Reklama
Vyhledat: 

Začátek rekonstrukce - demolice

Tak, a vše začalo. Po koupi chalupy a převzetí klíčů jsme se hned vrhli na vyklízení bordelu z půdy a pokojů. Nebylo toho moc, ale nějaký čas nám to zabralo. Po vyklizení jsem se vrhl na odklopení původní podlahy na půdě, kde mě čekalo velice milé překvapení.

Mezi podlahou a stropem pod ní nebyla žádná izolace. Čekal jsem tuny škváry, popela, slámy a podobných substancí, které se kdysi používaly, ale naštěstí tam nebylo nic. Po odklopení celé podlahy jsem začal strhávat strop pod ní. Z toho už byl nepořádek, ale nic strašného. Na stropě byla ještě původní hliněná omítka propletená rákosím a můžu říct, že to byla poctivě udělaná práce, jelikož to šlo z tuha. Bohužel jeden trám byl důkladně prožraný červíky, takže přijde vyměnit. Naštěstí ten nejmenší v celé chalupě :-) Foto ze strhávání zde přikládám.

Další práce, které mě čekají je drásání trámů do zdravého dřeva, následé napuštění impregancí a nějaké zednické práce. Nejsem zedník, takže to bude zábava. Jen termín je trochu kritický, za 6 týdnů nám končí podnájem, tak to na chalupě musí být obyvatelné....

Takže držte palce :-)

David

Naposledy změněno pátek, 25 srpen 2017 17:54

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

4 komentáře

 • Odkaz Komentáře Honza a Iveta sobota, 23 září 2017 14:54 napsal(a) Honza a Iveta

  Při pohledu na ty fotky mi přeběhnul mráz po zádech...... takhle to u nás vypadalo před 2ma rokama taky :-) dělali jsme teda rozsáhlejší rekonstrukci než děláte vy, takže budeme finišovat až za rok (doufám).... ať se dílo daří a práce lítá od rukou

 • Odkaz Komentáře David úterý, 05 září 2017 21:42 napsal(a) David

  :-D prvně děkuji za podporu a zdravím Vás :-) začnu od toho nejtajemnějšího....schránka tam bohužel nebyla, bylo to jen zakrytí díry v trámu. Doufal jsem v tu kupu zlata, byl to totiž nejstarší trám v domě, takže něco mohl vydat, ale nic. :-) Starý trám jsme dali pryč a už je tam nový a dáme k němu vzkaz generacím budoucím, ať si na nás při další úpravě vzpomenou. :-)
  Jinak neozýval jsem se, jelikož jsem makal a nebyl čas. Jde to bohužel pomalu, ale další fotky co nevidět přidám. Otevřené to nechávat nebudeme, ikdyž jsme o tom uvažovali, ale tato varianta by byla finančně více náročná a bohužel oslíček se neotřepal :-)
  mějte se krásně, David :-)

 • Odkaz Komentáře Valec pondělí, 04 září 2017 19:12 napsal(a) Valec

  Kamčo, to bude vážné, když David neodpovídá. Vsadím se, že dutina byla plná zlata a David o tom napíše speciální článek.

 • Odkaz Komentáře Marešáci středa, 30 srpen 2017 16:25 napsal(a) Marešáci

  Ahoj Davide, držím palce, ať jde rekonstrukce od ruky a hlavně bez žádných průtahů a problémů :)
  Chatička je fakt krásná, jsem zvědavá, jak bude pak vypadat hotová... krása by bylo nechat to otevřené až ke střeše, ale netuším, jak s tím máte v plánu naložit a kolik místa ještě potřebujete... :)
  A co ta tajná schránka? Co to vlastně bylo? Zakrytí díry v trámu nebo tam fakt něco je schované? Třeba nějaký poklad z války nebo tak něco? :-)
  Práci zdar!!! Kamča

David

David

Věk: 38

Detaily domu

Kraj: Moravskoslezský
Velikost pozemku: 450 m2
Zastavěná plocha domu: 90 m2
Podlahová plocha domu: 70 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 2 100 000 Kč

Související články

3. První práce na baráku + další zařizování kolem (6+7/2017)

3. První práce na baráku + další zařizování kolem (6+7/2017)
Ještě jsme neměli z katastru ani potvrzení, že už by byl dům přepsaný na nás, ale my už byli tak nažhavení, až budeme něco dělat, že jsme začali i bez toho.

Zbourat či nezbourat

Zbourat či nezbourat
Po několika letech bydlení v bytě jsme se rozhodli pro bydlení na venkově v rodinném domě. Dlouho jsme se rozhodovali, zda si koupit dům před rekonstrukcí, zda koupit novostavbu před…

Začínáme

Začínáme
Veškerá povolení jsou již vydaná, potřebné smlouvy podepsány, peníze z hypotéky na účtu, tak jdeme  na to.

Mohlo by Vás zajímat

Kondenzační nebo konvenční kotel?

Kondenzační nebo konvenční kotel?
Konvenční kotle jsou u nás stále velmi rozšířené a také cenově přijatelné.  Maximální účinnost těchto kotlů vždy závisí na konkrétním výrobku od určitého dodavatele. V konvenčních závěsných kotlích se spaliny…

Diskuzní fórum