Reklama
Vyhledat: 

"Staronová" základová deska

Uběhly tři měsíce od našeho posledního článku a za tak "relativně" krátkou dobu se nám toho dost změnilo a hlavně dost vyrostlo. Poslední článek jsem končila tím, že nás čeká dodělat nová základová deska, na které místo rekonstrukce začneme stavět novostavbu.

Již od koupě starého domu máme takové moto: "využij co se dá". A že se dá. Po původních majitelích tu zůstalo mnoho harampádí, ale i nářadí a z demolice také mnoho ještě použitelných cihel, prken, trámů a latí. Celé ošalování základové desky jsme tak měli za cenu hřebíků. Jelikož je dům v opravdu mírném svahu, je na celé desce výškový rozdíl 60 cm. Takže ve "vyšším" místě se tak skvěle ztratily kameny a pískovce z původního domu. Na šalování jsme dali extrudovaný polystyrén a vše pořádně ukotvili, přecijen ten beton bude mít nějakou sílu. 

Na další den přijel vodař položit rozvody odpadů, na nás pak zbylo usadit kari sítě, pro sychr pod obvodovými stěnami dvojitě. Na konec týdne byl domluvený mix. Díky vstřícnosti a skvělému přístupu pána v betonárce jsme měli domluvené mixy dva, které se budou střídat, aby práce odsýpala. Ale to bychom nebyly my, kdyby nebyl opět nějaký problém. Hlavně nesmí pršet, aby se mix dostal až k domu. Ano správně... Rozhrabané koleje tam máme ještě dnes. Druhý mix tedy bude beton lít z čela domu. Docela oříšek ovšem dostat beton S3 25/30 s 16 mm kamenivem až na druhou stranu 20 m dlouhé desky. Opět přišli na řadu zbytky z demolice a stlouklo se provizorní koryto, aby se dráha betonu aspoň o něco prodloužila. Zhruba po pěti hodinách bylo hotovo. 

Nadešel měsíc kropení a zrání. Pak natřít asfaltový pás a můžeme pokládat první řádek, hurá :-)

 

 

 

Náklady

Název položky Cena
Beton 63 000 Kč
Celkem 63 000 Kč
Naposledy změněno pátek, 21 červenec 2017 09:00

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Lukáš & Eliška

Lukáš

Věk: 29
Koníčky: cyklistika, turistika, paintball
Zaměstnání: Operátor v gumárenské výrobě

Eliška

Věk: 26
Koníčky: požární sport, turistika
Zaměstnání: Pracovník v sociálních službách

Detaily domu

Kraj: Královehradecký
Velikost pozemku: 1 200 m2
Zastavěná plocha domu: 100 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 1 600 000 Kč
Celkem prostavěno: 833 500 Kč

Související články

Stavba základové desky

Stavba základové desky
Při stavbě základové desky jsem  překročil rozpočet pro mě nemilých ca.30%. Co jsem nezhodnotil před stavbou ? Nezhodnotil jsem dostatečně sklon svahu, ca.6°, myslel jsem si, že základy ošulím, a…

Zemní + přípravné práce

Zemní + přípravné práce
Ahoj, abychom doplnili článek z minula, dodáváme fotoreport ze zemních prací a přípravných prací plus popisujeme projekt od samého začátku ale jen v kostce.

Základová deska

Základová deska
Pozemek je náš a nastal čas na projekt. Prošli jsme několik domů, výstav, inspirace z internetu a zhruba jsme věděli co přesně chceme a začalo kreslení, úpravy, změny. Výsledek byl…

Diskuzní fórum