Reklama
Vyhledat: 

Demolice a stavební bouda

Na našem pozemku se nacházela ruina původního domu, ze které nebylo možné zachovat vůbec nic. Zdi postavené z kombinace pálených a nepálených cihel, opukových kamenů, spadlá střecha, mohutná opuková zeď, která sloužila jako součást stodoly, která byla již léta pryč.

Nejdřív papírování – na úřadě strašili s demoličním povolením, kde bychom museli mít dohled, dokládat, jak jsme naložili s odpady a podobně. Když jsem jim ukázal fotky, tak usoudili, že je zázrak, že to jestě stojí, ale demolice je demolice... Tak jsem se zeptal jinak – A co když to spadne? Můžeme to uklidit? Jistě, to můžete i bez papírů, zněla odpověď. Po dokončení demolice (uklizení spadlé budovy) jsme jen napsali mail a doložili tři fotky. Druhý mail šel na katastr a papírování bylo vyřešeno.

Jako první jsme odstranili spadlé oplocení, které bylo dokonale srostlé s trávou a nálety, pak následovalo všechno ostatní, takže jen ve zkratce: kamení šlo na hromadu a čeká na své další využití do základů, cihly a hlína se použily na zarovnání našeho vedlejšího pozemku, dřevo šlo do kotle, zbytky železa do obecního kontejneru a střešní tašky do „továrny“ na antuku.

Největší problém byl s prázdnými lahvemi od tvrdého alkoholu po předchozím majiteli. Kontejner jsme zaplnili hned dvakrát :-)

Ve čtyřech lidech jsme to měli hotovo za 6 dnů.

Nastalo hledání stavební boudy – prošel jsem desítky inzerátů (bouda od 10K výše + doprava cca 50 km), už jsme uvažovali i nad koupí plechové garáže. Nakonec jsme zjistili, že jeden pán cca 300 m od našeho pozemku nabízí boudu z Avie, ve které měl klece pro cizokrajné ptactvo.

Nebylo co řešit. Domluvili jsme traktor a kramer a za dvě hodiny bylo naloženo, odvezeno, usazeno. Nakládka a vykládka nebyla sice úplně jednoduchá, ale vše se zdařilo.

Dále jsme začali hromadit potřebné věci ke stavbě (lopaty, kolečka, míchačku).

 

Náklady

Název položky Cena
Bouda 6 000 Kč
Přeprava 300 Kč
Celkem 6 300 Kč
Naposledy změněno pondělí, 26 únor 2018 13:51

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Beny

Beny

Věk: 28

Detaily domu

Kraj: Pardubický
Velikost pozemku: 1 696 m2
Zastavěná plocha domu: 96 m2
Podlahová plocha domu: 152 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 3 000 000 Kč
Celkem prostavěno: 179 373 Kč
Více z této kategorie: « Výběr a koupě domku

Související články

Začátek rekonstrukce - demolice

Začátek rekonstrukce - demolice
Tak, a vše začalo. Po koupi chalupy a převzetí klíčů jsme se hned vrhli na vyklízení bordelu z půdy a pokojů. Nebylo toho moc, ale nějaký čas nám to zabralo.…

3. První práce na baráku + další zařizování kolem (6+7/2017)

3. První práce na baráku + další zařizování kolem (6+7/2017)
Ještě jsme neměli z katastru ani potvrzení, že už by byl dům přepsaný na nás, ale my už byli tak nažhavení, až budeme něco dělat, že jsme začali i bez toho.

Zbourat či nezbourat

Zbourat či nezbourat
Po několika letech bydlení v bytě jsme se rozhodli pro bydlení na venkově v rodinném domě. Dlouho jsme se rozhodovali, zda si koupit dům před rekonstrukcí, zda koupit novostavbu před…

Mohlo by Vás zajímat

VIDEO: Překlad pro venkovní rolety - schránka Porotherm VARIO UNI

VIDEO: Překlad pro venkovní rolety - schránka Porotherm VARIO UNI
Umístění venkovních rolet či žaluzií je dnes již běžnou součástí rodinných domů. Pokud si rolety neplánujeme pořídit již v průběhu stavby, je nutné pamatovat na použití takových překladů, do kterých půjdou…

Diskuzní fórum

  • Nemoc úředníka
  • Tak ano, "vyhruzky" jsou taky cesta, ale nejsem si zcela jist, jak moc Vam to zkomplikuje cestu do...
  • Autor Vojta | 19. bře 2018 16:01
  • Změna stavby před dokončením
  • Zdravim. Pred zahajenim stavby jsme si vymysleli, ze stavby z 50 cihly je blbost a staveli bychom s...
  • Autor Vojta | 19. bře 2018 15:51