Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Blower door test

Tak nastal den D a ukáže se, jak je stavba kvalitně provedená, veškeré prostupy jsou utěsněny-elektrikáře jsem poučil a pohlídal, vodaři byli zkušení, tak by neměl být problém. Vzt rovinu střechy jsem si dělal sám, tomu věřím, uvidí se, co osb desky. Omítky jsou provedeny až na hydroizolaci, případně až na osb desky-překrývají přechodovou pásku. Okna jsou opatřeny také páskou....takže není se čeho bát.

Na smluvenou hodinu dorazil technik, prošli jsme dům, říkal, že to vypadá dobře, chvíli jsme čekali na projektanta-stavební dozor. Pak nainstaloval do dveří měřící sadu a bylo hotovo. Čekal jsem, že to chvíli potrvá než nafoukne dům, ale bylo to hned. Takže výsledek? Prošli jsme na první dobrou s výsledkem 0,52. Pro pasivní domy je maximum 0,6. Pak jsme prošli dům a hledali netěsnosti-našli jsme 3 zásuvky, kudy trochu foukalo. Pak prostup kolem trámů asi 2x. Pak na 2 místech odlepená páska. A asi 0,1 dělali osb desky na střeše. Zásuvky, pásky a kolem trámů jsem to opravil, tak na ostrém testu by to mohlo být tak o 0,1-0,2 lepší.

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Ewans

Roman

Věk: 32
Koníčky: Motorky,rodina,stavba,ekologie,pasivní domy
Zaměstnání: cnc operátor

Detaily domu

Kraj: Jihomoravský
Velikost pozemku: 800 m2
Zastavěná plocha domu: 85 m2
Podlahová plocha domu: 125 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 3 200 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 747 090

Související články

Zateplení už se rýsuje

Zateplení už se rýsuje
Pomalu už se to rýsuje, nejdelší strany jsou hnedle hotové a v týdnu už by se mohlo pomalu finišovat. Záklopy nám jdou pomaleji, ale už nám zbývají dát jen 3…

Shrnutí jeden a půl roku stavby na přednášce v Brně

Shrnutí jeden a půl roku stavby na přednášce v Brně
Připomeňte si v přednášce veškeré zásadní okamžiky stavby pasivního domu, který stavíme v Rostoklatech v rámci Projektu Svépomocí ŽIVĚ. Přednáška se uskutečnila během dubnového konání Stavebních veletrhů Brno.

VIDEO: Řešení detailů při zateplení fasády – ostění, rohy a další detaily

VIDEO: Řešení detailů při zateplení fasády – ostění, rohy a další detaily
V dalším ze série článků o zateplování domu se věnujeme zásadám lepení izolace kolem otvorů budoucích oken a dveří. Vysvětlíme si, co je hokejka a jaké by měla mít minimální rozměry.…

Diskuzní fórum