Reklama
Vyhledat: 

Tak jsme do toho přeci jen šli

Dobrý den stavebníci, tak jsme s manželkou do toho praštili. Tak nějak bych zhodnotil krok, ke kterému jsme se odhodlali.

Obývali jsme panelák a lezlo nám to krkem. Proto, když Andy začala pracovat zpět po mateřské, už jsme se koukali po nějakém domku. Časem jsme to zavrhli. Já ve svých 30ti letech jsem tak trochu staromilec. Mám rád staré věci, auta, stoly, motorky. Moje žena to se mnou úplně nesdílí, pro ni jsou to staré krámy. Všecko by vyhodila. 

Moje žena pocházi z malebného městysu jménem Třebenice. Nějakou náhodou se mne ty kotáry tady opravdu uchvátili a zůstali jsme tu.

V květnu jsme po půlročním objíždění všeho možného i nemožného skončili zde. Kousek od Velemína jsme našli úplnou náhodou toto místo. Žádní otravní paneloví spolubydlící, žádná fabrika na měď, žádné vlaky a auta. Prostě svatý pokoj, co chtěl Dědák Anděl na dovolené, když byl nucen na rekreaci ROH. No my si to zvolili dobrovolně. Chceme slámu z bot, chceme klid, chceme ovce  a všelijaké tyto věci. A já potřebuji pozemek pro zahradnickou firmu, což je moje druhé zaměstnání, bylinky a ovocnařina... v budoucnu chci pěstovat, tak musí být prostory. 

Tedy marast při koupi byl dobrý, statek nezatížen dluhy, břemeny a obdobnými věcmi. Za to však původní cena 2,2 mil byla hrozná. No dopadlo to tak, že jsme to pořídili za podstatně méně peněz. 1,6 mil plus to nesmyslné výpalné v podobě dani z nabytí. Holt Lorenc a Ferenc potřebují do kasičky. . S původními majiteli byla také domluva, jak s koněm. 5 let v tom nikdo nebydlel a všude bordel jak sviňa, ale bordel..

Klíče jsme dostali 9.10.  A dnes  valím zase vyklízet. No, stačil jsem vyházet aj lina z podlah, ty su od minulých dělané. Jsou suché, však na půlce domu jsou 2 zdi mokré, nikdo tu nebydlel, nevětral a za zdí se potkávají dům a stodola, mezi nimi je suchý hajzl a za tím bude zásyp. Takže zbourat, vyházet a udělat okap. Aby to vysychalo. 

Už jsme aj staré topení stihli odřezat a zatím zvesela připravujeme projekt topení na kotlíkovku 2017. Vybrali jsme kombi automat uhlí/pelety od firmy OPOP. Tak uvidíme, jaké budou náklady do budoucna, každopádně sa cci o toto starat co nejmeněj.

A plány? 

Co nejvíce původních věcí zachovat, jen střechu vyměnit komplet, chtěli bychom Hranici 11 černou engobu od Tondachu, dům nechat bílý s kombinací se šedou, to je původní návrh, co zatím zůstal. 

Naposledy změněno pátek, 20 říjen 2017 21:32

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

3 komentáře

  • Odkaz Komentáře Lů.CZ středa, 06 prosinec 2017 23:48 napsal(a) Lů.CZ

    Hóój, držim palec a budu sledovat vaše příspěvky. Čekám mě něco podobného :-))

  • Odkaz Komentáře Rejťáci pondělí, 30 říjen 2017 11:50 napsal(a) Rejťáci

    Jo diky moc, potencial je v tom setsakra dobry, zatim prozivame buraci prace tak neni zatim o co sa podelit.

  • Odkaz Komentáře ArnieX neděle, 29 říjen 2017 17:15 napsal(a) ArnieX

    To bude jednou moc pěkné. Ve Velemíně se nám také líbil pozemek ale už byl pryč, když jsme se ozvali, nakonec jsme výhled na Milešovku vyměnili za výhled na hrad Hazmburk ;) takže budem skoro sousedi ;). Držím palce.

Rejťáci

Marcy

Věk: 31
Koníčky: Auta,zahrada,
Zaměstnání: Manazer prodeje

Andy

Věk: 26
Koníčky: Design,
Zaměstnání: Statni zamestnanec

Detaily domu

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 5 000 m2
Zastavěná plocha domu: 220 m2
Podlahová plocha domu: 180 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 3 500 000 Kč

Související články

Rozhodnutí stavět a koupě pozemku

Rozhodnutí stavět a koupě pozemku
Já i přítelkyně pocházíme z vesnice, respektive z malého města, oba jsme vyrostli v rodinném domku. Aktuálně žijeme v 1+kk v centru krajského města (zejména z pracovních důvodů a byla to i taková zkouška…

Výběr a koupě domku

Výběr a koupě domku
S manželem jsme 3 roky pracovali v zahraničí, abychom si na nějaký starší domek v Čechách našetřili. Nabídky domů jsme sledovali už ze zahraničí, takže celkové hledání nám zabralo 2…

Rekonstrukce chaty s možností celoročního bydlení

Rekonstrukce chaty s možností celoročního bydlení
Svépomocník Ondřej patří mezi tři nejaktivnější přispěvatele našeho webu za uplynulý rok. Chceme proto připomenout jeho stavební příběh, který začíná prohlídkou přízemního rodinného domu z roku 1908, jehož kouzlu s manželkou Andreou…

Mohlo by Vás zajímat

Pasivní dům svépomocí

Pasivní dům svépomocí
Připravujeme na rok 2010 stavbu pasívního domu svépomocí. Dům bude tvořen dřevěnou rámovou konstrukcí a vyplněn minerální vatou.

Zdění

Zdění
Po zaschnutí desky přišla na řadu lepenka (izolace) položila se všude kde budou stát zdi, musela se nahřát aby se připevnila k betonu. Když bylo vše hotové počkalo se do…

Úsporné řešení ohřevu teplé vody: Buderus Logatherm WPT270 - II. generace

Úsporné řešení ohřevu teplé vody: Buderus Logatherm WPT270 - II. generace
Značka Buderus přichází již s druhou generací kompaktních tepelných čerpadel Logatherm WPT270, která nabízejí ekonomicky výhodné a spolehlivé řešení ohřevu teplé vody v rodinných domech – díky využití vnitřního nebo…

Diskuzní fórum