Reklama
Vyhledat: 

Tak jsme do toho přeci jen šli

Dobrý den stavebníci, tak jsme s manželkou do toho praštili. Tak nějak bych zhodnotil krok, ke kterému jsme se odhodlali.

Obývali jsme panelák a lezlo nám to krkem. Proto, když Andy začala pracovat zpět po mateřské, už jsme se koukali po nějakém domku. Časem jsme to zavrhli. Já ve svých 30ti letech jsem tak trochu staromilec. Mám rád staré věci, auta, stoly, motorky. Moje žena to se mnou úplně nesdílí, pro ni jsou to staré krámy. Všecko by vyhodila. 

Moje žena pocházi z malebného městysu jménem Třebenice. Nějakou náhodou se mne ty kotáry tady opravdu uchvátili a zůstali jsme tu.

V květnu jsme po půlročním objíždění všeho možného i nemožného skončili zde. Kousek od Velemína jsme našli úplnou náhodou toto místo. Žádní otravní paneloví spolubydlící, žádná fabrika na měď, žádné vlaky a auta. Prostě svatý pokoj, co chtěl Dědák Anděl na dovolené, když byl nucen na rekreaci ROH. No my si to zvolili dobrovolně. Chceme slámu z bot, chceme klid, chceme ovce  a všelijaké tyto věci. A já potřebuji pozemek pro zahradnickou firmu, což je moje druhé zaměstnání, bylinky a ovocnařina... v budoucnu chci pěstovat, tak musí být prostory. 

Tedy marast při koupi byl dobrý, statek nezatížen dluhy, břemeny a obdobnými věcmi. Za to však původní cena 2,2 mil byla hrozná. No dopadlo to tak, že jsme to pořídili za podstatně méně peněz. 1,6 mil plus to nesmyslné výpalné v podobě dani z nabytí. Holt Lorenc a Ferenc potřebují do kasičky. . S původními majiteli byla také domluva, jak s koněm. 5 let v tom nikdo nebydlel a všude bordel jak sviňa, ale bordel..

Klíče jsme dostali 9.10.  A dnes  valím zase vyklízet. No, stačil jsem vyházet aj lina z podlah, ty su od minulých dělané. Jsou suché, však na půlce domu jsou 2 zdi mokré, nikdo tu nebydlel, nevětral a za zdí se potkávají dům a stodola, mezi nimi je suchý hajzl a za tím bude zásyp. Takže zbourat, vyházet a udělat okap. Aby to vysychalo. 

Už jsme aj staré topení stihli odřezat a zatím zvesela připravujeme projekt topení na kotlíkovku 2017. Vybrali jsme kombi automat uhlí/pelety od firmy OPOP. Tak uvidíme, jaké budou náklady do budoucna, každopádně sa cci o toto starat co nejmeněj.

A plány? 

Co nejvíce původních věcí zachovat, jen střechu vyměnit komplet, chtěli bychom Hranici 11 černou engobu od Tondachu, dům nechat bílý s kombinací se šedou, to je původní návrh, co zatím zůstal. 

Naposledy změněno pátek, 20 říjen 2017 21:32

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

3 komentáře

 • Odkaz Komentáře Lů.CZ středa, 06 prosinec 2017 23:48 napsal(a) Lů.CZ

  Hóój, držim palec a budu sledovat vaše příspěvky. Čekám mě něco podobného :-))

 • Odkaz Komentáře Rejťáci pondělí, 30 říjen 2017 11:50 napsal(a) Rejťáci

  Jo diky moc, potencial je v tom setsakra dobry, zatim prozivame buraci prace tak neni zatim o co sa podelit.

 • Odkaz Komentáře ArnieX neděle, 29 říjen 2017 17:15 napsal(a) ArnieX

  To bude jednou moc pěkné. Ve Velemíně se nám také líbil pozemek ale už byl pryč, když jsme se ozvali, nakonec jsme výhled na Milešovku vyměnili za výhled na hrad Hazmburk ;) takže budem skoro sousedi ;). Držím palce.

Rejťáci

Marcy

Věk: 30
Koníčky: Auta,zahrada,
Zaměstnání: Manazer prodeje

Andy

Věk: 25
Koníčky: Design,
Zaměstnání: Statni zamestnanec

Detaily domu

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 5 000 m2
Zastavěná plocha domu: 220 m2
Podlahová plocha domu: 180 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 3 500 000 Kč

Související články

Zlatnický dům - Rozhodl jsem se uskutečnit svůj stavební sen

Zlatnický dům - Rozhodl jsem se uskutečnit svůj stavební sen
Dobrý den, rád bych se podělil o zrealizovanou rekonstrukci a výstavbu 4NP domu v Plzni na Roudné. Protože jsem nikde nenašel podobného stavebníka, rozhodl jsem se naší stavbu zveřejnit a podpořit jiné…

SERIÁL: Rozhodnutí stavět - Stavební plány svépomocníka Karla

SERIÁL: Rozhodnutí stavět - Stavební plány svépomocníka Karla
Svépomocník Karel se zapojil do projektu Rozhodnutí stavět a bude tak prodrobně dokumentovat, jak roste jeho bungalov, do kterého se chce přestěhovat s rodinou z malého bytu. Kromě fotografií se…

1. Plníme si sny, které jsme vlastně ani neměli…

1. Plníme si sny, které jsme vlastně ani neměli…
Ahoj všichni nadšenci do stavaření, ráda bych představila nás i naše nové sny...

Mohlo by Vás zajímat

Základová deska

Základová deska
Po absolvování stavebního povolení jsme se konečně pustili i do stavby domu. 

Vybíráme plynový kotel

Vybíráme plynový kotel
Plyn je u nás nejpoužívanějším zdrojem vytápění. Ve srovnání s uhlím je ekologický a téměř všude dostupný. Díky tak dobrému pokrytí se často v českých rodinách řeší otázka, jaký vybrat…

Vnitřní příčky

Vnitřní příčky
Čest práci, stavitelé. Jsme pod střechou, a tak můžeme začít stavět překážkovou dráhu.

Diskuzní fórum

  • Dotaz
  • Jako odhad se obvykle bere cena typu obestavěný prostor * cena za 1 m3 obestavěného prostoru....
  • Autor zero2 | 13. pro 2017 23:55
  • Broušení parket
  • Ahoj, brousili jsme parkety v bytě. Stroj jsme měli půjčen z půjčovny a půjčili jsme k tomu...
  • Autor VN | 13. pro 2017 14:16