Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Poznejte přednosti venkovního zastínění oken screenovými clonami

Screeny jsou typem venkovního stínění, který umožňuje regulovat světlo a současně uživateli zachovává kontakt s okolím. Díky speciální tkanině je snadné i větrání, při kterém nemusíte mít obavu z prachu, nečistot nebo hmyzu. Zatemňovací rolety se proto hojně používají na malá okna, velké prosklené plochy, pergoly i zimní zahrady.

Typy screenových rolet proti slunci a jejich montáž

V nabídce značky Minirol najdete tři typy clon, které se liší konstrukcí, vzhledem na fasádě, instalací i vhodností pro různé fáze rozestavěnosti stavby.

Roleta s krycím boxem

Jde o řešení, které si můžete pořídit na okna hotových i rozestavěných budov. Screenová tkanina se navíjí do viditelného boxu, který je umístěný před oknem. Díky tomu je montáž stínění velice jednoduchá a lze provést v jakékoli fázi rozestavěnosti budovy s minimálním stavebním zásahem.

Roleta se zaomítacím boxem

U novostaveb a rozsáhle rekonstruovaných budov je vhodné screen clony umístit do zamítacího boxu skrytého pod fasádou. Tato varianta přitom nabízí hned několik způsobů montáže. Ty závisí na projektantovi a použitém stavebním systému pro obvodové zdi.

Roleta v roletovém překladu

Výhradně pro novou výstavbu se hodí zabudovat zatemňovací rolety do nosného překladu, který mimo jiné plní funkci navíjecího boxu. Do hrubé stavby se nejprve umístí samotný roletový překlad, zajistí se přívod elektřiny a poté se nainstaluje samotný screen. Poslední krok je navíc možný kdykoli po dokončení stavby.

Důraz kladený na design

Venkovní rolety proti slunci od značky Minirol nabízí rozmanitá barevná řešení pro rám rolety i samotnou tkaninu. Sreeny tak lze snadno sladit s odstínem okenního rámu nebo fasádou domu. Součástí široké nabídky barev rámu jsou i dřevěné dekory. Zvolené barevné provedení i typ tkaniny mají společně s typem ovládání a rozměry screen rolet vliv na celkovou cenu produktu.

V případě dotazů nebo zájmu o kalkulaci screenové rolety, kontaktujte firmu Minirol.

Komerční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Související články

Žaluzie: Řešit jejich pořízení už při stavbě?

Žaluzie: Řešit jejich pořízení už při stavbě?
Žaluzie jsou skvělým pomocníkem do domácnosti. Umožňují nám si po ránu v klidu přispat a nenechat se probouzet slunečními paprsky, zajistit si dostatek soukromí…Zkrátka vpustit světlo do bytu, jen když…

VIDEO: Výběr obkladových pásků pro obložení garáže a 2.NP

VIDEO: Výběr obkladových pásků pro obložení garáže a 2.NP
Pro náš vzorový dům jsme z důvodu usnadnění údržby chvíli uvažovali o použití plastových palubek, nakonec jsme ale zvolili obkladové pásky TERCA. Jaké druhy obkladových pásků nebo cihel existují, jaké…

VIDEO: Montáž boxů pro předokenní žaluzie a rolety

VIDEO: Montáž boxů pro předokenní žaluzie a rolety
V tomto díle montujeme schránky pro předokenní žaluzie, které jsme vybírali v minulém videu. Ukážeme si způsoby kotvení schránky na zdivo a skladbu izolace za schránkou v případě předsazené montáže oken. Také prozradíme…

Diskuzní fórum

  • Výhodnost vytápění elektro/plyn
  • Dobrý den, na takto položenou otázku se nedá odpovědět. Ona je sice 1 kWh plynu levnější...
  • Autor Jiří Kubíček | 22. lis 2017 21:09
  • Stříkaná izolace
  • Dobrý den, sice je to starší konverzace ale snad někomu ještě pomůže, my máme velmi dobrou...
  • Autor dominik123 | 22. lis 2017 11:38
  • Mokré zdi kolem oken, plísně
  • Dobrý den, Obecně řečeno - ke kondenzaci vody dochází na chladných površích, velmi s tím...
  • Autor Blanka Cabovská | 22. lis 2017 10:23