Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Montáž oken

Zdravím stavebníci, po delší odmlce mám chvilku času na krátký příspěvek. Ten se bude týkat montáže oken. Vzhledem k tomu, že mám 2.patrový dům a chtěl jsem velké okenní plochy, tak mám na době docela dost oken, celkem 26. Dále pak okna jsou velkoformátová zpravidla v přízemí francouzská, mají na výšku 2,3m v patře pak 1,8m.

Vzhledem k půdorysu RD jsem řešil již od počátku osazení vstupů na terasu HS portály v přízemí, tak i v prvním patře na balkon. První patro a s tím související vstup na balkon je nakonec řešen jedním HS portálem a z druhého pokoje sestavou balkonových dveří s fixním oknem a rohovým spojem s dalším fixem.

 

Okna mám 3 skla, Ug=0,6 opatřené connexovými foliemi kvůli pojišťovnám. Snad všechny pojišťovny mají v podmínkách, že pokud je plocha skla vyšší než 600 cm2 tak při loupeži vniknutím do RD rozbitým sklem Vám pojišťovna nezaplatí ani korunu, pokud jsou okna přístupná z okolního terénu do výše 3m nad okolním terénem. Zde pozor, doufám, že to někomu třeba pomůže, existují 3 třídy connexu, který se do skel lepí. Pojišťovny uznávají pouze třídu P2A tedy střední connex a vyšší. Nikoli základní connexové fólie ty splňují pouze normu 2B2 byť se s nimi případný zloděj rovněž potrápí.

 

Každopádně neudělejte chybu jako já, kdy jsem se spokojil s tím, že jsem při objednávce požadoval bezpečnostní skla a bylo mi sděleno, že okna budou obsahovat connex. To že existuje několik tříd jsem netušil. Největší fór je v tom, že výrobce se neptal, dal tu nejlevnější variantu connexu aby cena byla co nejnižší a přitom rozdíl mezi první třídou connexu a druhou, která již splňuje normu P2A a uznávají ji pojišťovny je v rozdílu cca 200 CZK bez DPH na m2 skla.

 

V porovnání s celkovou cenou oken je to zanedbatelná položka. No chybami se člověk učí, takže mi nezbude nic jiného než okna opatřit ještě aktivními senzory proti rozbití napojené na alarm tak, abych splnil podmínku pojišťoven. Mříže či rolety totiž nechci a jiný způsob řešení snad už není.

 

Zpět k oknům, ty přivezla montážní firma v březnu v pátek, kdy se na 2x otočili, v sobotu instalovali první várku, v pondělí pak várku druhou. Poslední etapou byla montáž HS portálů. Ten největší na délku 3,5m vážil 320 kg a bylo jen vtipné ho sundavat z auta do teplejch natož ho nést na určené místo (naštěstí se jednalo o přízemí). Neslo nás to 7 lidí. I na otevření samotného HS portálu musí člověk vynaložit trochu té síly, a jak pravil jeden z montážníků ... "No aspoň se nemusí bát, že mu děti obývákem utečou z baráku". :-)

 

Ani další 2 HS portály nezůstaly v pozadí, ten do 2. patra se nevešel na výšku přes již vybetonované a připravené stavební otvory dveří v interiéru, a tak jsme ho ve 4 lidech vyzvedli do úrovně balkonu, kde další 3 ho tahali k sobě a položili na balkón. Další perličkou byly např. okna ve fixu umístěné v 2.patře v koupelně, kdy se jednalo o okno v rozměrech 1,8m na výšku a 2,2m na šířku. Okno vč. rámu vážilo přes 150kg, ve 3 lidech jsme ho nesli po samonosném schodišti o kterém jsem psal v minulém článku a nášlapy vydržely, takže zátěžová zkouška proběhla v pořádku.

 

Ten samý den, co se HS portály přivezly se i nainstalovaly. Celkem tedy montáž oken a vchodových dveří zabrala 3,5 dne. Výsledek můžete zhodnotit na fotkách níže.

 

Náklady

Název položky Cena
HS portály (3x) 110 000 Kč
Okna (23x) 234 000 Kč
Montáž 26 000 Kč
Celkem 370 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

31 komentáře

 • Odkaz Komentáře Michal pondělí, 19 červen 2017 11:30 napsal(a) Michal

  S Eforte+ jsem spokojenej, nyní objednávám další na garáž a profil bych neměnil. V zimě při mrazech jsou sklad přijatelně studena, nikoli chladná a nejde přes ně zima. Mohu tedy z vlastní zkušenosti doporučit. Michal

 • Odkaz Komentáře Jarda sobota, 14 leden 2017 23:37 napsal(a) Jarda

  Dobrý den, mohu se zeptat na zkušenost s okny Eforte po 2 letech? Děkuji.

 • Odkaz Komentáře Radek neděle, 09 říjen 2016 08:58 napsal(a) Radek

  Dobrý den, mohl bych Vás požádat o zaslání detailu rohového okna (obrázek 3) s HS portálem - ocelový sloupek? Jde mi o osazení ocelového sloupku + umístění vůči zdivu. Děkuji moc!

 • Odkaz Komentáře rhfaktory úterý, 26 květen 2015 15:47 napsal(a) rhfaktory

  zdravím,
  máte krásně chybně zamontované vchodové dveře. Doufám, že Vám nikdo nepodkopl ten "šprajc" pod sloupkem, protože pak si to sedne dolů a člověk ze servisu s tím nemůže nic udělat.
  Slova montéra, že děti neutečou a je potřeba na HS portál síla svědčí jen o tom, že to není kvalitní výrobek. Ten posuv chodí na 3prsty a obzvlášť v tomto normálním rozměru. Síla je potřeba na větší portál.
  Omlouvám se, ale nedalo mi to, ta fotka dveří je odstrašující případ.

 • Odkaz Komentáře Michal Pospíšil středa, 03 prosinec 2014 18:57 napsal(a) Michal Pospíšil

  2 Petra - foto jsem ti poslal na e-mail. Kdyby něco dej vědět. Michal

 • Odkaz Komentáře Marek Nocek středa, 03 prosinec 2014 12:02 napsal(a) Marek Nocek

  Pekne fotogalerie!

  ----
  Mike

  http://www.maadpoland.cz

 • Odkaz Komentáře Petra úterý, 02 prosinec 2014 20:25 napsal(a) Petra

  Super, díky :-)

 • Odkaz Komentáře Petra úterý, 02 prosinec 2014 20:25 napsal(a) Petra

  Super, díky :-)

 • Odkaz Komentáře Michal Pospíšil úterý, 02 prosinec 2014 20:16 napsal(a) Michal Pospíšil

  Zdravím Petro, omlouvám se za prodlevu. Zítra to zkusím vyfotit (když nezapomenu) :) a pošlu. Michal

 • Odkaz Komentáře Petra pátek, 21 listopad 2014 12:36 napsal(a) Petra

  Zdravím, bylo by možné mi zaslat pár fotek detailu napojení dveří na práh z vnitřní a venkovní strany? p.vebrova zavinac seznam.cz Díky moc. Petra

Michal

Michal

Věk: 32
Koníčky: Přítelkyně :), sport, stavba
Zaměstnání: Pojišťovnictví

Detaily domu

Kraj: Praha
Velikost pozemku: 1 000 m2
Zastavěná plocha domu: 140 m2
Podlahová plocha domu: 230 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: neuvedeno
Celkem prostavěno: 2 194 960 Kč

Související články

Pozvěte svět domů

Pozvěte svět domů
FAKRO, přední světový výrobce na trhu střešních oken, nabízí balkonové okno FGH-V Galeria pro zvýšení komfortu pobytu v podkroví. Při zohlednění skutečnosti, že stále častěji a déle pobýváme v uzavřených…

Průvodce zasklením oken

Průvodce zasklením oken
Zasklení tvoří většinu plochy oken, proto má i zcela zásadní vliv na jejich vlastnosti. Ať už řešíte bezpečnost, izolaci před venkovním hlukem, nebo objem světla a tepla, které využijete pro…

Z čeho jsme postavili a proč...

Z čeho jsme postavili a proč...
Z čeho ten dům uděláme?  Co jsem od domu očekával: Akumulační schopnost, difuzní otevřenost, dobrou zvukovou izolaci, jednoduchost, bez nutnosti dodatečně izolovat a vejít se do NZÚ.

Diskuzní fórum

  • prostor mezi trámy
  • Co bude pod strechou? Vytapeny prostor? Tak potom vatu. Nevytapeny prostor? Tak klidne nic.
  • Autor Pavel | 21. kvě 2018 22:49
  • Cena domečku
  • Pokud to chcete jen orientačně těch >1000m3 kolem 5 milionu jen stavba bez terasy apod. Může...
  • Autor cbk3 | 21. kvě 2018 11:28
  • Stavba pergoly
  • Já co jsem koukal i v okolí, tak plno lidí to má tak, že třeba mají terasu o 20 cm nad...
  • Autor PavelR | 21. kvě 2018 00:14