Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Hrubá stavba - vazníky

A jsme opět zde :) věnec stihl vyzrát jentak tak a už se přiblížil den montáže vazníků.

Poptávali jsme BIOS, KASPER a GASET. Nabídky se lišily vesměs +/- 7000,- kč. Nakonec jsme se rozhodli pro firmu KASPER. Komunikace s firmou byla naprosto parádní, několikrát jsme si telefonicky potvrdili vše kolem nabídky, zaslali nám smlouvy k podpisu, složili jsme zálohu a pak už se jen čekalo až budeme mít hotový věnec. Dokonce jsme museli o týden posunout montáž, jelikož jsme nestíhali do termínu mít vylito. Pánové se nezávisle na nás byli několikrát podívat, jak pokračujeme se stavební připraveností a kotrolovali dostupnost pro nákladní auto a jeřáb, jelikož máme relativně úzkou příjezdovou komunikaci a před domem dráty VN 35kV. V projektu jsme měli rozteč vazníků 790mm, firma navrhla rozteč 1200mm ale nakonec jsme se domluvili na rozteč po 1000mm, což byl takový rozumný kompromis, jelikož jsem se bál aby se nám mezi vazníky neprohnuly latě, což by na rovných taškách vypadalo tragicky.

V prostoru vazníkové konstrukce budeme mít úložný prostor ve zhruba 1/3 plochy s užitečným zatížením 75kg/m.

Když už byly vazníky ve výrobě, vybírali jsme střešní krytinu. Stále nás to táhlo k rovným liniím tašky ale žádná firma nedokázala pro náš sklon nabídnout tašku bez vzoru/vlny s bezpečným sklonem 25°. ROvné tašky mají problém s odvodem dešťové vody na malém sklonu hrozí riziko zafoukání, že prý jsou drážky zámku mělké. Jediná možná varianta bez toho aniž bychom museli podbednit tašky OSB deskami byla betonová Bramac Tegalit. Do betonu se nám ale moc jít nechtělo. Tak jsme hledali až jsme rezignovali a vrátili jsme se k tašce, která se nám zalíbila už na ForArchu a to byla pálenka Tondach Figaro 11 Amadeus černá glazura. Holt si připlatíme za OSB desky aby bylo podstřeší opravu vodotěsné. Zároveň jsem ale obratem volal do Kasperu, jestli to ta konstrukce unese, jelikož je to další zatížení, se kterým nebylo počítáno. Pán statik to propočítal a řekl, že je tam dostatečná rezerva i když použijeme silnější OSB desky, tak jsme nakonec použili 12mm, to bohatě stačí.

V den montáže jsme byli na stavbě už na pátou ráno, jelikož nebylo ještě šalování dorozebráno, tak jsme museli stihnout věnec odšalovat. Dojezd střechy byl na desátou, parta 5ti montážníků dorazila už v osm ráno, okamžitě vylezli nahoru, vše si rozměřili, připravili plánek montáže a už se čekalo až dojede střecha a jeřáb. Ty dojely přesně na čas, vše se vyložilo a pak už to chlapi s jeřábníkem naházeli nahoru, zavětrovali, jeřáb byl a hodinu a půl pryč, pánové ho chválili, jak byl šikovný, že to je půl práce a jde to pak mnohem rychleji, když je dobrý jeřábník.

Bylo ten den hrozné vedro, tak jsem partě dodával chlazené nápoje, zajišťoval kafe a vše co potřebovali. No co vám budu povídat, montovat začali v deset dopoledne a o půl čtvrté hotovo a jedou domů :). To jsem koukal jako puk.... Dostal jsem instrukce, abych náhodou nedostal nápad utáhnout šrouby na straně kluzného uložení, aby vazníky mohly pracovat, pánové měli všechny spoje zatřené lignofixem ještě po sobě uklidili.

Druhý den si to přijel zkontrolovat vedoucí montáží, po kontrole jsme si předali staveniště, podepsali protokoly a byla mi předána dokumentace.

Nakonec byla oproti nabídce finální cena ještě asi o 6tisíc nižší. Takže spokojenost veliká a firmu mohu vřele doporučit :).

 

Náklady

Název položky Cena
Sbíjené příhradové vazníky + montáž vč. jeřábu 118 801 Kč
Celkem 118 801 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

1 komentář

 • Odkaz Komentáře Mirek úterý, 20 červen 2017 06:55 napsal(a) Mirek

  Ahoj, můžu se zeptat na kolik vás vyšly vazníky? budu mít podobný rozměr domu tak bych rád pro orientaci věděl.
  kdyžtak třeba i do emailu pokud to tu nechcete věšet
  novotny.miro@seznam.cz
  Díky

Ondřej a Lucka

Ondřej

Věk: 32

Lucie

Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Královehradecký
Velikost pozemku: 1 863 m2
Zastavěná plocha domu: 149,4 m2
Podlahová plocha domu: 133,2 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 3 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 219 117 Kč

Související články

krovy + krytina

krovy + krytina
Krovy jsme dovezli na stavbu 15.11. z místní pily, kde jsem si je nechal nařezat dle požadavků tesaře. Den na to jsme objednali jeřáb, abychom všechny trámy, vazníky, pozednice a…

Příběh Romana: Pasivní dům je logická volba

Příběh Romana: Pasivní dům je logická volba
Svépomocník Roman patří k nejaktivnějším přispěvatelům na webu Svépomocí.cz. Během roku ve svých článcích zdokumentoval, jak roste jeho patrový pasivní dům o obytné ploše 120 m2. Ve shrnujícím článku se dozvíte,…

Video: Druhé patro a krovy

Video: Druhé patro a krovy
Jakmile byly hotové obvodové stěny druhého patra, začali tesaři pracovat na příčkách a objednali materiál na krovy... po pár dnech krovy dorazily, ale jaké milé překvapení na nás čekalo, jsme…

Diskuzní fórum

  • prostor mezi trámy
  • Co bude pod strechou? Vytapeny prostor? Tak potom vatu. Nevytapeny prostor? Tak klidne nic.
  • Autor Pavel | 21. kvě 2018 22:49
  • Cena domečku
  • Pokud to chcete jen orientačně těch >1000m3 kolem 5 milionu jen stavba bez terasy apod. Může...
  • Autor cbk3 | 21. kvě 2018 11:28
  • Stavba pergoly
  • Já co jsem koukal i v okolí, tak plno lidí to má tak, že třeba mají terasu o 20 cm nad...
  • Autor PavelR | 21. kvě 2018 00:14