Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Ztracené bednění

Po vylití základových pasů jsem našel nejvyšší roh a začal jsem zakládat ztracené bednění. Jelikož projektant tuhle věc opomenul v projektu a všiml jsem si toho, až při vylévání základových pasů, musel jsem ručně odhazoval beton, aby to vycházelo na 2 řady ztraceného bednění.

Při zakládání první řady jsem musel v některých místech mírně podsypávat a pokládal ztracené bednění do roviny i když okolní stavebníci se chodili dívat, že proč tak narovno a napřesno, stejně je to v zemi a nikdo to neuvidí. I tak jsem dále pokračoval dle vodováhy a přesností. Přitom jsem kontroloval úhlopříčku a délky stran. První řadu jsem provázal železobetonovou výztuží (roxory) o průměru 8mm. Rohy jsem překládal délkou 50cm.

Po položení roxorů jsem položil druhou řadu ztraceného bednění tak, aby se vázala s první řadou. Pak přišlo na řadu samotné betonování. Pro lepší vylití pasů a lepší manipulaci jsme přivolali míchačku s 12m dopravníkem kde na konci je trubka s kterou se pasy betonovaly pohodlně a přesně. Samotné vylití i s přejezdy trvalo 40min.

Vrchní řadu jsem nevyléval až po vrch, ale 10cm od vrchní hrany, aby při vylétí základové desky se vše hezky spojilo. Při samotném betonování jsem každou kostku ještě pořádně prohutnil dřevenou palicí. 

 

Náklady

Název položky Cena
Ztracené bednění 200ks 6 000 Kč
Betonová ocel 8mm 18ks 648 Kč
Beton,použití pásu 4m3 10 180 Kč
Autodoprava 1 205 Kč
Celkem 18 033 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

4 komentáře

 • Odkaz Komentáře Jiří-k středa, 10 leden 2018 20:21 napsal(a) Jiří-k

  Dobrý den Daniel

  Rozměry pásů jsou - hloubka 1metr, šířka 40cm

  Ať se daří, stavebník Jiří

 • Odkaz Komentáře Daniel neděle, 07 leden 2018 20:27 napsal(a) Daniel

  Dobrý den, jaké máte rozměry zakladových pásů?
  Děkuji za odpověď

 • Odkaz Komentáře Jiří-k čtvrtek, 05 leden 2017 13:01 napsal(a) Jiří-k

  Dobrý den Pavle,

  Předem děkuji moc za pochvalu. =)

  V první řadě záleží na tom, jak budete důslední při vylévání pasů. Tím myslím jak detailně si pohlídáte a udržíte rovinu pasu. Pokud se s tím vyhrajete a vyletí pasů bude v rovině s minimální nerovností můžete ztracené bednění položit na sucho tedy na zavadlý základový pás. Popřípadě s nějakou nerovností se můžete poprat tak, že bednění podložíte dřevěným klínkem a pak vylijete. Vše pak vyrovnáte šalováním a nivelačním přístrojem. Druhá možnost a tu jsem prováděl já, že jsem první řadu dával na jemný betonový podsyp a tím jsem vyrovnával nerovnosti pasů a zároveň jsem fixoval ztracené bednění, aby mi neuhýbalo při vylévání betonem, které jsem prováděl 12m pásem zakončený KG trubkou viz. foto. Ještě bych se zaměřil na jaký typ ztraceného bednění budete používat. Já jsem používal ztracené bednění od firmy Presbeton , která má drážky a tím pádem jsem skládal do drážek, takže se krásně držela rovina a při vylití se kostky ani nehnuly.

  Ať se daří, stavebník Jiří

 • Odkaz Komentáře Pavel Zelinský středa, 04 leden 2017 17:27 napsal(a) Pavel Zelinský

  Zdravím Vás, Jiří.
  Velmi se mi líbí Vaše články, pěkně postup popisujete.
  Mám dotaz: Jakým způsobem se zakládá první řada bednění? Pokládají se na již ztvrdlý základový pás a do roviny si je dám tím, že je podházím čerstvým betonem? Nebo to je jinak? Také mě taková práce čeká při rekonstrukci domu.

  Předem díky z odpověď

Jiří-k

Jiří

Věk: 31
Koníčky: Kutilství
Zaměstnání: Seřizovač

Detaily domu

Kraj: Jihomoravský
Velikost pozemku: 640 m2
Zastavěná plocha domu: 149,88 m2
Podlahová plocha domu: 125,95 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 2 000 000 Kč
Celkem prostavěno: 604 184 Kč

Související články

Spodní stavba, pasy, ztracené bednění, deska

Spodní stavba, pasy, ztracené bednění, deska
Dobrý den všem. Stavba se konečně pohnula, cedule stavba povolena byla ve schránce a tak to začalo.

Stavba domu na "stará kolena" 3 - základy

Stavba domu na
Před výkopem základů a samotnou stavbou bylo nutné zakoupit pár drobností ,které jsem nevlastnil : Dodávku, nivelák,ocasatou pilu,pilový list 400mm (dražší než pila), a míchadlo na maltu z Lidlu (…

Ztracené bednění, ležatá kanalizace

Ztracené bednění, ležatá kanalizace
Po vylití základových pasů jsme si našli nejvyšší roh podle niveláku (rozdíl ve výšce byl max. 5cm) a od něj založili rohy ztraceného bednění podle laviček, v každém rohu 2kostky…

Diskuzní fórum