě ráno před příjezdem mixu betonu s pumpou jsme prošroubovali zespoda OSB desky, aby nám to udrželo těch 22 kubíků betonu. Nejdřív jsme pumpou vylili okraje a překlady, protože tam bude ta váha a tlak největší. Postupně jsme vylili zbytek a jen jsem se modlil, aby bednění vydrželo. Ještě, že mám vedle domu kapličku :-). Na srovnání betonu jsem si půjčil vibrační lištu, ze které jsem byl nadšený. Hodně nám to ulehčilo práci a díky vibracím se beton pěkně utemoval a byla celkem pěkná rovina s minimální námahou. Večer jsme už chodili po základové desce. 

Deska nám zrála a než nám rozkopou příjezdovou cestu, jsme na pozemek nechali navést cihly od porfixu, které jsme měli díky nacenění v únoru před sezónou za dobrou cenu. Cihly nám složili před dům, protože deska byla čerstvě vylitá a mi tak poději museli cihly nosit ručně nahoru, ale  bylo to jen 16 palet :-). Založení první řady (rohů) jsme měli dohodnutý zdarma od porfixu. Pak už jsme za pomocí provázku a vodováhy pokračovali výš a výš. Šlo to celkem rychle. Za 10 dní i díky počasí jsme měli 11 řad hotových. Největší dřina byla s překladama, které jsme tahali nahoru ve čtyřech. Nakonec armatura a opět ručně míchaný beton na věnec. S tím jsme začali ráno a skončili za tmy i díky tomu, že se nám na jednom místě utrhlo bednění a vylil beton. Zdi byly hotové a tak jsme objednali střechu, kterou nám měla montovat firma včetně krytiny. Firmu jsme si vybrali na internetu po kladném hodnocení firmy kamarádem. Jak se později ukázalo, tak kamarád firmu až tak dobře neznal a nám to přidělalo jen starosti navíc. Před střechou jsme stihli postavit komín a schodiště vedoucí ke vstupním dveřím. Objednali jsme okna a dveře a doufali, že střecha bude dřív.

 

Náklady

Název položky Cena
extrudovaný polystyren 16 000 Kč
armatura 26 000 Kč
beton včetně pumpy 55 000 Kč
ztracené bednění 4 800 Kč
porfix včetně lepidla 120 000 Kč
komín 13 000 Kč
IPA 100m2 1 500 Kč
penetrace 2 000 Kč
obrubníky, zamková dlažba 6 000 Kč
kaknalizační roury 3 500 Kč
podlážky stavomodul 45 000 Kč
bagr 5 000 Kč
OSB desky na překlady 3 500 Kč
zapůjčení vybrační lišty 540 Kč
cement a čtěrkopísek 3 000 Kč
ostatní náklady 10 000 Kč
Celkem 314 840 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Net

Honza

Věk: 40

Zuzka

Věk: 36
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 1 284 m2
Zastavěná plocha domu: 120 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 2 000 000 Kč
Celkem prostavěno: 987 440 Kč

Související články

Obvodové stěny a věnce

Obvodové stěny a věnce
Deska zrála a my jsme zalévali. A  nakonec dozrál čas, a ze stavebnin začali navážet cihly. 

Hydroizolace, hrubá stavba sklepa, věnec, zateplení sklepa

Hydroizolace, hrubá stavba sklepa, věnec, zateplení sklepa
Po zatvrdnutí základové desky jsme pozvali pána, který nám udělal hydroizoloci celé desky. Zvolili jsem kvalitní gumovou (zeleno žlutou) izolaci, z toho důvodu, že máme podsklepený dům. Nejdříve položil geotextilii,…

Hrubá stavba

Hrubá stavba
Po dokončení desky jsme se vrhli na hrubou stavbu. Na založení stavby jsme si pozvali odborníka od Wienerbergeru, domluvil se datum, nechali navézt cihly a pustili jsme se do práce.…

Diskuzní fórum

  • Komunikace mezi pozemky
  • Zdravím, děkuji za odpovědi všem. V rohu pozemku stoji malý domek, ve kterém je elektrika,...
  • Autor Romča | 22. kvě 2018 12:32
  • prostor mezi trámy
  • Co bude pod strechou? Vytapeny prostor? Tak potom vatu. Nevytapeny prostor? Tak klidne nic.
  • Autor Pavel | 21. kvě 2018 22:49
  • Cena domečku
  • Pokud to chcete jen orientačně těch >1000m3 kolem 5 milionu jen stavba bez terasy apod. Může...
  • Autor cbk3 | 21. kvě 2018 11:28