Reklama
Vyhledat: 
Okna jsme vybírali hodně dlouho a navštívili spoustu firem, než jsem se dostali k posledním třem favoritům.
Zima vždy prověří prakticky všechny součásti rodinného domku. Pokud uprostřed zimy zjistíte, že okny do bytu táhne, nebude to příjemné. Připravte proto svá okna na zimu již nyní.
Vybrat si kvalitní a pěkná, ale hlavně cenově dostupná okna tak, aby splňovaly všechny naše požadavky, není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Než jsme začali vůbec uvažovat o nabídce konkrétní firmy, tak už jsme jakousi představu o barvě a provedení oken a…
Tak jsme se dočkali a namontovali nám okna. Okna jsou šesti komorová, s trojitým sklem 4-18-4-18-4 s teplým rámečkem, trojité těsnění, profil Trocal 88+. Komplet montáž na kotvy do XPS rámečku. 
FAKRO odráží ideu energetické účinnosti, jež je jednou z klíčových otázek soudobého stavebnictví, ve své nabídce energeticky úsporných výrobků, které představují komplexní řešení k omezování tepelných ztrát.
Tak jsme se postupně přehoupli do další fáze našeho domu - finalizace, a tak je pomalu čas udělat rekapitulaci ceny, času i jednotlivých kroků od hrubé stavby do teď.
28.5.2016 to byl přesně rok od chvíle, co jsme vytyčili hranice stavby na našem pozemku. Ale to trochu předbíhám.
Okna a dveře jsme poptávali u 5 firem, všude jsme byli osobně a do pár dnů jsme dostali nabídky. Kupodivu jsme se rozhodli pro nejdražší nabídku, a to od Oknothermu, z důvodu dobrých recenzí od známých, co už od nich okna mají a taky z důvodu německého…
Kamarád si před časem pořídil nová plastová okna. Taky bych se rád se stavbou domu posunul, jen jsem nějakou dobu zvažoval, zda zakoupit dřevěná nebo plastová okna a dveře. Rozhodl jsem s pro plastová a svého kamaráda navštívil, abych je obhlídl a získal nějaké užitečné informace.
Již tuto sobotu 28.5. nás čeká ukázka předsazené montáže hliníkovo plastových oken PASIV CL aluclip, kterou budou provádět technici společnosti OKNA.EU. Kromě předsazené montáže budete moci v prostoru garáže sledovat i standardní montáž bez předsazení a následně obě varianty porovnat a vidět naživo.
Vývoj firmy řídí inovativnost. Právě filozofie myšlení mimo šablony umožňuje vytváření nových řešení, která rozšiřují funkčnost a zvyšují kvalitu výrobku. Přesně takový přístup přijala společnost FAKRO, inovativnost stanovila jako DNA firmy a hlavní motor jejího rozvoje. Výsledkem je nová technologie FAKRO thermoPro. Použitá řešení zlepšují kvalitu a…
S okny to byl taky docela zážitek. Prakticky jsme poprvé kopli do země v druhé polovině srpna 2015, ale energetický auditor na NZU po mě již chtěl vědět typ oken někdy v květnu 2015. V té době jsem ještě pořádně nevěděl, která bije.
25. a 26.3.2016 Jak se zmiňuji ve svém posledním příspěvku z podzimu 2015, odhodlal jsem se k předsazené montáži do OSB kastlíků.
Zdravím všechny stavaře - svépomocníky. Po náročném podzimu jsme předminulý týden dokončili i poslední vnitřní příčku na našem domečku.
Kdo šetří má za tři. Asi takhle bych nazval finální výběr oken, dveří a vrat. Vrata jsem koupil od Hormanna, takže kvalita :), i když tepelné vlastnosti nic moc, ale už tam jsou. Byly koupeny v akci, a tak si myslím, že cena ujde.
V první části ve Slovníčku pojmů, jsme vám představili pár odborných výrazů, co se týče oken. V tomto článku přikládáme další pojmy, ať máte ještě větší přehled a znalosti.
V září – říjnu jsme začali řešit okna.Proto jsem oslovil cca 25 firem na okna a hrnuly se mi nabídky ze všech stran.
O materiálu jsme dlouho nepřemýšleli. Plast byl jasná volba kvůli snadné údržbě a příznivé ceně. Nechali jsme si udělat několik nabídek a tu nejlepší poslali do PKS oken, které máme přes ulici. Firmu nám doporučil kamarád, který od nich okna má a je spokojený.
Každý, kdo si vybírá okna do svého domu či bytu, by měl znát určité pojmy, co se týče oken. Připravili jsme pro vás slovníček pojmů, ve dvou článcích, aby vás nic nepřekvapilo. 
Výroba plastových oken od společnosti Stavona podléhá přísným požadavkům na přesnost, kvalitu materiálu a úsporu. Moderní prostory jsou vybaveny špičkovými stroji na automatickou výrobu pro plastová okna vynikající přesností na +-0,5 mm.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuzní fórum

  • Cenová nabídka
  • No s tou slevou je to vcelku dobrý, otázka je, jaké budete mít další služby od stavebnin,...
  • Autor Pavel a Evča | 16. led 2017 17:50
  • Strop OMÍTKY vs SÁDROKARTON
  • Předpokládám to asi takto: SDK podhled svépomocí asi 220 Kč/m2 Jádrová omítka a štuk od...
  • Autor Ondra a Barča | 16. led 2017 16:26
  • petpa
  • Dobrý den, také budu mít ČOV se vsakem a odvětrání mám podle projektu příčkou do...
  • Autor Ondra a Barča | 16. led 2017 16:14