Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Vnitřní izolace s SDK

Nastala další a pro alergiky velice nepříjemná etapa. Bylo nutné udělat vnitřní izolaci podkroví.

Po domluvě se stavebním dozorem jsme nechali pod dřevěným podbitím mezeru 4cm. Jelikož měli krokve tloušťku 16cm, tak logicky jsme zvolili první vrstvu izolace – tu vnější – ve tloušťce 12cm.

 

Co už jsme ale logicky neudělali bylo potažení už té první vrstvy parozábranou. Bohužel mi tenkrát někdo nakukal a bojím se to přiznat, ale už jsem to dále nezkoumal, že stačí dát parozábranu už pod tu první vrstvu a potom už né.

 

No co naplat, parozábrana je tam, stálo to pravděpodobně zbytečné úsilí a penízky, ale je to 2x chráněné. Všechny spoje parozábran se samozřejmě spojili ALU páskou.

 

Jakmile jsme pomocí vázacího drátu a hřebíků s námahou dali tu první vrstvu a dali pod ní parozábranu (ještě nebyly hrubé omítky) chtěl jsem rovnou tuto parozábranu nalepit kaučukovou páskou na cihly.

 

Moc to nešlo, tak jsme to nechali až na tu druhou vrstvu (vnitřní). Jen co zedníci dodělali hrubé omítky v podkroví (čisté jsme dělali až po sádroších, protože na ně přišla vrstva lepidla a potom čistá omítka) začali jsme pracovat na SDK profilech. Po pár radách od přátel a odborníků jsme se do toho pustili s manželkou a musím uznat, že to opravdu až tak složité není.

 

Nedělali jsme křížovou vazbu – původně jsem chtěl – ale jenom obyčejnou, takže tam padlo i méně materiálu. Nejdříve jsme nahodili UD profily a potom k nim i CD. Profily byly na těch posuvných závěsech, takže se to perfektní srovnávali dlouhou latí. Připevňovali jsme se na kleštiny a v šikminách na krokve (kam jinam, že? :-)).

 

Dále jsme do prostorů s manželkou za jeden večer nahodili i další 12cm tlustou vrstvu vaty. Jakmile byly profily i vata hotové (nejhorší byla střešní okna), tak jsme na CD profily zespoda nalepili oboustrannou pásku a potom i další vrstvu parozábrany.

 

Jelikož už byly hrubé omítky, mnohem , ale opravdu mnohem lépe se dělalo i nalepení parozábrany na zeď kaučukovou páskou. Kdo to budete dělat, pořádně přes to přejíždějte ať se to pořádně nalepí hlavně na tu zeď. Ted s ročním zpožděním konstatuju, že je to perfektní a nikde nám ani kapka neprosakuje :-).

 

Půdní schody jsme měli taky hotové za jeden večer. Přesně se odměřila výška budoucího stropu, odečetla se síla omítky s lepidlem a samozřejmě tl. SDK, takže jsme přesně věděli, kde budou na obvodu (vnějším :-)) těch půdních schodů UD profily.

 

Potom jsme celou kontrukci „zavěsili“ na hranoly, které leželi přes 6 kleštin už v půdním prostoru.

 

Dále jsme připravili odvětrávání pro budoucí WC a koupelnu. Apeluju na vás, abyste si sehnali http://www.ventilaplast.cz/vypust-kondenzatu-vp-100-110-kvk-p-1390.html?zenid=c045189c748c7cf93ddc5fdebe7e4dba. Jedná se o výpusť kondenzáru a jednoduše tu malou hadičku dáte někam nad vrstvu parozábrany, aby vám kondenzát odetíkal pryč z inkriminovaných prostor.

 

Technologická pauza přes SDK nám dala chvíli na přemýšlení  - stejně se dělalo něco jiného – tak jsme si aspoň ty sádrou koupili. S celými SDK mi pomáhali kamarádi Peter a Peter, za což jim moc moc děkuju, neboť oželeli jeden víkend, a když jsme všichni 3 zabrali, tak to bylo přes víkend hotové.

 

Co byly přebytečné profily, jsme potom v platformě vrátili bez problémů. Opravdu moc moc velký dík všem.

 

Náklady

Název položky Cena
Izolace DF01 120mm (115,2m2) 9 426 Kč
Pásky na izolaci 977 Kč
Hřebíky a nůž na izolaci 104 Kč
Sponky 48 Kč
CD, UD profily, závěsy, vruty 6 485 Kč
Vruty, závěsy 522 Kč
Kotouče 39 Kč
Závěsy, natloukačky, vruty 777 Kč
Půdní schody 2 600 Kč
UD profily 522 Kč
Tepelná vata + parozábrana 6 681 Kč
Trubky na ventilaci 417 Kč
Vratka CD profily 709 Kč
Sádrokarton 6 610 Kč
pásky (obou,butylová) 1 259 Kč
doprava sadroš 200 Kč
Kondenzační trubka 916 Kč
Celkem 38 292 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

6 komentáře

 • Odkaz Komentáře Majkíí pondělí, 14 říjen 2013 13:18 napsal(a) Majkíí

  Koukal jsem se na to první video a v čase 10:30 se mluví o max. 20% izolace pod parozábranou.

  Což je poměr 1:4.

 • Odkaz Komentáře Homzík a Domísek pondělí, 14 říjen 2013 12:52 napsal(a) Homzík a Domísek

  Pokud správně chápu tohle video

  http://www.ursa.cz/cs-cz/ke-stazeni/stranky/videa.aspx

  tak Ursa dává jedna ku jedný. Mně projektan zakreslil 2 ku 1 :-). Ale počítam to bude asi o použitých materiálech.

 • Odkaz Komentáře Majkíí pondělí, 14 říjen 2013 12:35 napsal(a) Majkíí

  Zdravíčko.

  Osobně si myslím, že montáž parozábrany na krokve je v pořádku a je to nejlepší řešení. Ovšem musí se dodržet poměr izolace pod:nad parozábranou. Obvykle udávají poměr 1:4. Např. 4 cm vaty pod a 16 cm vaty nad parozábranou.

  BTW: CD profily by se neměly řezat flexou, jak je to na fotkách, protože dojde ke zničení pozinku a profil potom rychle rezne.

 • Odkaz Komentáře Homzík a Domísek pondělí, 14 říjen 2013 11:53 napsal(a) Homzík a Domísek

  Hummm, ty sponky by údajně neměly být až takový problém, horší je to provrtat vrutem. Tady se dostáváme k tomu, co se řešilo u jiného článku a to, že když dám parotěsku na cd profil a následně na ní přidělam sádroš, tak bude jak řešeto. Mně se právě líbila varianta Ursi, kde dali zateplení mezi krokve, pak parotěsku. Na to přivrtali vodorovně latě a mezi ně zas zateplení. A pak sádroš pochopitelně. Si tak řikam, že bych tu parotěsku dal až pod ty vodorovný latě. Na druhou stranu, až mě někdy chytne rapl a začnu vytvářet do sádroše otvory, tak si jí provrtám a bude šlus. Na třeti stranu si jsem celkem jistej, že šikmou částí nepotáhnu žádný dráty a nevidim důvod proč bych tam měl kdy vrtat :-)

 • Odkaz Komentáře Evča a Péťa pondělí, 14 říjen 2013 10:51 napsal(a) Evča a Péťa

  Zdravím, z mojeho pohledu špatně je to hlavně z toho důvodu, že je to trošku zbytečné a nákladnější. Když už to tam je, tak to podle mě brání odpařování kondenzované vody směrem nahoru přes vatu do půdního prostoru. Teď samozřejmě záleží, jestli se rosný bod nachází až ve vnější vrstvě - v tom případě je to OK. Další důvod je, že tam vnější parozábrana je tam chycená na sponkovačku a sem tam je tam díra navíc a potom jsem přes ní vrtal i závěsy na CD profili, takže co, co prokape musí chytit vnitřní vrstva, jinak se můžou tvořit fleky na stropě (kdyby tam nebyla ta vnitřní). Suma sumárum, příště bych dal vatu mezi krokve na dráty, CD profily a vatu mezi ně, parozábranu a sádroše. P

 • Odkaz Komentáře Homzík a Domísek pondělí, 14 říjen 2013 10:00 napsal(a) Homzík a Domísek

  Dobrý den,

  trochu se teď hrabu v zateplení střechy a nechápu proč je parozábrana mezi izolaci špatně jak píšete? Isover i Ursa postupují stejně a to pod hydroizolaci zateplení mezi krokve, parozábrana, další zateplení, sádroš. Když teda nepočítam jednu variantu Ursi, kde je zateplení mezi krokve, zateplení pod krokve, parozábrana, další zateplení, sádroš. To už mi ale přijde trochu extrém :-). Nemluvě teda o tom, že i mně projektant skreslil ten první postup, tedy parozábranu mezi izolaci. Díky za odpověď.

Evča a Péťa

Eva

Koníčky: četba, cyklistika, turistika, lyžování, tenis, divadlo, tvorba filmečků na PC
Zaměstnání: telefonní bankéř

Petr

Koníčky: stavba RD, filmy, motorka
Zaměstnání: referent nákupu šrotu

Detaily domu

Kraj: Moravskoslezský
Velikost pozemku: 1 225 m2
Zastavěná plocha domu: 108 m2
Podlahová plocha domu: 157 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 1 750 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 321 460 Kč

Související články

Špatná zvuková izolace v bytě trápí více než 60 % Čechů

Špatná zvuková izolace v bytě trápí více než 60 % Čechů
Více než dvě třetiny Čechů trápí hluk v jejich stávajícím bytě. Ve většině případů jde o rušivé zvuky z ulice nebo od sousedů. Vyplynulo to z průzkumu, který před nedávnem…

Z čeho jsme postavili a proč...

Z čeho jsme postavili a proč...
Z čeho ten dům uděláme?  Co jsem od domu očekával: Akumulační schopnost, difuzní otevřenost, dobrou zvukovou izolaci, jednoduchost, bez nutnosti dodatečně izolovat a vejít se do NZÚ.

Rozvody, instalace, sádrokarton, podlaha

Rozvody, instalace, sádrokarton, podlaha
Tak a je hrubá stavba hotová a jde se na interiéry. Je už zima a tak je to ideální čas. Tedy pokud už máte možnost si trochu přitopit. Důležité je…

Diskuzní fórum