Reklama
Vyhledat: 

Hypotéka na koupi a rekontrukci domu

Po rozhodnutí koupit domek jsme museli začít jednat a rychle sehnat hypotéku. 

Jako nejsnazší řešení se jevilo kontaktovat našeho finančního poradce. Ten nám vybrat hypotéku u banky a vlastně nám řekl, že ani nemá další nabídky, že tahle je pro nás nejlepší. Chtěli jsme hypotéku na 1 600 000 Kč. Po sepsání všech papírů pro podání hypotéky (žádost, doložení příjmů a návrh smlouvy nebo smlouvu o rezervaci) se čeká na vyhodnocení klienta - prochází se registry a volají do zaměstnání. Po týdnu jsme se dozvěděli, že je vše v pořádku a můžeme si zařídit odhad nemovitosti. Na zpracování odhadu jsme čekali další týden.

Odhad vyšel podle našich představ na 2 500 000 Kč. Takže zdánlivě nebylo co řešit... Jenže v tom jsme se dostali do nějakých záhadných intrik našeho finančního poradce. A protože se zdálo, že z toho není úniku, dopadlo to tak, že jsme ukončili žádost o hypotéku a šli jsme znovu zažádat na jinou pobočku stejné banky bez "našeho poradce".

Takže už o něco chytřejší jsme dodali veškeré nutné dokumenty potřebné k úplnému schválení hypotéky - žádost, doklady o příjmech, výpisy z banky, odhad nemovitosti, návrh kupní smlouvy - po dalších 3 týdnech jsme se konečně dostali k uzavření smlouvy o úvěru. Trvá to neskutečně dlouho, ke konci už jsme skoro každý den volala do banky, jestli už je připravená smlouva k podpisu.

6.4. - prohlídka domku

7.4. - rezervační smlouva

10.4. - žádost o hypotéku

5.5. - ukončení žádosti

9.5. - podána nová žádost

26.5. - podepsaná smlouva o úvěru

29.5. - podpis kupní smlouvy

Takže můžu říct, že vyřízení hypotéky nám trvalo 2 měsíce a to jsem se divila, že máme v rezervační smlouvě čas do konce května, přišlo mi to jako neuvěřitelně dlouhá doba - byla to dlouhá doba.

Nakonec jsme dostali hypotéku na 2 280 000 Kč, domek stojí 900 000 Kč a chceme rekonstruovat za 1 600 000 Kč. Rádi bychom, kdybychom nemuseli vyčerpávat celou částku úvěru.

 

Náklady

Název položky Cena
Odhad nemovitosti 4 500 Kč
Vklady na katastru nemovitostí 2 000 Kč
Celkem 6 500 Kč
Naposledy změněno pátek, 02 červen 2017 12:18

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

1 komentář

 • Odkaz Komentáře Pavel pondělí, 05 červen 2017 09:19 napsal(a) Pavel

  Naprosto standardni doba. Cim je pripad slozitejsi(mene standardni) , tim je lepsi vzit velkou banku. Me hypo nedali ani ve 3. bance. Tak pozadam za rok.

erde

Pat

Věk: 31

Detaily domu

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 681 m2
Zastavěná plocha domu: 213 m2
Podlahová plocha domu: 213 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 2 000 000 Kč
Celkem prostavěno: 906 500 Kč

Související články

Soutěž o 3D model rodinného domu

Soutěž o 3D model rodinného domu
Portál Svépomocí.cz pořádá soutěž o dva architektonické modely rodinných domů ve formátu 3D. Zúčastnit soutěže se může každý, bez ohledu na to, jestli už má postaveno, nebo teprve čeká na stavební…

Rekonstrukce chaty s možností celoročního bydlení

Rekonstrukce chaty s možností celoročního bydlení
Svépomocník Ondřej patří mezi tři nejaktivnější přispěvatele našeho webu za uplynulý rok. Chceme proto připomenout jeho stavební příběh, který začíná prohlídkou přízemního rodinného domu z roku 1908, jehož kouzlu s manželkou Andreou…

Tak jsme do toho přeci jen šli

Tak jsme do toho přeci jen šli
Dobrý den stavebníci, tak jsme s manželkou do toho praštili. Tak nějak bych zhodnotil krok, ke kterému jsme se odhodlali.

Mohlo by Vás zajímat

Rozvody elektriky, vody a kanalizace

Rozvody elektriky, vody a kanalizace
  V lednu 2012 jsme ohledně rozvodů elektriky, vody a kanalizace poptali pár firem a nakonec jsme se rozhodli svěřit elektriku kolegům od švagra a vodu, kanalizace a posléze i…

Komentáře

Diskuzní fórum

  • Bezpečnostní dveře
  • Za mne velká spokojenost s tímto přehledným portálem www.pujckahonzik.cz
  • Autor Petr | 27. kvě 2018 19:13
  • Cena - Bungalov Roma (Gservis)
  • Dobrý den, pokud sháníte půjčku, chtěla bych Vám doporučit Honzík půjčku, kde najdete...
  • Autor Petr | 27. kvě 2018 19:03