Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Okna a dveře

Leden - březen 2011 - Ještě před dokončením střechy jsem začal poptávat okna a vstupní dveře. Poptal jsem asi 25 firem. Ze začátku jsme se stále nemohli rozhodnout mezi plastovými a dřevěnými okny (ale manželka vždy toužila po dřevěných).

V průběhu vánočních svátků jsme všechny nabídky studovali a porovnávali. Nutno říci, že ceny se v závislosti na profilu, materiálu, kvalitě atd. pohybovaly od 95 do cca 320tisíc!!! Nakonec jsme si předběžně vybrali 5 firem z okolí a hned první týden jsme je navštívili. Nakonec jsme zvolili eurookna od Geusu. Cena s dodáním na stavbu a montáží byla 148.600Kč. Dřevo je prostě dřevo i když vyžaduje určitou údržbu.

 

V průběhu února jsme v domečku i kolem trochu uklidili, aby se tam lidi od Geusu při montáži oken nepřerazili a díky teplému počasí jsem stihl dozdít i spodní řadu oken. Víkend před montáží oken jsem do všech oken i dveří nařezal EPP.

 

Začátkem března dorazili Geusáci i s okny a cca v jednu hodinu odpoledne bylo hotovo. Jen dvě okna byla malinko poškozena na rámu – viz. fotky. Hned jsem to reklamoval. Asi po 3 týdnech přijeli truhláři z Geusu, lehce poškozená místa přebrousili a přelakovali. Výsledek je v podstatě skoro stejný, jako by žádnou opravu nedělali. No nic, stejně je to poškození na místech, které nejsou skoro vidět.

 

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

8 komentáře

 • Odkaz Komentáře Libor a Maruška čtvrtek, 09 srpen 2012 20:50 napsal(a) Libor a Maruška

  Za celou zimu jsem si nevšiml,že by se okna někde rosila nebo že by vznikl jakýkoliv jiný problém a to až do dnešních dnů. Ale zatím ještě nebydlíme, takže v zimě jsem jen lehce přitápěl-temperoval, aby uvnitř nemrzlo. Takže uvidíme následující zimu, kdy už by jsme měli bydlet.

 • Odkaz Komentáře René Pour pátek, 03 únor 2012 13:08 napsal(a) René Pour

  Jak jste zatím spokojeni s okny v těchto mrazech.Nerosí se někde?

 • Odkaz Komentáře Libor a Maruška úterý, 06 prosinec 2011 07:51 napsal(a) Libor a Maruška

  Domek má cca 8,5x13m.

 • Odkaz Komentáře Míša pátek, 02 prosinec 2011 12:47 napsal(a) Míša

  Dobrý den, mohu se Vás zeptat jak velký máte domek? Děkuji Míša

 • Odkaz Komentáře 2010-028_Libor-a-Maruska pondělí, 20 červen 2011 07:17 napsal(a) 2010-028_Libor-a-Maruska

  Francouzské okno je široké 2,75m a vysoké cca 2,35m.

 • Odkaz Komentáře Renata neděle, 19 červen 2011 14:21 napsal(a) Renata

  Mohu se prosím zeptat, jak velké máte to francouzské okno?

 • Odkaz Komentáře 2010-028_Libor-a-Maruska pátek, 15 duben 2011 15:18 napsal(a) 2010-028_Libor-a-Maruska

  Okna jsou troskla (rozdíl v ceně oproti dvojsklům na celém domečku byl cca 5tisíc). To velké okno je opravdu půlka pevné a půlka se vyklopí k sobě a odsune do strany - to si hrozně přála manželka. :-)

 • Odkaz Komentáře Eliška pátek, 15 duben 2011 10:36 napsal(a) Eliška

  Ahoj,
  okna vypadají opravdu moc hezky. Také se mi moc líbí okna dřevěná, ale nakonec jsme se rozhodli pro plast a to z důvodu ceny, okna ve stejné kvalitě - myslím tedy se stejnými tepelnými a izolačními parametry v dřevu byla podstatně dražší. Volili jste dvojsklo či trojsklo? Velká prosklená plocha je fix s posuvným křídlem? Vypadá to skvěle... Ať se vám i dále daří, E.

Libor a Maruška

Libor

Koníčky: Rodina, stavba, zahrada
Zaměstnání: Technik ŘS

Maruška

Koníčky: Rodina
Zaměstnání: Toho času na mateřské

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 719 m2
Zastavěná plocha domu: 113 m2
Podlahová plocha domu: 181 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 2 200 000 Kč
Celkem prostavěno: 218 545

Související články

Montáž oken

Montáž oken
Dnes byl zase velký den, takový ten den, kdy člověk odjíždí ze stavby s úsměvem na tváři, protože vidí, že se zase dům opticky posunul o kus dál... ale začněme…

Pozvěte svět domů

Pozvěte svět domů
FAKRO, přední světový výrobce na trhu střešních oken, nabízí balkonové okno FGH-V Galeria pro zvýšení komfortu pobytu v podkroví. Při zohlednění skutečnosti, že stále častěji a déle pobýváme v uzavřených…

Průvodce zasklením oken

Průvodce zasklením oken
Zasklení tvoří většinu plochy oken, proto má i zcela zásadní vliv na jejich vlastnosti. Ať už řešíte bezpečnost, izolaci před venkovním hlukem, nebo objem světla a tepla, které využijete pro…

Komentáře

Diskuzní fórum