Reklama
Vyhledat: 

Rekonstrukce bytu 1. díl: Proč jsem se rozhodla pro rekonstrukci

Alena je jedním ze dvou výherců, kteří vyhráli v Rekonstrukční výzvě 100 000 Kč na sádrokartonové desky HABITO a doplňky od společnosti Rigips. S kamerou jsme ji navštívili, abychom zjistili, proč se rozhodla pro rekonstrukci bytu, jaké úpravy plánuje a kolik času na rekonstrukci má.

Změna dispozic v novém bytě

Výherkyně Rekonstrukční výzvy, kterou jsme pořádali ve spolupráci s firmou Rigips, pro sebe hledala první bydlení, a proto vybírala mezi byty 1+kk, 2+1 nebo 2+kk.  

„Dívala jsem se na místní i velké realitky a několik bytů obešla. Žádný se mi ale nelíbil, nebo nesplňoval kritéria, jako je cena a podobně. K tomuto bytu jsem přišla přes rodinnou známou. Nevyhovovaly mi však jeho dispozice, a to je hlavní důvod, proč jsem šla do rekonstrukce. Původní majitelka byla také kuřačka a já nechtěla mít načichlé věci.“

mini 1

S rekonstrukcí pomohou rodiče

Inspiraci pro rekonstrukci bytu hledala ze studií a webů, které ukazují proměnu interiérů. Alena si také hledala informace o rekonstrukci, jak postupovat, nebo jaké dokumenty a povolení jsou nutné před rekonstrukcí bytu v panelovém domě.

Zajímalo mě, komu Alena ještě dovolí do rekonstrukce zasahovat. „Hlavní slovo budu mít snad já a budou mi pomáhat rodiče. Tatínek je velmi šikovný, takže už se moc těším. Bourání a odstraňování příček, to je jeho doména.“

Plánované náklady na rekonstrukci

Na rekonstrukci si Alena vyčlenila 200 000 Kč, ke kterým musíme přičíst výhru v hodnotě 100 000 Kč na sádrokartonové desky Habito a další doplňky od společnosti Rigips. HABITO je nová sádrokartonová deska s extrémní pevností, která umožní stavět interiérové stěny a příčky s vysokou mechanickou odolností a únosností. 

Rekonstrukci by chtěla výherkyně zvládnout během čtyř měsíců. Držíme jí palce a s kamerou ji brzy opět navštívíme a povíme si, jaké dispoziční změny ve svém bytě plánuje.

Video

Naposledy změněno čtvrtek, 15 březen 2018 12:35
Redakční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

1 komentář

 • Odkaz Komentáře Mirka744 středa, 04 duben 2018 14:27 napsal(a) Mirka744

  Pěkný článek i video, moc díky :) My už máme rekonstrukci bytu skoro dokončenou, ještě několik dodělávek a budeme se moct nastěhovat. Bohužel jsme si moc nepromysleli rozpočet, tak jsme si na pár úprav museli vzít SMS půjčku, konkrétně tuto - https://homepujcka.cz/druhy-pujcek/sms-pujcky/ :) Teď už máme naštěstí splaceno a téměř hotovo.. no už se nemůžu dočkat, až to bude za námi. :)

Související články

Projektujeme a vybíráme materiál

Projektujeme a vybíráme materiál
Jelikož sám sebe považuji celkem za technicky zdatného, rozhodl jsem se nám budoucí hnízdo navrhnout. Tak jak píše nejlepší encyklopedie na světě, začali jsme "ideovým záměrem".

Rozhovor: Jak to vidí projektant rodinných domů

Rozhovor: Jak to vidí projektant rodinných domů
Pokud jste se rozhodli, že si postavíte dům, měli byste si rozhodně přečíst tento rozhovor. Jan Korejtko se ve stavebnictví pohybuje přes deset let a v současné chvíli působí jako konzultant…

Koupě bytu

Koupě bytu
Při rozhodnutí koupi bytu jsme měli hlavní krytéria a to bylo-zděný byt, prostorný a dobře situovaný. Áááá našli jsme. Rozhodli jsme se, že do bytu ještě zainvestuje a uděláme si…

Diskuzní fórum

  • Obvodové zdivo
  • Tak já z 44 T profi stavím, a musím namítnout, že by vata vypadávala při drážkování pro...
  • Autor lto | 22. čen 2018 13:22
  • stříkaná PUR izolace v podkroví
  • Dobrý den, rád bych se zeptal na zkušenosti se stříkanou PUR izolací. Mám v plánu zateplení...
  • Autor Salmos | 22. čen 2018 12:55
  • Půjčka od státu
  • Dobrý den, chtěl jsme se zeptat , nevíte někdo víc o půjčce od státu , která se teď...
  • Autor Roman&Lenka | 22. čen 2018 12:29