Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Stavba domu

Dnešní článek bude již o výstavbě RD. Po přečtení několika článků, kdy někdo dává přednost klasické cihle, někdo YTONGu, ostatní pórobetonovým systémům jiní zase dřevostavbám či skeletovým stavbám. Je to asi o vkusu, načtených materiálech a požadované rychlosti výstavby.

Pro systém, ze kterého jsem dům stavěl, jsem se rozhodl již na samotném začátku. Navštívil jsem stavební veletrh, kde jsem viděl naživo daný systém od jiné společnosti. Tenkrát jsem tedy tyto společnosti z Pardubic oslovil, dali mi nějaké nabídky, které mi přišly zcestné, ale materiál mě zaujal. Nejen, že má nadstandardní tepelné vlastnosti, ale řešíte izolaci a obvodové stěny v jeden okamžik a ušetříte tak velké náklady za materiál a čas strávený zateplením domu.

 

Nabídka firem mě nezaujala, pídil jsem se po výrobci systému a našel jsem výrobce v Benešově, který materiál jednak prodává komukoli, tak i přímo montují hrubé stavby. Pro systém jsem byl tak o to více rozhodnutý, když výrobce deklaruje na svých stránkách veškeré protokoly a certifikáty ohledně tepelného odporu a prostupu daným materiálem. Ve firmách, které stavějí z YTONGu, mi sdělili (střílím od boku, již je to několik let), že aby se YTONG vyrovnal stejnému tepelnému odporu, tloušťka zdi by byla kolem metru.

 

Stavební systém se jmenuje DURISOL, který je tvořen z vnější desky o síle 3,5cm ze štěpkocementové desky opatřenou tepelnou izolací zevnitř stěny – já mám 15 cm šedý polystyren (ten je na desce přímo nalepený již od výroby), dále pak systém tvoří 15 cm mezeru pro vylití betonem a konstrukce je ukončená vnitřní štěpkocementovou deskou o síle opět 3,5 cm. Celková tloušťka stěny je tak tedy vč. 15 cm izolace 37 cm. Vnitřní nosné stěny se vylévají betonem jenom do cementových desek. Jde o jednoduchý systém, kdy desky od délce 2m a výšce 1m se na sebe kladou do drátěných sponek a betonem se celý systém vyleje až ve chvíli, kdy je hotový strop v případě patrového domu. Pouze cca 30 cm betonu a ocelových výztuží jsou zality v první řadě, aby se držela stabilita a rovnost. Navíc dnes již má společnost novinku a systém dělají s drážkami, tudíž sponky odpadají a tím i malý tepelný most, který díky nim vznikal (což v zateplení domu, ale asi nijak nepoznáte).

 

Díky tomuto systému, a téměř žádné váze při montáži, se mohla deska zatížit téměř ihned a se stavbou se začalo po týdnu, co se základová deska zhotovila. Kompletní zatížení vč. betonu v první m podlaží přišlo až cca po 2 měsících po zhotovení desky, kdy již má 100% vyzrálost.

 

Harmonogram stavby:

19.10.2013 se začalo s první řadou na základní desku

1.12.2013 pokládání stropních překladů

3.12.2013 zalití stropu a všech obvodových a nosných vnitřních stěn betonem

9.12.2013 založení první řady ve druhém podlaží

14.12.2013 dokončení druhého podlaží

18.12.2013 zalití obvodových stěn druhého podlaží

 

Před Vánocemi byl tak dům v hrubé stavě postaven. Dům stavěly 2 osoby. Pokud by se na to vrhlo více lidí, výstavba tohoto typu domu je možná za 1 měsíc od založení desky. Jak si můžete všimnout z fotek, tak odpady jsou vedeny v obvodových stěnách a jednu jedinou odpadní rouru bude nutné umístit do příčky kvůli vnitřní dispozici ve druhém podlaží.

 

Následující týden se začalo se střešní konstrukcí, tak aby se stihlo stavbu před Vánocemi přikrýt alespoň folií, viz další článek.

 

Náklady

Název položky Cena
Materiál DURISOL vč. dopravy a práce 592 800 Kč
Beton cca 54m3 vč. betonáže 152 760 Kč
Celkem 745 560 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

48 komentáře

 • Odkaz Komentáře Pavel sobota, 17 březen 2018 20:55 napsal(a) Pavel

  Zdravím, poprosím o kontakt na firmu. Díky

 • Odkaz Komentáře Pepa22 pondělí, 08 leden 2018 22:16 napsal(a) Pepa22

  Dobrý den Michale, pošlete mi prosím také kontakt na firmu v Benešově na mail:
  dekastello.k1f@seznam.cz

 • Odkaz Komentáře olzi sobota, 29 duben 2017 12:05 napsal(a) olzi

  pěkně prosím také o zaslání kontaktu na olzi@seznam.cz, děkuji

 • Odkaz Komentáře Millan úterý, 14 únor 2017 21:20 napsal(a) Millan

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se Vám v domě bydlí? Zvažuji také tento systém, tak mě zajímají Vaše postřehy a na co si dát případně pozor. Dále prosím o zaslání kontaktu na firmu z Benešova co Vám dům stavěla, strýček google tápe. Mail: millan.svab@seznam.cz, děkuji za odpověď.

 • Odkaz Komentáře tt úterý, 27 září 2016 00:48 napsal(a) tt

  Zdravím,

  mohu poprosit kontakt na firmu z Benešova? Znám jen Beroun a 2x Pardubice. Email: tpejcha@atlas.cz. Dík moc

 • Odkaz Komentáře Michal úterý, 02 srpen 2016 07:40 napsal(a) Michal

  2 Lebi, Tomasr, Deny: Na e-mail Vám posílám kontakty na firmu co mi to stavěli. Ať se stavba daří, v Durisolu se bydlí krásně :) Fasádu ještě nemám (letos podzim) a v zimě uvnitř teplo, v létě uvnitř chládek :)

 • Odkaz Komentáře Michal úterý, 02 srpen 2016 07:36 napsal(a) Michal

  2 Bajcik: Zateplovat fasádou ještě budu na Durisol a to z důvodu drátů, které na Durisolu mám a držely desky před zalitím betonu. Musel bych jinak použít hodně lepidla nebo je flexou seřezat a jsou jich tam tisíce :) Nový systém Durisol nabízí již pero drážky a nepoužívá dráty ke spojení desek, tedy toto již v novém systému asi odpadá. Já budu dávat 5cm vatu a pak klasicky fasádu. Ať se stavba daří.

 • Odkaz Komentáře Deny sobota, 16 červenec 2016 14:23 napsal(a) Deny

  Ještě přidávám email: daniel.jakubik@gmail.com

 • Odkaz Komentáře Deny sobota, 16 červenec 2016 14:01 napsal(a) Deny

  Ahoj,

  chystám se na stavbu domu a na různých místech čtu o kvalitách durisolu. Zatím mě ale trochu odrazuje cena. Můžeš mi prosím poslat kontakt na tu firmu z Benešova, snažil jsem se ji googlit a nikde jsem ji nenašel. Jak jsi na ni vlastně narazil? A máš ještě nějaké firmy, které byly ve hře? Rád bych si porovnal nabídky.

  Díky

  Deny

 • Odkaz Komentáře Bajcik pátek, 06 květen 2016 13:58 napsal(a) Bajcik

  Ahoj Michale, také budeme stavět ze systému Durisol, jen stále zvažujeme zda ještě zateplit vnější stranu navíc. Ty budeš dodatečně zateplovat nebo dáš rovnou fasádní povrh? Děkuji

Michal

Michal

Věk: 32
Koníčky: Přítelkyně :), sport, stavba
Zaměstnání: Pojišťovnictví

Detaily domu

Kraj: Praha
Velikost pozemku: 1 000 m2
Zastavěná plocha domu: 140 m2
Podlahová plocha domu: 230 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: neuvedeno
Celkem prostavěno: 2 194 960 Kč

Související články

Založení zdiva a zdění

Založení zdiva a zdění
Tak po položení izolace jsme domluvili založení od Porothermu, čehož vůbec nelitujeme. Dne 16.5. jsme začli. Vše jsme měli nachystáno a vše šlo krásně od ruky.

Zdění obvodového zdiva a věnec

Zdění obvodového zdiva a věnec
Po založení první řady následovala týden pauza. Pokračovalo se příští víkend, respektivě od čtvrtka do neděle.

Zdění+terasa...pokračujeme ve splnění svého snu

Zdění+terasa...pokračujeme ve splnění svého snu
Tak a jsme zpět....pár dní volna a odpočinku. Rychle dořešit veškeré věci, které se doposud odkládaly a neměly nic společného s domečkem.

Diskuzní fórum