Reklama
Vyhledat: 

1. Plníme si sny, které jsme vlastně ani neměli…

Ahoj všichni nadšenci do stavaření, ráda bych představila nás i naše nové sny...

Jmenuji se Kamča a můj manžel je Jarda, máme 2 malé děti (kluk + holka) a k tomu morče a psa (=fenku) a nyní žijeme celkem spokojeně v panelákovém bytě, staráme se o "externí" zahrádku, která je na kraji města, kde bydlíme (menší město, cca 5000 obyvatel + přilehlé vesničky). Já jsem panelákové dítě a vlastně jsem dům nikdy nechtěla, manžel je z domečku a žít v paneláku mu taky vyhovuje... ale co se nestalo... máme děti a nějak už nás unavuje neustále balit na zahrádku (kde není žádné pořádné zázemí) všechno jídlo, pití, hrnky, talíře, příbory, ubrousky, sirky… Navíc jsme si pořídili skvělou fenečku, která taky chce chodit na zahrádku a běhat (a štěkat a hrabat…)… prostě se naše priority otočily o 180° a my vlastně zjistili, že bychom si dům přáli a bylo by to fajn pro všechny… (představa zahrádky hned u domu je neodolatelná!)

A tak jsem už cca 2 roky sem tam koukala na různé nabídky realitek… stavební parcely ale byly moc drahé (nyní máme hypotéku na byt) na to, že tam ještě musíme za spoustu dalších peněz postavit dům, nové domy se mi nikde nelíbily a ty starší nestály za nic (špatné řešení průchozích místností atd…) – prostě nic nebylo ono. Až jednou tak koukám a ve vedlejší vesnici (autem cca 3 minuty, když nespadnou dolu šraňky) jsem našla zříceninu… a to opravdu nekecám, starý dům se zbořenou střechou, plot žádný, voda žádná, elektrika žádná, záchod žádný… nic… ale byla to láska na první pohled! Manželovi jsem to ukázala a kupodivu (opravdu jsem sama tomu nemohla uvěřit) mi řekl, že by to šlo… cena příznivá, lokalita ještě přijatelná (dojezd do práce kousek), velká zahrada pro pergolu i bazén i parkování aut… a tak jsme se tam jeli jen tak na blint podívat.

Nebyl tam plot ani dveře a tak jsme to prolezli téměř celé sami… Jsme asi blázni, ale chcem ho, ač to bude spoustu práce a odříkání, protože v tom zahučíme spoustu penězi. Ale čas nás netlačí, máme kde bydlet a tak to prostě bude náš nový koníček :-)

Nutno dodat, že jsme neuměli ani rozmíchat maltu nebo beton (ani jsme netušili, co se do toho vlastně všechno dává…) – prostě do toho jdeme a je to… v nejhorším to zase prodáme :-D

A tak jsme si zjistili na katastru, kdo dům vlastní a zda tam jsou nějaká břemena či dluhy, pak jsem volala i na úřad, jak to je s kanalizací (ta prý nejdříve za 3 roky… tak uvidíme, ale ČOV bude stejně asi lepší), jestli tam není nikdo trvale hlášen atd.

Taky jsem zjistila, že je dům přesně na hranici CHKO Kokořínsko, takže jsem zjišťovala, jak moc velká je to komplikace, ale asi nic moc, vzhledem k tomu, že dům chceme zachovat a nic moc neměnit (přibude asi jen volské oko na střeše a teda plot, který tam kdysi byl).

A tak jsme s majitelem podepsali smlouvu a rovnou i vklad do katastru a dům = naší ruiničku jsme koupili + ještě týž den mu poslali peníze na účet, druhý den jsem hned zajela na katastr a vše tam podala, aby to už frčelo.

Příště dám info, co se dělo dál :-) a co všechno se vyvrbilo :-)

Budeme rádi za každý komentář či radu, kterou dostaneme... a díky všem, kteří tu sdílíte zkušenosti, studuju to tu a těším se na další příběhy!

 

Náklady

Název položky Cena
Koupě nemovitosti 320 000 Kč
ověření podpisů na poště 90 Kč
vklad na katastr 1 000 Kč
Celkem 321 090 Kč
Naposledy změněno čtvrtek, 10 srpen 2017 18:56

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

7 komentáře

 • Odkaz Komentáře Michal "Quickyprd" Opluštil sobota, 19 srpen 2017 11:10 napsal(a) Michal "Quickyprd" Opluštil

  Zdravím a koukám na odvahu. Poměr rozpočtu a velikosti stavby není úplně optimální. I přes názory statika hrozí, že se najde při rekonstrukci nějaká fatální vada ve stavbě a jejím stavu. Nezateplovat je blobost, to že má 80cm vůbec niz nezmaná, plné cihly mají pramalý tepelný odpor, naopak všechno teplo co vyprodukujete "pohltí" zdivo. Střecha je zcela zásadní. Pokud máte jen 3miliony a opradu to chcete udělat obytným tak udělat střechu je samozřejmě základ, stejně jako přípojky a rozvody. Potom bych volil udělat plně a trvale obytným nějaký prostor třeba 3kk, který bude oddizolován od zbytku stavby a pak časem dle financí opravovat zbytek. Okna zatím jen tam kde se bude bydlet, jinde stačí jnějaké provizorium, a fasáda bude taky ase třeba. Jinak to bude dost vlhnout myslím. Ale tak nebo tak, Vám dost fandím.

 • Odkaz Komentáře Michal pátek, 18 srpen 2017 17:33 napsal(a) Michal

  Uff, uff. pres 600m2 zriceninky??? Tak pokud skutecne na to mate jenom 3miliony, tak radeji zbourat to vas prijde na milion (proto tavyhodna cena pozemku), a postavit maly drevodomek za dva miliony. Rekonstruovat tak obrovsky barak bude omnoho drahsi nez to postavit do piky. Navyse nikdy to nebude nove a bez zatepleni tam protopite 100 tisic rocne. Celkove to odhaduju tak na 10 milionu. Ale pokud do toho pujdete srdcem tak smekam a drzim palce ;).

 • Odkaz Komentáře petr pondělí, 14 srpen 2017 22:18 napsal(a) petr

  Ohledně zateplení doporučuji přečíst tohle vlákno, třeba
  změníte
  nazor..:)..http.svepomoci.cz/forum/14-omitky-podlahy-okna/3434-zateplovat-dum-s-sirkou-obvodoveho-zdiva-85cm.html

 • Odkaz Komentáře Marešáci pondělí, 14 srpen 2017 14:39 napsal(a) Marešáci

  Střechu jsme zadělat samozřejmě chtěli, ale už dříve tam byl hozený igelit, který nevydržel nijak dlouho a vzhledem k tomu, že v tomto stavu je to už několik let, tak jsme si řekli, že rok to ještě vydrží ( a pokud ne, tak větší ruina už to asi nebude) a že příští rok se střecha udělá, takže to je určitě v plánu jako velká první oprava. Příští rok je to proto, že nyní nemáme stavební povolení ani projekt a nemáme ani dost peněz, aby to stačilo na celou střechu. Začneme s tím pak hned z jara, až to půjde :)
  Zateplení nebude třeba, zdi jsou 80tky, takže to bude hezky držet teplotu... a pro rychlejší vyhřátí bude krb, jinak je v plánu tepelné čerpadlo voda-vzduch.
  Připojení na ČEZ je již zařízeno :-) vše chci popsat v dalších článcích, které nestíhám psát tak rychle, jak bych si přála :)
  Moc děkuji za komentáře a nápady, jsme za to rádi a přejeme vám i nám, aby to šlo pěkně od ruky a penízků bylo dostatek na plnění snů a plánů :)

 • Odkaz Komentáře zero2 sobota, 12 srpen 2017 21:26 napsal(a) zero2

  Tomu říkám pořádná výzva..
  Statik bude nejspíše ten hlavní.
  Asi by chtělo začít se střechou, alespoň nějakou provizorní, aby tam už dále nepršelo.
  Možná zkusit se informovat na možnosti zateplení, abyste neprotopili celý plat.
  Venku vidím sloup s vedením - jakmile to bude na vás přepsáno, asi by stálo hned dojít na ČEZ a podat žádost o připojení, oni vám pak řeknou co a jak. Bez elektřiny se moc práce neudělá.
  Pokud není voda, chtělo by to i tu začít řešit. V začátku by stačila nádrž IBC na 1000 litrů.
  Každopádně přeji hodně štěstí a spousty energie na řešení problémů.

 • Odkaz Komentáře Marešáci sobota, 12 srpen 2017 10:31 napsal(a) Marešáci

  Ahoj Patriku a Marcelko, děkujeme za tip, samozřejmě statik bude následovat... v dalších článcích to popíšu (předem prozradím, že tam byli 3 projektanti, jeden řekl, že by to zboural a další 2 že by to opravili s tím, že toho jednoho máme pak pro další spolupráci a statika si tam pozve a zjistí, co a jak...).
  Zbourat to nechceme, to bude až poslední možnost, raději bychom to opravili. Ten dům má opravdu svoje kouzlo a je škoda ho poslat k zemi...

 • Odkaz Komentáře Patrik a Marcelka sobota, 12 srpen 2017 10:00 napsal(a) Patrik a Marcelka

  Zdravím, tak první by mělo asi následovat pozvání statika, aby Vám to nespadlo na hlavu :-) za mě jste koupily pěkný pozemek za dobrou cenu, ale do toho domu dáte mnohem víc peněz , než kdyby se to zbouralo a postavil nový, protože ten stav budovy je špatný. Každopádně pokud do toho chcete jít, tak ať se Vám pri stavbě daří a jde Vám práce od ruky :-) Patrik

Marešáci

Jarda

Věk: 36
Koníčky: IT, geocaching, rodina
Zaměstnání: IT technik

Kamča

Věk: 34
Koníčky: rodina, pes, čokoláda, koloběžka, cardmaking
Zaměstnání: Sales support

Detaily domu

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 1 025 m2
Zastavěná plocha domu: 250 m2
Podlahová plocha domu: 750 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 3 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 403 917 Kč

Související články

Soutěž o 3D model rodinného domu

Soutěž o 3D model rodinného domu
Portál Svépomocí.cz pořádá soutěž o dva architektonické modely rodinných domů ve formátu 3D. Zúčastnit soutěže se může každý, bez ohledu na to, jestli už má postaveno, nebo teprve čeká na stavební…

Rekonstrukce chaty s možností celoročního bydlení

Rekonstrukce chaty s možností celoročního bydlení
Svépomocník Ondřej patří mezi tři nejaktivnější přispěvatele našeho webu za uplynulý rok. Chceme proto připomenout jeho stavební příběh, který začíná prohlídkou přízemního rodinného domu z roku 1908, jehož kouzlu s manželkou Andreou…

Tak jsme do toho přeci jen šli

Tak jsme do toho přeci jen šli
Dobrý den stavebníci, tak jsme s manželkou do toho praštili. Tak nějak bych zhodnotil krok, ke kterému jsme se odhodlali.

Diskuzní fórum