Reklama
Vyhledat: 

5. září bylo ve znamení deště a nejnutnějších dodělávek (9/2017)

Zdravím všechny svépomocníky, září nebylo úplně ve znamení krásných víkendů, a tak se toho vlastně moc neudělalo, a jak to tak vidím, tak do konce roku to nebude o moc lepší.

V prvních 14ti dnech manžel zařídil revizi na elektriku v antoníčku, já s tím pak zaběhla na ČEZ a tam mi řekli, že do cca 10ti dní budeme připojeni… WOW… tak rychle, no skvělé! V zápětí se mě paní zeptala, jakou výši záloh budeme platit… :-O no jo, vždyť to vlastně znamená, že platíme další elektriku… do teď mě to vlastně vůbec netrklo, že to je měsíční výdaj… ano, nikterak velký, protože makáme jen o víkendu a jen o ty hezké víkendy, ale i tak… No nic, máme stavební proud (nebo jak se to oficiálně jmenuje) a můžeme už začít dělat i jiné věci, než jen kopat a vyklízet :-D Hurá!

Také jsme jednu sobotu zasvětili stavebnímu veletrhu v Letňanech, kde jsme dopoledne strávili na přednášce právě webu svepomoci.cz a následně jsme odpoledne oběhli místní stánky a sbírali inspiraci, rady a katalogy s ceníkama. Bylo to dlouhé, namáhavé, ale zase máme trošku víc informací a mohli jsme ledacos okouknout v reálu, což je fajn.

Další = poslední záříjový víkend byl prodloužený díky čtvrtečnímu svátku a páteční dovolené, tak si manžel zapůjčil pořádný bourací kladivo a sváteční čtvrtek byl ve znamení písku… respektive v bourání skály, kterou máme všude pod domem… bylo potřeba udělat pořádnou díru, kudy jsme chtěli protáhnout konečně kabely a trubky na vodu do sklepa. Nejhorší asi bylo propočítat to tak, aby se vnitřní díra potkala s tou vnější J ale podařilo se a nakonec jsme vše protáhli a znovu zapojili. Odměnou nám byl první grilovaný oběd.

No a v pátek jsme využili dovolené v pracovní den a vyrazili na nákup - koupili prkna na pile, panty, petlice, zámky, šrouby, hřebíky… a začali jsme dělat dveře.

Konečně to bude připomínat víc dům… Jak se dělají dveře… to asi nemá smysl popisovat.

Velké dík patří mýmu taťkovi, který nám k petlicím udělal lepší udělátko, které jsme zabudovali do zdi tak, aby to nebylo jen přišroubované, ale rovnou bytelně zabudované a zámek tak lépe držel a neustále nám tam hodně pomáhá – díky tati! Mému muži děkuji, že také maká a hlavně, že toleruje moje neustále buzerování a vymýšlení dalších věcí, které je tam potřeba udělat (samozřejmě bych chtěla mít ten barák hotový nejlépe ihned :-D ).

Každopádně jsme rádi, že už můžeme zamykat a nemusíme stále odendávat tu šílenou paletu… ano, puntičkáři by mohli říct…. A co okna? Proti zlodějům to není žádná ochrana… ale ty budou nejdříve za pár let… (nemá smysl dělat něco provizorního a vynakládat tak zbytečně čas i peníze.


Tento rok bych ráda ještě dodělala alespoň přední plot k silnici, zbourala kůlnu a spálila shnilé dřevo… a když se dobře zadaří, tak bych chtěla vyčistit a opravit studnu, abychom už příští rok měli vodu… a když se hooooodně zadaří, tak i plot k sousedům, abychom měli oploceno a klid na duši.

Vše je ale dost o penězích a vzhledem k tomu, že nyní platím hypotéku na byt, půjčku na dům a musím někde sehnat ještě peníze na střechu, 3 komíny a projekt, tak na zbytek už moc peněz nezbývá (respektive žádné…).

Tak stavebničení zdar… a doufám, že vám všem to jde rychleji, než nám.

 

Náklady

Název položky Cena
revize elektriky 200 Kč
prkna na dveře (bez daně) 1 700 Kč
panty, petlice, hřebíky, šrouby 1 100 Kč
4x visací zámek 600 Kč
Celkem 3 600 Kč
Naposledy změněno pátek, 20 říjen 2017 21:05

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

1 komentář

 • Odkaz Komentáře Petr úterý, 28 listopad 2017 23:38 napsal(a) Petr

  Docela by mě zajímalo co máte s domem v plánu :) Jestli neplánujete 15 děti, tak zastavěných 300m je hotel a ne RD. Děti odrostou relativně rychle a co pak s tím? Nebo to děláte jako investici ?

Marešáci

Jarda

Věk: 35
Koníčky: IT, geocaching, rodina
Zaměstnání: IT technik

Kamča

Věk: 33
Koníčky: rodina, pes, čokoláda, koloběžka, cardmaking
Zaměstnání: Sales support

Detaily domu

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 1 025 m2
Zastavěná plocha domu: 300 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 3 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 402 417 Kč

Související články

Stavba verandy, štukování , montáž oken a dveří,

Stavba verandy, štukování , montáž oken a dveří,
Po omítkách se plynule pokračovalo štukováním. Na většinu přízemí jsem byl už předběžně dohodnutý se zedníky co dělali omítky. Jelikož jsem štuk připravil několik dní předem v mícháčce, stačilo to…

Jak na montáž oken svépomocí

Jak na montáž oken svépomocí
Kamarád si před časem pořídil nová plastová okna. Taky bych se rád se stavbou domu posunul, jen jsem nějakou dobu zvažoval, zda zakoupit dřevěná nebo plastová okna a dveře. Rozhodl…

Nová forma inovací - technologie FAKRO

Nová forma inovací - technologie FAKRO
Vývoj firmy řídí inovativnost. Právě filozofie myšlení mimo šablony umožňuje vytváření nových řešení, která rozšiřují funkčnost a zvyšují kvalitu výrobku. Přesně takový přístup přijala společnost FAKRO, inovativnost stanovila jako DNA…

Diskuzní fórum

  • Dotaz
  • Jako odhad se obvykle bere cena typu obestavěný prostor * cena za 1 m3 obestavěného prostoru....
  • Autor zero2 | 13. pro 2017 23:55
  • Broušení parket
  • Ahoj, brousili jsme parkety v bytě. Stroj jsme měli půjčen z půjčovny a půjčili jsme k tomu...
  • Autor VN | 13. pro 2017 14:16