Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Podkroví kompletní

Po zalití podlah, když už se uvnitř dalo chodit, mě čekalo pár zásadních akcí. Začal jsem zateplením podkroví a sádrovýma stěrkama všech stěn. Objednal jsem prakticky veškerý materiál na podkroví a sádrovou stěrku, nechal si to z Deku pěkně přivézt, a pozval kluky pomocníky, aby mi to pěkně vynosili do patra. Je už měl tahání tun materiálu plné zuby :-) 

Panely v domě jsou většinou uplně hladké, kromě pár které jen "skoro" hladké. Panel je totiž vždy z jedné strany odlitý do bednění, tedy perfektně hladký, a z druhé jen uhlazený hladítkem, tedy sice rovný, ale ne zcela hladký. Jako úpravu stěn jsem zvolil tenkovrstvou sádrovou stěrku. Zkusil jsem koupit dva pytle zkusmo od cemixu, ten je nejlevnější, a překvapivě slušně se s tím pracovalo, tak jsem objednal asi 30 pytlů. 

Následovala uplně ta nejhorší práce na celé stavbě, kteru jsem dělal dohromady postupně víc než měsíc, a to vystěrkovat všechny stěny a stropy, což je ještě lepší než stěny. Rozmíchat tak akorát, to je to nejhorší, nanést na stěnu, a co nejlépe stáhnout do roviny. Co člověk nestáhne do roviny hladítkem, se pak dá přebrousit. namočit a vygletovat mi nějak nešlo, asi to neumím. Broušení na závěr je masakr pro plíce, i když máte respirátor. Nechtěl jsem si půjčovat brusku s odsáváním, protože jsem to dělal postupně několik týdnů, a byla to velká chyba.

Takže jsem vždycky udělal jeden pokoj stěrky, pak mě to nebavilo, tak jsem začal dělat rošt pro SDK v podkroví, a zase to vystřídal a dělal sádrové stěrky, pak jsem pár dní sázel vatu do stropu (celkem 30cm dekwool ve dvou a třech vrstvách), a zase dodělával stěrky a rošty. Bylo to takové schizofrení období kdy jsem nevěděl co dřív, ale tak nějak jsem dělal všechno. Táta mi pak pomohl zaklopit stropy a šikminy SDK (do podkroví jsme dávali červený protipožární, asi zbytečně, do koupelny samozřejmě zelený). Zjistil že desku nad hlavu člověk sám nezvedne, natož aby jí přišrouboval, i ve dvou je to masakr.

Mezitím na konci května nastoupila firma na zateplení domu. Byli to takoví svérázní čeští zedníci, dělali asi od 6 hod ráno, včetně vrtání, a končili po obědě. Nakonec ale spokojenost. Trochu špačkovali že ještě nikdy nezateplovali 18cm šedým polystyrenem, že jsem blázen, že 10cm stačí a tak podobně. Jenomže ten polystyren už nestojí skoro nic, oproti práci, lešení a dalšímu, tak proč šetřit zrovna tady, že? A to byla vlastně poslední firma která mi na stavbě něco dělala.

Současně s nimi jsem využil lešení a dokončil okapové svody - před zateplením jsem navrtal závitovky a na chemii zalepil do zdí, stejně tak držáky hromosvodu, teď už se jen daly objímky svodů a trubky - pohoda

také jsem konečně uhnal místní firmu a udělal přípojku k vodě a kanalizaci (odbočka na pozemek z řadu už byla připravená), takže mi i tekla voda, mohl jsem provizorně osadit WC a nechat odvézt mobilní toaletu.

No prostě postupně jsem se propracoval k tomu že nahoře bylo možné i vymalovat a začít obkládat koupelnu. V přízemí jsem ještě dodělával stěrky na stěny a stropy, ale i tam se postupně finišovalo. S obkladáním koupelny jsem rozhodl že si poradím, už jsem to dělal, tak snad to zvládnu. Nemužu ale říct že zrovna to by mě bavilo, a teprve nyní po roce dokončuji detaily jako sokl okolo stěny a podobně. Brzo se překulil červen 2016 do července, a já mohl dát první koupání ve vaně, nebylo to špatné, osprchovat se po práci hned na stavbě, i když studenou vodou (bojler jsem ještě neměl pověšený). V podkroví už jsme s tátou udělali podlahy (laminát v ložnicích kvuli ceně, dlažba v hale a koupelně), a osadili dveře. Uvnitř to teď vypadalo tak že nahoře by se dalo bydlet, a dole byla ještě těžká stavba. Ale kvuli svému duševnímu zdraví jsem hrozně chtěl mít vršek hotový načisto, a mít ten pocit že už to brzo bude celé.  Dole jsem stále dodělával stěrky, a začal dělat koupelnu. Byl skoro konec července, a vše se chýlilo zdárně ke konci. Můj obdiv mají všichni co vydrží stavět dva roky a déle, to bych nedal, trpělivý jsem dost, ale jak na co :-) Příště o dokončení přízemí.

 

Náklady

Název položky Cena
vata, SDK, stěrky, lepidla, ... cca 55 000 Kč
fasáda komplet - firma 167 000 Kč
zárubně a dveře hornbach 30 000 Kč
podlaha laminát nahoře 13 000 Kč
dlažby, obklady, do celého domu 20 000 Kč
přípojka voda a kanalizace 42 000 Kč
vana, vanička, umyvadla, wc... 40 000 Kč
mobilní toaleta únor-červen 9 000 Kč
mraky drobností 20 000 Kč
Celkem 396 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Martin a Majda

Martin

Věk: 34
Koníčky: stavba, stavba, kolo, hory, skály
Zaměstnání: slaboproudař elektro

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 880 m2
Zastavěná plocha domu: 72 m2
Podlahová plocha domu: 120 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 2 200 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 879 000 Kč

Související články

Zateplení soklu

Zateplení soklu
Dnem 9.ledna díky velmi příznivým teplotám chlapi začali obkládat sokl Austrotherm XPS TOP. Dorazil i stavbyvedoucí a prej zase nějakej problém s budoucí terasou, tak prej pořešíme zítra odpoledne. To…

Perlinka, prostupy pro rekuperaci

Perlinka, prostupy pro rekuperaci
Po delší době opět čas na pár řádek. Záklopy z OSB desek dodělané a přelepené. Čekáme na kotvy na pergolu, nějak nevyzbyl šedý polystyren, čekáme na dodání.

Zateplení střechy foukanou celulozou

Zateplení střechy foukanou celulozou
Jakmile byl hotový vnitřní záklop střechy, zavolal jsem p.Kanev na obhlídku stavby. Řekl mi, že mám nechat otevřený hřeben, aby se tam lépe dostal, a jak to bude dodělávat, tak…

Diskuzní fórum