Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Zdění sklepa

Na jaře jsme se po dlouhé zimě konečně dostali ke stavění. Poté co se sklep obestavěl cihlami a na ně nalepila hydroizolace, nám nic nebránilo se pustit do samotného stavění sklepa. Ten jsme celý zdili ze ztraceného bednění DITON 500x250x300 a dvě příčky 500x250x200.

Na první řadě, která se pokládala do suchého betonu a tím se také dobře vyrovnávala, si zedníci dali velmi záležet, a když se potkali na konci tak byli v dokonalé rovině. Tím to také však skončilo. Ztracené bednění vypadalo naoko přesně, ale po třetím šáru se nerovnosti začali projevovat. Tvárnice byli sem tam o mm širší nebo vyšší a jejich vyrovnávání plastovými klínky bylo na každé z nich potřeba.

 

Pokaždé, když se postavili alespoň dva šáry tvárnic na sebe, tak se začaly vylévat betonem, který jsme si sami míchali směsí cementu se štěrkem. Do každé řady tvárnic jsme vždy položily roxory o síle 8mm vodorovně, a do každé tvárnice jeden roxor svisle, tak aby se vždy provázali. Do rohů jsme dávali roxory tři, a než bylo nachystáno na strop sklepa a zároveň základová deska tak do stavby padlo přes tisíc metrů roxoru.

 

Konečně se nám začali rýsovat místnosti a jejich velikosti, což je na tom nejlepší, protože m2 v projektu nic moc neříkají, dokud je skutečně neuvidíte.

 

Stavění šlo docela rychle, ale vylévání tvárnic nikoliv, ale mixem by to bylo hodně drahé, takže nám nic jiného nezbývalo. Navíc nám hodně pomohlo i to, že jsme měli veškerý štěrk a písek zadarmo, vlastně ze známosti za láhev kořalky.

 

Poslední šár jsme ukončili věncem, který jsme využili také jako vyrovnání na potřebnou výšku. Zároveň se také vyzdilo i bednění mimo sklep, které je po obvodě a také pod nosnými zdmi, opět vše provázané roxory, a plněno i kameny, které zbyli ze základů.

 

Tuto práci zatím považuji za nejtěžší, protože jsme ji dělali poměrně dlouho, nepřálo nám počasí a bylo poměrně vysilující, ale je konečně hotova.

 

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Petr a Lenka


 

Petr

Koníčky: stavba, hokej, počítač, rybaření
Zaměstnání: Laboratorní technik

Lenka

Koníčky: stavba, činčily, četba,plánování
Zaměstnání: laborantka
Celkem prostavěno: 162 945

Související články

VIDEO: Zděný nebo plastový sklep?

VIDEO: Zděný nebo plastový sklep?
Sklepy patří od nepaměti mezi důležité podzemní prostory, vhodné k uskladňování materiálu, nástrojů i potravin. V současné době se od výstaveb tradičních zděných sklepů velmi často upouští, jelikož se jedná o cenově…

Podzemní plastové sklepy – úsporná lednice pod zemí

Podzemní plastové sklepy – úsporná lednice pod zemí
Podzemní plastové sklepy – na první pohled zvláštní pojem, který však svým uživatelům slibuje celou řadu výhod. O co se vlastně jedná? Podzemní plastové sklepy oceníte například tehdy, když potřebujete…

Bagrování základů a sklepa

Bagrování základů a sklepa
Po dokončení opěrné zídky kterou jsme dělali dřív než základy proto aby, měl kameník kameny hned za zády a nemusil je vozit kolem základů, jsme se pustili do bagrování základů…

Diskuzní fórum

  • Zateplení SDK stropu
  • Climatizer je určitě jedna z možností, doma tuto izolaci pod částí střechy máme, ale jen...
  • Autor Jiří Kubíček | 26. úno 2017 23:51
  • Spatny projekt, zadani, projektant?
  • Pokud projektant neprokáže, že dělal dílo v nesouladu s platnou legislativou (normy,...
  • Autor ing. arch. Martin Veber | 26. úno 2017 22:32
  • Na kolik to výjde
  • Rok 2002, 4+1 přízemí + podkrovní, přízemí spojená kuchyň + jídelna + obývák, 2x...
  • Autor mates | 26. úno 2017 21:23