Reklama
Vyhledat: 

1. Všechno to byla hodně velká NÁHODA

Delší dobu jsme hledali ideální pozemek pro stavbu nového domu. V lokalitě, kde bydlíme jsou pozemky hodně drahé. Pozemek, o který jsme usilovali už hodně dlouho (zhruba 2 roky) a který byl ve vedlejší vesnici nedopadl, začali jsme pokukovat i po starších domech.

Bydlení v nájmu nás už přestávalo bavit a hlavně jsme toužili po zahrádce. S manželem jsme oba vyrůstali v baráčku se zahradou, a proto jsme věděli, že v bytě 2+1 s menším balkonem určitě zůstat nechceme. Po tom, co se nám v září 2016 narodila dcera Emílie, začali jsme hledat ještě usilovněji. Při procházkách s kočárkem jsme koukali, zda někde neobjevíme opuštěný domek. Vše, co bylo rozumné a objevilo se na internetu, bylo ještě ten den prodané, takže soustředit se jen na nabídku na internetu nemělo cenu.

Na jaře 2017 jsem začala běhat po našem menším městě a objevovat místa, kde jsem dlouhá léta nešla a nebo je ani neznala. Nejdříve jsem asi měsíc běhala jeden a ten samý okruh a pak jsem si řekla, že už to chce změnu. Koukla jsem se na mapu a vymyslela si jiný okruh, kudy začnu běhat. Naše město se skládá ještě z okolních obcí. Přes jednu tuto obec vedla i moje trasa. Při běhu jsem se dívala na domečky a zahrádky. No a pak se to stalo. Nakoukla jsem do jedné ulice a uviděla starý cihlový dům s velikým pozemkem.

Bylo jasné, že je opuštěný a nikdo tam léta nebydlí. Když jsem přiběhla domů hned jsem si domek prolustrovala v katastru a zjistila, že naproti bydlí náš příbuzný. Mého taťky bratranec. Poprosila jsem taťku, jestli by mu nezavolal a nezeptal se ho, jestli nemá na majitele kontakt a neví, co s domkem zamýšlí. To jsem ještě netušila, že náš budoucí domek stojí o kousek vedle. Taťka tedy zavolal a zjistil, že tenhle domeček si bude pán asi předělávat, ale že shodou náhod se bude prodávat domeček hned vedle nich. Domek, který jsem si nějak zvlášt neprohlížela, myslela jsem si, že tam někdo bydlí. Doma jsem se koukla na mapu, pak domek prolustrovala v katastru. Zahrada byla perfektní pozemek zhruba 2100m2. Domek starší, cihlový s půdou, garáží a kůlnou na zahradě. Zahrada plná stromů a keřů. Naše požadavky na velkou zahradu splňoval. Tak se jelo navštívit příbuzného a jeho sousedy a zeptat se, zda je domek ještě volný. Přijeli jsme na místo, majitelé tam zrovna byli. Zjistili jsme, že jednoho zájemce už mají, ale vzali si kontakt a domluvili se, že jim zavoláme další týden, jak se první zájemci rozhodli. Naděje byla a doufali jsme, že první zájemce vystraší hodně práce a velká rekonstrukce, která bude potřeba. Napjatí jsme čekali, první telefonát – stále nejsou rozhodnuti, další telefonát o 3 dny déle nechtějí to, jupíííí.

Domluvili jsme prohlídku. Domek jsme si prohlédli. Fíííha to bude práce, ale to nás neodradí a sen si splníme. V hlavě se nám honí milion myšlenek, jak udělat tohle a tamto. Ještě, že mám taťku vystudovaného stavebního inženýra a hned jde vše lépe. Nakreslil pár návrhů, změny v půdorysu domu, z půdy podkrovní pokoje. Zní to super. Tak teď ještě vyřešit hypotéku a můžeme podepsat smlouvu o koupi. První nás bude čekat vyklízení…ale to si povíme zas příště. 

Naposledy změněno pondělí, 12 červen 2017 11:45

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Ivoš a Julča

Ivo

Věk: 27
Koníčky: motorka, Emilka, bydlení
Zaměstnání: programátor CNC

Julie

Věk: 24
Koníčky: Emilka, zvířata, bydlení, zahrada
Zaměstnání: rodičovská

Detaily domu

Kraj: Královehradecký
Velikost pozemku: 2 100 m2
Zastavěná plocha domu: 806 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 3 000 000 Kč

Související články

Koupili jsme chaloupku

Koupili jsme chaloupku
Tak jsme koupili chaloupku :-). Rozhodnutí jít z podnájmu v bytě do vlastního přišel asi po necelých dvou letech po přestěhování za prací.

Rozhodnutí koupě domu

Rozhodnutí koupě domu
Žili jsme si šťastně a spokojeně. Já, manžel i naše dvě malé děti. Ovšem v tom jsem zahlédla ten inzerát na prodej domu kousek za městem. Byl velký. Se zahradou…

Demolice nebo rekonstrukce?

Demolice nebo rekonstrukce?
Dobrý den všem, co se rozhodli nebydlet v nájmu, ale ve svém.:-) Konečně jsme našli náš dům. Podepsali jsme rezervační smlovu, rešíme financování. Bohužel jsme uvízli v pasti informací.

Mohlo by Vás zajímat

Proč jsme se rozhodli stavět dům? A výběr pozemku.

Proč jsme se rozhodli stavět dům? A výběr pozemku.
Květen 2010 - Už nějaký čas bydlíme s přítelem společně u mých rodičů, i přes to že zázemí máme dostatečné, bydlení s rodiči není zrovna to pravé ořechové. S přítelem…

Odborníci v poradenském centru veletrhu FOR PASIV poradí, jak dosáhnout na miliony z dotačních programů na úspory energií v nemovitostech

Odborníci v poradenském centru veletrhu FOR PASIV poradí, jak dosáhnout na miliony z dotačních programů na úspory energií v nemovitostech
Již vloni Evropská unie a následně i ČR jasně deklarovala, jakým směrem se bude v následujících letech ubírat stavebnictví a development. Hlavním tématem jednoznačně budou úspory energií.

Hmoždinky jsou pasé, seznamte se s chemickými kotvami

Hmoždinky jsou pasé, seznamte se s chemickými kotvami
Dlouhá léta platilo, že k pevnému upevnění břemene do svislého podkladu jsou zapotřebí hmoždinky. Dnes je tomu jinak. Nevzhledné plastové hmoždinky přinášely řadu potíží, nedržely spolehlivě a ve výsledku často…

Diskuzní fórum