Reklama
Vyhledat: 

Jak jsme k „novému“ domečku přišli

Už je to nějaký pátek, co sníme o vlastním bydlení. Ono když pracujete a zároveň stále bydlíte u rodičů, není to to pravé.

Jelikož s přítelem oba pocházíme z vesnice, byt pro nás abslutně nepřipadal v úvahu, natož pak nějaký pronájem. Zhruba 2,5 roku koukáme po různých inzerátech, nejprve ke koupi domu, poté koupi pozemku a poté opět koupě domu.

Každý, kdo si tímhle prošel, tak ví, co to obnáší. Tohle je malý, tohle moc velký, tohle je drahý, tohle ve špatné lokalitě, atd. Ironií osudu však je, že nakonec jsme se začali zajímat o dům, jehož inzerát jsem vždy obešla se slovy "tak tohle ani náhodou".

Bylo začátkem léta, když jsme si řekli, že takhle to prostě už dál nejde, že u rodičů se dřív nebo později zblázníme. Když jsme navíc zjistili, že u výše zmíněného domu snížili cenu, sjednali jsme si prohlídku.

Čekání u domu na makléře bylo se smíšenými pocity co tu vlastně děláme, což podpořilo i to, když jsme viděli vnitřek domu, půdu a ten nehorázný „bordel“ všude. Jelikož majitelé používali dům jako chatu a vevnitř se zřejmě dost kouřilo, tak o smradu se ani zmiňovat nebudu.

Obměkčila mě až zahrada, která byla zrovna celá v jednom květu, skvělá dispozice domu a také to, že z obývacího pokoje budu moct mít dveře přímo na terásku, což byl vždy můj sen. :) Nemluvě o úžasném klenutém sklípku.

Na konci prohlídky nám sdělil, že se musíme rozhodovat rychle, protože po nás přijdou na prohlídku další dva zájemci, z čehož jeden má vážný zájem.

Nikdy nad ničím jsme se nerozhodli tak rychle. Do hodiny po odjezdu jsme volali, že domeček bereme a hned druhý den pošleme rezervační zálohu. V tu chvíli jsme byli snad nejšťastnější lidi na zemi i s vědomím, že tam bude sakra práce.

Začalo nekonečné jednání s úřady a abychom se někam posunuli, domluvili jsme si na den klíče a pozvali známého stavaře, který nám oměřil celý dům a vytvořil tak začátek k projektu.

27. června 2016 jsme se konečně stali majiteli domu. Od té doby jde vše jak po drátkách.

Zadání projektu a vyklízení. S vyklízením nepořádku jsme si byli jisti, že máme na celé léto vystaráno, jelikož chata fungovala jako skladiště věcí „to se bude jednou hodit“. A našlo se tam opravdu vše. Od prapodivného stroje v kůlně až po čtvrt roku staré mléko a tvaroh v rozmrzlé mokré lednici.

Tak snad nejsme až takoví blázni, že jsme se rozhodli do tohodle jít. :) Takže nasadit rukavice, roušku a s „chutí“ do toho! :)

 

Náklady

Název položky Cena
Dům 550 000 Kč
Provize RK 40 000 Kč
Celkem 590 000 Kč
Naposledy změněno středa, 31 srpen 2016 14:31

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Lukáš & Eliška

Lukáš

Věk: 28
Koníčky: cyklistika, turistika, paintball
Zaměstnání: Operátor v gumárenské výrobě

Eliška

Věk: 25
Koníčky: požární sport, turistika
Zaměstnání: Pracovník v sociálních službách

Detaily domu

Kraj: Královehradecký
Velikost pozemku: 1 200 m2
Zastavěná plocha domu: 100 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 1 600 000 Kč
Celkem prostavěno: 615 500 Kč

Související články

Začínáme

Začínáme
Veškerá povolení jsou již vydaná, potřebné smlouvy podepsány, peníze z hypotéky na účtu, tak jdeme  na to.

Bylo potřeba už do toho praštit 5/2016

Bylo potřeba už do toho praštit 5/2016
Vlastně už opadly sněhy, a první teplejší dny dovolily si troufnout se pustit do něčeho opravdu velkého. A protože už bylo na čase, když jsme si vše rozmysleli, jak se vrhnout…

Vyklízení domu a okolí.

Vyklízení domu a okolí.
Hned, jak jsme konečně dostali klíče, šli jsme si pořádně prohlédnout, co jsme to vlastně koupili. Co budeme dělat jako první bylo při pohledu na metrovou trávu v zahradě, spoustu pneumatik,…

Diskuzní fórum

  • Stavební povolení Hygiena
  • dobrý den Pošlete mi to vyhodnocení a vyjádření KHS na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. // projdu to...
  • Autor alenka.zencikova | 25. kvě 2017 23:16
  • Odhad ceny - hrubá stavba
  • To bych tedy chtěl vidět, kdo staví za 4500/m3. Cena pro rok 2017 včetně DPH bude určitě...
  • Autor pavels | 25. kvě 2017 22:40
  • Předimenzované základy
  • Nakonec byla 17.5. Měli na to dlouhé objenavky (závod nestíhal vyrábět). Jinak myslím že...
  • Autor Chuchmi | 25. kvě 2017 22:00