Reklama
Vyhledat: 

Vyklízení domu

Jak jsme dostali klíče, tak jsme se dali do vyklízení domu. Přítel sehnal od kamaráda za odvoz kamna, díky kterým tam nemrzneme. Stačilo koupit jenom kouřovody a nainstalovat kamna do místnosti.

Je to makačka :) Je to makačka :)

Začali jsme přemýšlet, kde začneme. No já jsem to moc neřešila, jelikož jsem věděla, že nic z toho co tam je, nechci :)) Takže vše musí pryč.

Začala jsem tedy vyklízením jedné strany domu (budoucí ložnice a pracovna). Vyklízení je taková super práce pro ženskou - chlap do toho nekecá jelikož je u kamen a udržuje teplotu a zkoumá, co zůstalo v dílně po minulém majiteli. Takže jsem vynosila zbytek nábytku, vytrhala jsem lina, nalámala desky pod linem, které tedy byly místy plesnivé. Takže musíme vykoumat odkud jde vlhkost. Dům je jinak celý pečlivě podřezaný. Pak jsem sundala ze zdí takové rákosové obložky (dřív se to dělalo). 

Pak jsem mohla sundat dřevené obložení v chodbě a kuchyni. A pak jsem se dala do otkloukání kachliček v kuchyni. Až na jednu štěnici na prstě to dopadlo perfektně :) a tohle všechno se stihlo za dva dny! Ve fotogalerii najdete foto jak před tak po. 

V celém domě je hodně dřeva, takže máme štěstí, že je zima a můžeme to spálit. Takže udržujeme teplotu v domě kolem 20°C - takže při práci je opravdu teplo :) Díky topení v domě přestal být cítít zápach, který byl pod linem. 

Pod linem jsme našli celkem pěkný betonový základ - tak uvidíme, co na to řekne zedník. Pokud shledá, že je to kvalitní, necháme beton a zvolíme plynové vytápění (jelikož plyn máme již v domě). Pokud se dostaneme k názoru, že podlahy musíme dělat znovu - budeme uvažovat o podlahovém topení.

Takže teď odvážíme vše do sběrného dvora. Dokonce jsme vytřídili 320 kg železa tak máme korunky na zásobu piv :) a jelikož máme sklep, tak piva máme i kde uschovat. Vše dřevěné řežeme na kousky a topíme.

Díky vyklizení místností a dílny jsme zjistili, že je to docela prostorné tak nám to udělalo radost. I známí a rodinní příslušníci nám potvrdili, že to bude "jednou" pěkné.

Naposledy změněno středa, 21 prosinec 2016 13:16

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

3 komentáře

  • Odkaz Komentáře Petr&Veronika pondělí, 20 únor 2017 12:21 napsal(a) Petr&Veronika

    Díky za podporu! No nám se zalíbil hned. A zahrada je podle nás tak akorát :-) no už máme okna a rozhodli jsme se udělat kompletní podlahy. Takže cely dům je celý vyvožený a už je položený první beton. Hned jak se nám podaří něco "uzavřít" napíši další článek :-)

  • Odkaz Komentáře Widl pondělí, 20 únor 2017 12:13 napsal(a) Widl

    Jedete jak draci, v sobotu jsem jel okolo a koukal jsem, že už máte nová okna ;)

  • Odkaz Komentáře Widl pátek, 10 únor 2017 09:19 napsal(a) Widl

    Ha, na ten jsme se byli taky mrknout :) Nakonec nás odradila malá zahrada, ale domeček vypadal fajn. Tak přejeme ať se daří a budme sledovat jak probíhá proměna. L+V

Petr&Veronika

Petr

Věk: 32
Koníčky: Historické motocykly
Zaměstnání: Přejímací technik

Veronika

Věk: 24
Koníčky: Domácnost, E-shop
Zaměstnání: Asistentka ředitele a obchodu

Detaily domu

Kraj: Královehradecký
Velikost pozemku: 646 m2
Zastavěná plocha domu: 180 m2
Podlahová plocha domu: 210 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 2 250 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 252 700

Související články

Bouráme

Bouráme
"Jestli chci, tak babička na mě přepíše pozemek i s domem a půjde bydlet do nového" došla jednou moje novomanželka se zajímavou zprávou. No jejda, ještě abychom nechtěli! Jednalo se…

Demolice a stavební bouda

Demolice a stavební bouda
Na našem pozemku se nacházela ruina původního domu, ze které nebylo možné zachovat vůbec nic. Zdi postavené z kombinace pálených a nepálených cihel, opukových kamenů, spadlá střecha, mohutná opuková zeď, která…

Začátek rekonstrukce - demolice

Začátek rekonstrukce - demolice
Tak, a vše začalo. Po koupi chalupy a převzetí klíčů jsme se hned vrhli na vyklízení bordelu z půdy a pokojů. Nebylo toho moc, ale nějaký čas nám to zabralo.…

Diskuzní fórum