Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Zdění přízemí

Po založení první řady nám nezbývalo již nic jiného než pustit se do samotného zdění obvodových a nosných příček. Nutno uznat, že to byla práce úmorná a než mi přijel pomoc švagr zedník, tak jsem zdil sám a to víte, sem tam mi to o ten milimetr uteklo – hold nejsem od fochu. Každopádně potom už jsem byl taková ta pomocná síla na stavbě – tohle podej, tamto namíchej, proč ještě nejsou cihly připravené apod.

První řadu jsem celou vysypali drceným polystyrenem kvůli přerušení tepelných ztrát přes základy. Na tuto činnost se mi moc nechtělo kupovat speciální přípravek od Heluzu, tak postačili 4 desky a pár hřebíků. Ihned po nasypání posledního polystyrenu se bedýnka rozpadla Smile. Nechci tady nikoho pomlouvat, ale při zdění jsem se krásně přesvědčil o tom, že „přesné cihly“ od heluzu nejsou až tak přesné a utvrdil jsem se o tom i tento víkend, když jsem skládal vložky na strop. Cihly, vložky a nosníky byly různě vypouklé, nerovné a rozměrově nestejné. Bohužel i na toto se budoucí inventoři prosím připravte, že není všechno jak v reklamě uvádějí.

 

Jo a ještě jednu věc si rovnou při přijetí nabídky zkontrolujte – materiál. Nám zapoměli dodat celé cihly s kapsou na extruďák kolem oken. Polovičky máme ale ty jsme museli tím pádem použít jiným způsobem a kolem oken jsme nechali 30mm stavebního prostoru navíc, tam potom dáme extruďák po celé délce cihly. No a potom až jakmile jsem se Heluzu ozval s tím, že mi nějak nevyšla zakládací malta a lepidlo, bylo mi sděleno, že se stala chybička v „systému“ a dodali mi o 17 pytlů zakládací malty méně. Materiál měli poslat přímo z heluzu k nám stavbu a místo toho už ho máme 14 dní na místních stavebninách a nikdo se neuráčel nám o tom říct Frown.

 

Vlivem mojí 2 týdenní návštěvy východní asie, vytíženosti švagra a mimořádně deštivého počasí posledních dní jsme zdili 1 NP více než 2 měsíce. Začali jsme být mírně nervozní, jestli vůbec stihneme dát stavbu pod střechu do zimy a proto jsme si najali partu zedníků, kteří během víkendu dodělali přízemí i s usazením překladů. Bohužel jen, co jsme je přestali kontrolovat, tak „zvlčili“ a přestali dodržovat minimální usazení překladů na cihlách. Museli si to přijet opravit. Vše zkontroloval stavební dozor a pustil nás do další fáze – stropu. Ale o tom až v dalším článku.

 

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

3 komentáře

 • Odkaz Komentáře Martina F. pondělí, 10 říjen 2011 22:23 napsal(a) Martina F.

  Zdravím stavitele,
  také máme cihly od f.HELUZ a mohu jedině doporučit, stavíme z FB 50 (family blok) a u věnce se rozcházíme pouze o 3mm na délce RD 10 x 10 m a ještě garáž 4 x 9, při zakládání nám sděleno, že i 3cm v horní části přízemí se nechají zachránit při založení nového 2.NP (po realizaci stropu a věnce.)Nevím, hodně lidí si myslí,pokud si koupí broušenou cihlu, tak že je to pohledová věc a bude "obroušená" ze všech stran přesně, stejně tam přijde z vnější i vnitřní strany omítka, tak se to tak musí brát. Beru za velkou výhodu, že zdění pomocí broušených cihel je hodně rychlé. My jsme použili služeb zakládače od f.HELUZ a byli jsme spokojeni, ale pokud je nivelák a zkušenosti nějakého zedníka, tak lze si to i udělat sami. Hodně zdaru při stavění.

 • Odkaz Komentáře Evča a Péťa neděle, 21 srpen 2011 21:14 napsal(a) Evča a Péťa

  Zakládání jsem dělali s pracovníkem Heluzu, byl šikovný, to ano, ale 2NP už budeme dělat sami. je to levnější a můžeme to udělat v náš termín a s naším vybavením bez ohledu na omezení ze strany Heluzu. Každopádně Heluz by se měl opravdu nad sebou zamyslet, komín byl křivý skoro jak šikmá věž v pizze :-(

 • Odkaz Komentáře Míša úterý, 16 srpen 2011 10:48 napsal(a) Míša

  Ahoj, mám takový dotaz. Použili jste zakládací sestavu při lepení první řady cihel? Někdo využívá pomoc pracovníka Heluzu, který je zkušený. My jsme 1. patro dělali sami a ok. Cihly jsou opravdu soudkovité a některé nám v délce dělaly rozdíl 1,5 cm! Přeji hodně sil a trpělivosti do další etapy. Míša

Evča a Péťa

Eva

Koníčky: četba, cyklistika, turistika, lyžování, tenis, divadlo, tvorba filmečků na PC
Zaměstnání: telefonní bankéř

Petr

Koníčky: stavba RD, filmy, motorka
Zaměstnání: referent nákupu šrotu

Detaily domu

Kraj: Moravskoslezský
Velikost pozemku: 1 225 m2
Zastavěná plocha domu: 108 m2
Podlahová plocha domu: 157 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 1 750 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 321 460

Související články

Zdění + Izolace + komín

Zdění + Izolace + komín
Po částečném vyzrání desky cca 14 dní jsem objednal izolátera, který pod nosné stěny udělal perfektní izolace. Spousty lidí mi radilo, ať určitě nedávám měkkou lepenku a ať koupím sice…

Hydroizolace ZD a založení první řady cihel

Hydroizolace ZD a založení první řady cihel
Po vylití základové desky následovalo cca týden kropení a zrání desky. Hydroizolaci jsme navařili po 14 dnech od vylití, první řada se zakládala přesně 3 týdny po vylití základové desky.

Založení, zdění, stropy, věnce

Založení, zdění, stropy, věnce
Rozhodl jsem se po delší době doplnit článek o průběhu výstavby hrubé stavby a podělit se tak zde o své zkušenosti a poznatky.

Diskuzní fórum

  • Omítky,podlahy
  • jde nám spíš o to, kdo si co nechával dělat podle zkušeností..
  • Autor Eva a Tomáš | 24. čen 2018 19:38
  • Odpady v domě
  • Dobrý den, řeším momentálně odpady v rekonstuovaném domě... mám dvě koupelny nad sebou...
  • Autor honzas1 | 24. čen 2018 13:28
  • stříkaná PUR izolace v podkroví
  • Dobrý den, vy sice tu střechu nemáte úplně difúzně uzavřenou (tedy v případě, že ta...
  • Autor Jiří Kubíček | 24. čen 2018 10:22