Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Žaluzie: Řešit jejich pořízení už při stavbě?

Žaluzie jsou skvělým pomocníkem do domácnosti. Umožňují nám si po ránu v klidu přispat a nenechat se probouzet slunečními paprsky, zajistit si dostatek soukromí…Zkrátka vpustit světlo do bytu, jen když se nám to hodí. Kdy řešit jejich pořízení?

Žaluzie a rolety dokážou pořádně zvýšit životní komfort. Kromě toho, že umožňují libovolnou regulaci slunečního svitu, zabraňují také vstupu horka a umožňují šetřit na energiích. Při jejich výběru proto uvažujeme nejen o typu a designu, ale také o jejich umístění a ve které fázi stavby si je pořídit.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie a rolety se někdy nazývají také předokenní. Oproti interiérovým žaluziím mají hned několik výhod - v parných letních dnech zachycují horko a nepustí ho dovnitř - interiér se tolik nepřehřívá a ušetříte na energiích za klimatizaci. A v zimě je tomu přesně naopak, pomáhají udržet teplo v místnosti a snížit tak náklady na vytápění.


Montáž venkovních žaluzií či rolet se vyplatí řešit již v počátcích stavby, protože pak lze box, ze kterého se žaluzie vytahují schovat do fasády. Stínící techniku lze však bez problému namontovat dodatečně, s tím rozdílem, že box bude vidět.

Výhody venkovních žaluzií

Venkovní žaluzie účinně chrání okno před větrem a vnějšími nepříznivými vlivy a také před hlukem z ulice. Velice snadno se udržují a skvěle s nimi také doladíte celkový vzhled domu. Venkovní stínící technika je dražší než ta vnitřní a proto je nutné si dobře promyslet, co přesně od stínění očekáváte. Venkovní žaluzie jsou nejoblíbenější variantou, protože si můžete libovolně regulovat intenzitu světla naklápěním jednotlivých lamel. Pokud chcete úplně zatemnit místnost, vyplatí se vám spíše pořízení rolet.

Vnitřní žaluzie

Vnitřní žaluzie jsou levnější a můžete si vybrat z daleko více různých druhů. Kromě klasických hliníkových žaluzií můžete zvolit také elegantní dřevěné, které jednoduše sladíte s nábytkem. Velký výběr existuje i napříč roletami, velice oblíbené jsou rolety látkové, u kterých si můžete vybrat ze široké nabídky barev a vzorů. Popularita narůstá také u žaluzií typu plissé, originální textilie s uměle vytvořenými záhyby, kterou naleznete i ve dvoulátkové variantě, které můžete libovolně měnit. Tak, aby vás stínění jen tak neomrzelo.

Výhody vnitřních žaluzií

Kromě designu a praktičnosti mají interiérové žaluzie ještě jednu výraznou výhodu. Můžete si je namontovat sami, i když třeba nejste úplně zruční. A to v jakékoliv části stavby. Pokud si vyberete žaluzie online a zaměření a montáž zkusíte sami, můžete ušetřit až 50 - 70% nákladů. A přitom je to velice snadné. Pro zaměření i montáž existuje mnoho konkrétních návodů písemných, obrázkových i video návodů. A s nimi je to hračka!

Komerční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Související články

Vybíráte stínění? Přečtěte si o zásadních rozdílech mezi venkovními roletami a žaluziemi

Vybíráte stínění? Přečtěte si o zásadních rozdílech mezi venkovními roletami a žaluziemi
Venkovní rolety a žaluzie umožňují zastínění místnosti a udržení příjemné teploty interiéru po celý rok. Obě varianty stínění oken však mají své výhody a nevýhody, které vyžadují důkladné zvážení před…

Rolety, garnyže a záclony

Rolety, garnyže a záclony
Vybrali jsme rolety od firmy Isotra. Máme dvě různé barvy. Béžová se hodila do obývacího pokoje, kde doplňuje stávající šedou a vínovou barvu. V ostatních pokojích jsme zůstali při zemi…

Poznejte přednosti venkovního zastínění oken screenovými clonami

Poznejte přednosti venkovního zastínění oken screenovými clonami
Screeny jsou typem venkovního stínění, který umožňuje regulovat světlo a současně uživateli zachovává kontakt s okolím. Díky speciální tkanině je snadné i větrání, při kterém nemusíte mít obavu z prachu,…

Diskuzní fórum

  • prostor mezi trámy
  • Co bude pod strechou? Vytapeny prostor? Tak potom vatu. Nevytapeny prostor? Tak klidne nic.
  • Autor Pavel | 21. kvě 2018 22:49
  • Cena domečku
  • Pokud to chcete jen orientačně těch >1000m3 kolem 5 milionu jen stavba bez terasy apod. Může...
  • Autor cbk3 | 21. kvě 2018 11:28
  • Stavba pergoly
  • Já co jsem koukal i v okolí, tak plno lidí to má tak, že třeba mají terasu o 20 cm nad...
  • Autor PavelR | 21. kvě 2018 00:14