Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Díl 10. Hydroizolace základové desky

Izolace proti zemní vlhkosti a radonu byla aplikována na železobetonovou základovou desku. Po obvodu základové desky pod budoucí obvodové stěny a pod vnitřní nosnou zeď byl za použití štětce aplikován cca 0,8-1 m široký pruh důkladně promíchaného asfaltového penetračního nátěru PENETRAL ALP, DenBit.

Tento nátěr slouží k penetraci suchých a očištěných podkladů pod asfaltové hydroizolace. Nátěr má po odpaření rozpouštědla dobrou přilnavost ke všem stavebním podkladům (betonu, kovu, zdivu apod.).

210520121852

Vniká až 5 mm hluboko do podkladu a zajišťuje pevné spojení s dalšími izolačními vrstvami. Samostatně použitý penetrační asfaltový lak není přímo odolný povětrnostním vlivům a vlhkosti. Na asfaltový penetrační nátěr aplikovaný po obvodě základové desky jsme pak mohli natavit asfaltový pás.  

210520121854

Použili jsme Bitagit 40 Al + V60 mineral (radon). Jedná se o hydroizolační pás z oxidovaného asfaltu s vložkou z hliníkové fólie a povrchovou úpravou minerálním jemnozrnným posypem na horní straně a PE fólií na spodní straně. Asfaltový pás je dodáván v rolích délky 10 m, šířky 1 m a tloušťky 4 mm.

220520121855

Pásy jsme nechali nařezat na šířku 0,6 m a za pomoci plamene byly aplikovány na napenetrované plochy základové desky pod budoucí obvodové a vnitřní nosné zdi. Pásy byly napojovány s minimálním přesahem 10 cm. Lepení pásů bylo prováděno při teplotě vyšší než +10 °C.

220520121856

Máme udělanou hydroizolaci pro budoucí obvodové a nosné zdi a můžeme začít zdít.

IMG 0393

Vzorový cihlový pasivní dům v Českých Budějovicích, více na www.heluz.cz

Komerční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Související články

Jak roste dřevostavba nejaktivnějšího svépomocníka

Jak roste dřevostavba nejaktivnějšího svépomocníka
Web Svépomocí.cz tvoří především příspěvky od svépomocných stavebníků. Nejvíc článků v loňském roce napsal stavebník píšící pod zkratkou J s manželkou M. Ve shrnujícím článku jsme je pojmenovali jako Jiřího a Marii.…

Pokládka asfaltových pásů se zdá být jednoduchá.

Pokládka asfaltových pásů se zdá být jednoduchá.
Izolace proti vodě chrání stavební konstrukce proti jejich poškození, ke kterému velice často dochází v obdobích, kdy se vyskytují nízké teploty pod bodem mrazu. Mráz dokáže vlhké nebo dokonce mokré…

Oprava hydroizolace+úklid pozemku

Oprava hydroizolace+úklid pozemku
Krátký přehled za dva dny, tentokrát bez fotek. Nějak jsem na to zapomněl...

Diskuzní fórum

  • Tepelné čerpadlo - dotazy
  • Velmi moc děkuji pane Kubíček. Ale tabulku jsem bohužel stejně nenašla. Tedy ještě další...
  • Autor Veronika + Michal | 24. bře 2018 00:47
  • Cenový rozpočet Alfa 1 plus
  • Dobrý den přeji, mohu Vás taktéž požádat o fotky případně projektovou dokumentaci k Alfě...
  • Autor seanito | 23. bře 2018 21:18