Reklama
Reklama
Vyhledat: 

VIDEO: Zděný nebo plastový sklep?

Sklepy patří od nepaměti mezi důležité podzemní prostory, vhodné k uskladňování materiálu, nástrojů i potravin. V současné době se od výstaveb tradičních zděných sklepů velmi často upouští, jelikož se jedná o cenově i časově náročnou stavební úpravu. S příchodem moderních plastových sklepů se však situace zásadně mění, výstavba sklepních prostor je znovu lukrativní. Jaké jsou vlastnosti podzemního plastového sklepu ve srovnání se zděným?

Rychlost výstavby

Plastové sklepy nemají z hlediska rychlosti výstavby žádnou konkurenci. Výstavba běžného zděného sklepu je technicky i časově náročnou záležitostí, nemluvě o dodatečné instalaci. Realizace plastového sklepu je extrémně rychlá, během 8 dnů budete moci využívat všech výhod podzemních prostorů. Během této doby jsou provedeny výkopové práce, položena základová deska a umístěn samotný plastový sklep vč. schodiště.

Výstavba zděného sklepu trvá bezmála třikrát tolik, vzhledem k většímu počtu náročných stavebních zákroků. Pokud máte veškeré výkopové práce provedeny, samotné uložení plastového sklepu a finální práce zvládnete během jediného dne.

Úspora financí

Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že modernější a rychlejší řešení bude cenově nákladnější, opak je pravdou. Plastový sklep o rozměrech 3x2,5x2,4 metry vás včetně veškerých výkopových prací, základů, zastropení a doplňků (pozinkované schodiště, odvětrávací hlavice) vyjde přibližně na 130 tisíc Kč bez DPH, což je takřka o 100 tisíc Kč méně, než při realizaci běžného zděného sklepu stejných vlastností. 

obrázek pro Jani 1

Hydroizolační vlastnosti

Podzemní plastový sklep se vyznačuje svými hydroizolačními vlastnostmi. Ve srovnání se zděným sklepem nepropouští téměř žádnou vlhkost, díky čemuž nedochází k výskytu plísně na skladovaném ovoci a zelenině. Plastový sklep udržuje svou teplotu, během léta poslouží jako funkční lednice. Tato vlastnost je podpořena obzvláště v případě, že je sklep umístěn v blízkosti stromů, jejichž kořeny odstraňují okolní vlhkosti.

Plastové sklepy a životnost

Plastové sklepy vynikají také z hlediska dlouhodobé životnosti. Jsou vyrobeny z kvalitního svařitelného materiálu, který je stoprocentně bezkorozní. Plastové sklepy jsou rovněž odolné vůči agresivním látkám i působení UV záření.

Pokud jste v minulosti zvažovali výstavbu sklepních prostor, ale odrazovaly vás vysoké pořizovací náklady, časová i technická náročnost a další nevýhody, spojené s klasickým zděným sklepem, pořízení plastového sklepu je skvělou alternativou. Stačí si vybrat místo pro jeho usazení a za týden již budete moci použít plastový sklep k uložení materiálu, nástrojů a nářadí i ovoce či zeleniny.

VIDEO

Komerční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Související články

Výstavba částečného podsklepení

Výstavba částečného podsklepení
Začínáme stavět spodní část domu, která bude ze ztraceného bednění. Založili jsme si první řadu, která je vždy nejnáročnější, hlavně záda si musí zvyknout. Zvedat několikrát ty těžké betonové cihly…

Bagrování a následná stavba sklepa

Bagrování a následná stavba sklepa
Z bagrování jsme měli strach. Aby bagr nenarazil na skálu apod. Nakonec vše dopadlo OK a nikde ani kapka vody.

Podzemní plastové sklepy – úsporná lednice pod zemí

Podzemní plastové sklepy – úsporná lednice pod zemí
Podzemní plastové sklepy – na první pohled zvláštní pojem, který však svým uživatelům slibuje celou řadu výhod. O co se vlastně jedná? Podzemní plastové sklepy oceníte například tehdy, když potřebujete…

Diskuzní fórum

Reklama