Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Zdění sklepa

Na jaře jsme se po dlouhé zimě konečně dostali ke stavění. Poté co se sklep obestavěl cihlami a na ně nalepila hydroizolace, nám nic nebránilo se pustit do samotného stavění sklepa. Ten jsme celý zdili ze ztraceného bednění DITON 500x250x300 a dvě příčky 500x250x200.

Na první řadě, která se pokládala do suchého betonu a tím se také dobře vyrovnávala, si zedníci dali velmi záležet, a když se potkali na konci tak byli v dokonalé rovině. Tím to také však skončilo. Ztracené bednění vypadalo naoko přesně, ale po třetím šáru se nerovnosti začali projevovat. Tvárnice byli sem tam o mm širší nebo vyšší a jejich vyrovnávání plastovými klínky bylo na každé z nich potřeba.

 

Pokaždé, když se postavili alespoň dva šáry tvárnic na sebe, tak se začaly vylévat betonem, který jsme si sami míchali směsí cementu se štěrkem. Do každé řady tvárnic jsme vždy položily roxory o síle 8mm vodorovně, a do každé tvárnice jeden roxor svisle, tak aby se vždy provázali. Do rohů jsme dávali roxory tři, a než bylo nachystáno na strop sklepa a zároveň základová deska tak do stavby padlo přes tisíc metrů roxoru.

 

Konečně se nám začali rýsovat místnosti a jejich velikosti, což je na tom nejlepší, protože m2 v projektu nic moc neříkají, dokud je skutečně neuvidíte.

 

Stavění šlo docela rychle, ale vylévání tvárnic nikoliv, ale mixem by to bylo hodně drahé, takže nám nic jiného nezbývalo. Navíc nám hodně pomohlo i to, že jsme měli veškerý štěrk a písek zadarmo, vlastně ze známosti za láhev kořalky.

 

Poslední šár jsme ukončili věncem, který jsme využili také jako vyrovnání na potřebnou výšku. Zároveň se také vyzdilo i bednění mimo sklep, které je po obvodě a také pod nosnými zdmi, opět vše provázané roxory, a plněno i kameny, které zbyli ze základů.

 

Tuto práci zatím považuji za nejtěžší, protože jsme ji dělali poměrně dlouho, nepřálo nám počasí a bylo poměrně vysilující, ale je konečně hotova.

 

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Petr a Lenka


 

Petr

Koníčky: stavba, hokej, počítač, rybaření
Zaměstnání: Laboratorní technik

Lenka

Koníčky: stavba, činčily, četba,plánování
Zaměstnání: laborantka
Celkem prostavěno: 162 945

Související články

Bagrování a následná stavba sklepa

Bagrování a následná stavba sklepa
Z bagrování jsme měli strach. Aby bagr nenarazil na skálu apod. Nakonec vše dopadlo OK a nikde ani kapka vody.

VIDEO: Zděný nebo plastový sklep?

VIDEO: Zděný nebo plastový sklep?
Sklepy patří od nepaměti mezi důležité podzemní prostory, vhodné k uskladňování materiálu, nástrojů i potravin. V současné době se od výstaveb tradičních zděných sklepů velmi často upouští, jelikož se jedná o cenově…

Podzemní plastové sklepy – úsporná lednice pod zemí

Podzemní plastové sklepy – úsporná lednice pod zemí
Podzemní plastové sklepy – na první pohled zvláštní pojem, který však svým uživatelům slibuje celou řadu výhod. O co se vlastně jedná? Podzemní plastové sklepy oceníte například tehdy, když potřebujete…

Diskuzní fórum

  • Beton z polska Opavsko
  • Nové info:nakonec beru beton ze staříče(nettoholding). C 12/15 do základových pásů 1450...
  • Autor Libor 4 | 19. říj 2017 21:09
  • Klimatizace
  • Proč zde dosud nikdo nezmínil chlazení kapilárními rohožemi? Nedělají průvan a náklady...
  • Autor fedak | 19. říj 2017 14:20
  • Reklamace na cenu za omitky?
  • Zkuste to reklamovat. Pokud to máte na papíře, tak by to neměl být problém. V případě, že...
  • Autor Lubos77 | 19. říj 2017 14:07