Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Kapilární vytápění, podlaha a omítky

Dnešním dnem naposledy uveřejníme postup naší stavby, ukážeme Vám chybějící části a tímto náš seriál zakončíme. Naše cesta začala v roce 2013 v lednu, kdy jsme intenzivně sháněli věci pro stavební povolení, což nám trvalo cca měsíc a noc co noc u PC.

Naopak dokončení a nastěhování máme v plánu na jaře 2014. Bez prostojů bychom stavěli cca 6-8 měsíců, ale vše má svůj čas a my jsme nechtěli nic uspěchat. Také jsme hodně smlouvali a nenechali se nikdy do ničeho tlačit! Oni to pánové ze stavebnictví moc dobře umí, vyvolat chaos a natlačit Vás kam potřebují a hlavně za draho!!! Ale pamatujte, nic není tak horké, aby to bylo neúnosné:o)

 

Posledním naším seriálovým tématem je kapilární topení, omítky a podlaha. Nebylo možné tato témata rozdělit, protože spolu úzce souvisí.

 

Začneme instalací topení, která byla vlastně na úplném začátku ještě před základovými patkami, kdy jsme věděli, že kapilární vytápění je cesta k úsporám energie. Samotný pohon kapilárního vytápění je zajištěn tepelným čerpadlem – země voda (viz náš článek o položení zemních kolektorů.)

Kapilární systém je implementován takřka do všech částí domu – do podlahy, stropů a zdí. Chronologicky jsme začínali nalepením 3 cm polystyrenu (s betonkontaktem) na vnitřní části domu, kde budou následně kapilární rohože implementovány. Kde všude budou kapilární rohože, je vždy otázka na projektanta, která vytápění kapilárním systémem zajišťuje. Pro náš dům máme dva rozvaděče – jeden pro dolní patro a jeden pro horní patro. Kapilární systém bude navíc podpořen solárními kolektory a náklady na vytápění tak budou minimální.

 

Kapilární systém zajišťuje nízkonákladové vytápění a bezprašnost prostředí. Je na principu násobení sálavého tepla a v místnostech nemáte žádná topná tělesa (ani mřížky v podlahách). Prakticky na Vás příjemně působí teplo ze stropu, stěn a podlahy. Kromě topení lze kapilární vytápění v horkých dnech nastavit i na chlazení. Takže máte tepelnou pohodu po celý rok.

 

Pracovníci nejprve osadili stropy a zdi kapilárními rohožemi. Následně na ně nanesli strojní sádrové omítky. Jakmile byly sádrové omítky hotové, přešlo se k druhé fázi. Na podlahu se položil extrudovaný polystyren a na ně se aplikovaly rohože. Současně s usazením rohoží jsme usadili žlábky a kanálky v koupelnách a garáži.

 

Následně jsme objednali podlahy od společnosti CORPSTAV s.r.o. pan Blacký 777 769 976. Zde musíme vyzdvihnout dokonalou souhru a neskutečnou kvalitu party, která nám podlahy realizovala. Během jediného dne jsme měli hotovo, čisto a uklizeno. Pánové byly neskutečně sehraní, vřele doporučujeme.

 

Po podlahách bylo nutné instalovat vysoušeče od Firmy REMKO, aby se objekt do nového roku rychle dosušil.

 

Současně s vnitřními pracemi jsme realizovali i venkovní přípojky. Následně nás čeká čistá elektroinstalace (vypínače, zásuvky, světla), dlažba, dřevěná podlaha, dveře, sanita a vybavení. Toto však už záleží čistě na našem vkusu. Jako poslední nás čeká fasáda a zateplení, což máme naplánováno na jaro 2014.

 

Tímto náš seriál končí, snad už jen pár rad na závěr, které vychází z naší zkušenosti:

1. Nenechávejte si realizovat dům od prostředníků nebo stavebních firem na klíč, jinak v tomto případě si vždy připočítejte podstatnou přirážku – až 100% hodnoty domu na víc!!! Pokud nejste úplně negramotní, dokážete si zorganizovat a poptat jednotlivá řemesla sami. Je to elegantnější řešení, než na stavbě strhat vlastní tělo. Pokud předáte práci odborné firmě, můžete do budoucna ušetřit. Stavbyvedoucí a Stavební dozor by Vám na to měl vždy po technické stránce dohlížet a zodpovídat Vám za to, protože za toto ho především odměňujete.

2. Zachovejte klid a chladnou hlavu.

3. Neberte první nabídku, ale udělejte si poptávku na několik firem, tím ušetříte hodně korun a máte srovnání, kolik obvykle stojí odpovídající práce. Samozřejmě nejlepší jsou reference.

4. Zásadní pravidlo – Neplatit nic předem, maximálně zálohovat do 10% z finální ceny. Každý potřebuje motivaci a pokud zaplatíte předem, firma nebude mít motivaci práci dokončit v požadovaném termínu. Nebo ukládat finanční prostředky do depozitu, které se firmě uvolní až po převzetí vykonané práce.

5. Nikdy nedávejte na první dojem čím stavebník přijede a jak je oblečen, protože většinou je to jen přetvářka. Většinou jezdí ve Favoritech, Felíciích a podobných vozech, ovšem doma na zbrusu novém statku jim stojí většinou Mercedes ML, nebo Volvo X90:o) To je naše zkušenost - na vrch chudáček doma boháček:o) A vše platí zákazník - VY!!!

 

A ještě něco, ekonomické i technické cíle, které jsme si dali při stavbě našeho domu plníme. Přesné ceny neuvádíme, protože stejně záleží na šikovnosti každého stavebníka... a také ne všem zveřejněným cenám se dá věřit...

 

Přejeme Vám hodně pevných nervů a úspěchu při realizaci Vašich domečků a vysněného bydlení.

Radka a Michal

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

15 komentáře

 • Odkaz Komentáře corwin středa, 13 září 2017 10:17 napsal(a) corwin

  Dobry den,
  velmi dekuji za Vas pribeh vystavby, je to inspirujici, aktualne premyslime ze se pustime do neceho podobneho.

  Bylo by mozne se podelit o zkusenosti ? Nevim si rady s vyberem materialu na pricky a obvodove zdi. Goldbeck doporucuje dle meho nazoru nic moc cihly od bestu ktere vinikaji jen lehkosti a dobrou zvukovou izolaci...

  Taktez by me zajimalo jak se v praxi osvedcuje to kapilarni vytapeni a jestli se to vse veslo do tech 3.5mil :)

  Jestli muzete napsat na stepanfohl@gmail.com byl bych velmi vdecny.

  Dekuji

 • Odkaz Komentáře shotteck čtvrtek, 06 duben 2017 11:29 napsal(a) shotteck

  Zdravím,
  chtěl bych poprosit pana Michala,jestli by se šlo spojit přes email nebo telefonicky.(můj email je shotteck@gmail.com). Plánujeme kapilární rohože a rád bych slyšel praktické zkušenosti po 2 letech používání.
  Děkuji mnohokrát
  Miroslav

 • Odkaz Komentáře Radka a Michal pondělí, 23 červen 2014 16:09 napsal(a) Radka a Michal

  Dobrý den,

  pokud by měl někdo zájem o kvalitní masivní podlahu, tak nám zbila, za levno odprodám: http://www.sbazar.cz/michal.neckar/detail/6295231-dobry-den-po-pokladce-masivni-plovouci-podlahy

  Michal N

 • Odkaz Komentáře Petr Curych úterý, 17 červen 2014 09:39 napsal(a) Petr Curych

  Ahoj, mohli bychom se spojit odhledne pana Medrickeho z Prezletic? Rad bych si overil reference. Diky. zenevan@centrum.cz

 • Odkaz Komentáře Radka a Michal středa, 15 leden 2014 16:51 napsal(a) Radka a Michal

  Další fotky, už přidávat nebudeme:o)

  M

 • Odkaz Komentáře Radka a Michal pátek, 10 leden 2014 19:12 napsal(a) Radka a Michal

  Pan Lórenc, jedna z vedlejších rolí ve filmu od pana Smoljaka a pana Svěráka: Na samotě u lesa. „On teda do ruky cihlu nevezme, ale odborník je to na slovo vzatej.“ :-).. „Pane Lórenc, uvezu to?“ :-D http://www.nejlepsi-pohadky.cz/na-samote-u-lesa-pan-lorenc/

  R+M

 • Odkaz Komentáře Lorenc pátek, 10 leden 2014 17:55 napsal(a) Lorenc

  sumasumárům:

  skelet který udělal 10% hrubé stavby stál stejné peníze jako hrubá stavba takového domu klasickým způsobem.

  kapilární vytápění x-krát dražší systém než podlahové které má podobný efekt
  navíc jste si z domu udělali polystyrenovou kostku, člověk aby se bál opřít o zeď.

  a jak jste řekl "využít nové technologie které Vám trh nabízí a ušetřit čas = peníze"
  tak jste neušetřil asi ani jedno, vzhledem k tomu že by jste bez prostojů stavěli 6-8 měsíců, což odpovídá práci 2-3 lidí na cihlovém domě.

  Vaše vlákno považuji za alternativní řešení toho jak se dá stavět, jen to kompletně postrádá důvod proč takto stavět a smysl, kterým je bezpochyby levnější bydlení.

  jen by mě zajímalo jakou tloušťkou budete zateplovat fasádu ?

 • Odkaz Komentáře Radka a Michal pátek, 10 leden 2014 09:03 napsal(a) Radka a Michal

  Zpráva pro Lucku a Jirku:

  Dobrý den,

  tento dotaz je čistě technického charakteru a neumím Vám na něj odpovědět. Tuto otázku Vám je schopen odpovědět podrobně pan Ing. Šámal, projektant ze společnosti Infraclima, která má zaruku nad systémem kapilár. Nejsme bohužel technici. Nicméně víme že tento systém je na trhu již řadu let a Infraclima je pro nás zárukou kvality. Mají to vychytané a odzkoušené, zeptejte se prosím pana Ing. Šámala, který Vám bude rovnocenným oponentem při Vašich dotazech a spekulacích:o)

  Michal

 • Odkaz Komentáře Lucka a Jirka pátek, 10 leden 2014 08:51 napsal(a) Lucka a Jirka

  v článku uvádíte, že jste dávali uvnitř 3cm polystyrenu, v tom případě musí být zajištěna diletace jednotlivých zateplených ploch, jelikož vlivem změny teplot a různých konstrukcí bude docházet k nerovnoměrněmu rozpínání. Je to jedna z nevýhod vnitřního zateplení a už jsem viděl dvy případy kdy nebyla diletace zajištěna a omítky se vyboulily a to vedlo k prasklinám, i když jsou sádrové omítky pevné ten tlak časem stejně nevydrží

 • Odkaz Komentáře Radka a Michal pátek, 10 leden 2014 08:43 napsal(a) Radka a Michal

  Zpráva pro Lucku a Jirku:

  Dobrý den,

  omlouvám se, ale nechápu Vaši otázku? Můžete mi prosím konkretizovat, oč by mělo jít?

  Děkuji

  Michal a Radka

Radka a Michal

Radka

Koníčky: Fotograf
Zaměstnání: Evidence a organizace stavby

Michal

Koníčky: Fotograf
Zaměstnání: Vyjednávač stavby:o)

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 1 056 m2
Zastavěná plocha domu: 137 m2
Podlahová plocha domu: 165 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 3 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 258 500

Související články

Originální sokl domu? Zkuste to s omítkou imitující obklad z kamene!

Originální sokl domu? Zkuste to s omítkou imitující obklad z kamene!
Dá se nová fasáda pojmout originálně, přitom jednoduše a ekonomicky? Díky dekorativním omítkám a kreativním technikám ano! Například sokl fasády můžete zvýraznit omítkou, která bude imitovat kamenné zdivo. Pojďme se…

Sádrové strojní omítky, elektroinstalace

Sádrové strojní omítky, elektroinstalace
Jakmile jsme měli dodělanou OSB vrstvu ve stropě, pustili jsme se do tahání kabelů, abychom stihli připravit dům pro omítkaře. Jelikož bude v domě inteligentní elektroinstalace, je vše taženo do…

Umíte si svépomocně položit vinylovou podlahu? S ClickElit žádný problém!

Umíte si svépomocně položit vinylovou podlahu? S ClickElit žádný problém!
Dokážete si představit dokonalý pocit při nášlapu, nový rozměr luxusu Vaší místnosti a bezstarostnou údržbu podlahy v jednom? My tuto Vaší představu měníme v realitu. Kolekce vinylových podlah ClickElit Vás…

Diskuzní fórum

  • Příjezdová cesta + sítě
  • Dobrý den, protože máme zkušenosti s realizací mnoha komunikací, s přeměnou z orné půdy na...
  • Autor AŘbeton | 22. kvě 2018 20:56
  • Komunikace mezi pozemky
  • Zdravím, děkuji za odpovědi všem. V rohu pozemku stoji malý domek, ve kterém je elektrika,...
  • Autor Romča | 22. kvě 2018 12:32