Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Podkroví kompletní

Po zalití podlah, když už se uvnitř dalo chodit, mě čekalo pár zásadních akcí. Začal jsem zateplením podkroví a sádrovýma stěrkama všech stěn. Objednal jsem prakticky veškerý materiál na podkroví a sádrovou stěrku, nechal si to z Deku pěkně přivézt, a pozval kluky pomocníky, aby mi to pěkně vynosili do patra. Je už měl tahání tun materiálu plné zuby :-) 

Panely v domě jsou většinou uplně hladké, kromě pár které jen "skoro" hladké. Panel je totiž vždy z jedné strany odlitý do bednění, tedy perfektně hladký, a z druhé jen uhlazený hladítkem, tedy sice rovný, ale ne zcela hladký. Jako úpravu stěn jsem zvolil tenkovrstvou sádrovou stěrku. Zkusil jsem koupit dva pytle zkusmo od cemixu, ten je nejlevnější, a překvapivě slušně se s tím pracovalo, tak jsem objednal asi 30 pytlů. 

Následovala uplně ta nejhorší práce na celé stavbě, kteru jsem dělal dohromady postupně víc než měsíc, a to vystěrkovat všechny stěny a stropy, což je ještě lepší než stěny. Rozmíchat tak akorát, to je to nejhorší, nanést na stěnu, a co nejlépe stáhnout do roviny. Co člověk nestáhne do roviny hladítkem, se pak dá přebrousit. namočit a vygletovat mi nějak nešlo, asi to neumím. Broušení na závěr je masakr pro plíce, i když máte respirátor. Nechtěl jsem si půjčovat brusku s odsáváním, protože jsem to dělal postupně několik týdnů, a byla to velká chyba.

Takže jsem vždycky udělal jeden pokoj stěrky, pak mě to nebavilo, tak jsem začal dělat rošt pro SDK v podkroví, a zase to vystřídal a dělal sádrové stěrky, pak jsem pár dní sázel vatu do stropu (celkem 30cm dekwool ve dvou a třech vrstvách), a zase dodělával stěrky a rošty. Bylo to takové schizofrení období kdy jsem nevěděl co dřív, ale tak nějak jsem dělal všechno. Táta mi pak pomohl zaklopit stropy a šikminy SDK (do podkroví jsme dávali červený protipožární, asi zbytečně, do koupelny samozřejmě zelený). Zjistil že desku nad hlavu člověk sám nezvedne, natož aby jí přišrouboval, i ve dvou je to masakr.

Mezitím na konci května nastoupila firma na zateplení domu. Byli to takoví svérázní čeští zedníci, dělali asi od 6 hod ráno, včetně vrtání, a končili po obědě. Nakonec ale spokojenost. Trochu špačkovali že ještě nikdy nezateplovali 18cm šedým polystyrenem, že jsem blázen, že 10cm stačí a tak podobně. Jenomže ten polystyren už nestojí skoro nic, oproti práci, lešení a dalšímu, tak proč šetřit zrovna tady, že? A to byla vlastně poslední firma která mi na stavbě něco dělala.

Současně s nimi jsem využil lešení a dokončil okapové svody - před zateplením jsem navrtal závitovky a na chemii zalepil do zdí, stejně tak držáky hromosvodu, teď už se jen daly objímky svodů a trubky - pohoda

také jsem konečně uhnal místní firmu a udělal přípojku k vodě a kanalizaci (odbočka na pozemek z řadu už byla připravená), takže mi i tekla voda, mohl jsem provizorně osadit WC a nechat odvézt mobilní toaletu.

No prostě postupně jsem se propracoval k tomu že nahoře bylo možné i vymalovat a začít obkládat koupelnu. V přízemí jsem ještě dodělával stěrky na stěny a stropy, ale i tam se postupně finišovalo. S obkladáním koupelny jsem rozhodl že si poradím, už jsem to dělal, tak snad to zvládnu. Nemužu ale říct že zrovna to by mě bavilo, a teprve nyní po roce dokončuji detaily jako sokl okolo stěny a podobně. Brzo se překulil červen 2016 do července, a já mohl dát první koupání ve vaně, nebylo to špatné, osprchovat se po práci hned na stavbě, i když studenou vodou (bojler jsem ještě neměl pověšený). V podkroví už jsme s tátou udělali podlahy (laminát v ložnicích kvuli ceně, dlažba v hale a koupelně), a osadili dveře. Uvnitř to teď vypadalo tak že nahoře by se dalo bydlet, a dole byla ještě těžká stavba. Ale kvuli svému duševnímu zdraví jsem hrozně chtěl mít vršek hotový načisto, a mít ten pocit že už to brzo bude celé.  Dole jsem stále dodělával stěrky, a začal dělat koupelnu. Byl skoro konec července, a vše se chýlilo zdárně ke konci. Můj obdiv mají všichni co vydrží stavět dva roky a déle, to bych nedal, trpělivý jsem dost, ale jak na co :-) Příště o dokončení přízemí.

 

Náklady

Název položky Cena
vata, SDK, stěrky, lepidla, ... cca 55 000 Kč
fasáda komplet - firma 167 000 Kč
zárubně a dveře hornbach 30 000 Kč
podlaha laminát nahoře 13 000 Kč
dlažby, obklady, do celého domu 20 000 Kč
přípojka voda a kanalizace 42 000 Kč
vana, vanička, umyvadla, wc... 40 000 Kč
mobilní toaleta únor-červen 9 000 Kč
mraky drobností 20 000 Kč
Celkem 396 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Martin a Majda

Martin

Věk: 34
Koníčky: stavba, stavba, kolo, hory, skály
Zaměstnání: slaboproudař elektro

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 880 m2
Zastavěná plocha domu: 72 m2
Podlahová plocha domu: 120 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 2 200 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 879 000 Kč

Související články

Z čeho jsme postavili a proč...

Z čeho jsme postavili a proč...
Z čeho ten dům uděláme?  Co jsem od domu očekával: Akumulační schopnost, difuzní otevřenost, dobrou zvukovou izolaci, jednoduchost, bez nutnosti dodatečně izolovat a vejít se do NZÚ.

Izolace stropu, montáž OSB desek, utěsnění

Izolace stropu, montáž OSB desek, utěsnění
Tak jsme opět trochu postoupili. Po víkendech a přes svátky jsme se pustili do ládování vaty do stropu. Nejprve jsme uložili mezi vazníky 160mm na osnovu z provázků, které jsme chytali…

Zateplení soklu

Zateplení soklu
Dnem 9.ledna díky velmi příznivým teplotám chlapi začali obkládat sokl Austrotherm XPS TOP. Dorazil i stavbyvedoucí a prej zase nějakej problém s budoucí terasou, tak prej pořešíme zítra odpoledne. To…

Diskuzní fórum

  • Příjezdová cesta + sítě
  • Dobrý den, protože máme zkušenosti s realizací mnoha komunikací, s přeměnou z orné půdy na...
  • Autor AŘbeton | 22. kvě 2018 20:56
  • Komunikace mezi pozemky
  • Zdravím, děkuji za odpovědi všem. V rohu pozemku stoji malý domek, ve kterém je elektrika,...
  • Autor Romča | 22. kvě 2018 12:32