Reklama
Vyhledat: 

POSTUP: Montáž plechové střešní krytiny MAXIDEK

Chcete zastřešit svůj dům lehkou krytinou, která zejména v případě rekonstrukcí nezatíží stávající krov a tím pádem není třeba provádět jeho zesílení? Pak je plechová střešní krytina MAXIDEK s imitací klasických tašek ideální volbou, a to nejen kvůli nízké hmotnosti, ale také pro její rychlou a poměrně snadnou montáž. Potřebujete jen vhodné nářadí a šikovné ruce.

O plechové střeše MAXIDEK

Plechová střešní krytina MAXIDEK je velkoformátová profilovaná střešní krytina imitující vzhled střešních tašek. Používá se pro zastřešení obytných i průmyslových staveb a vyniká nízkou hmotností - pouhých 5 kg na jeden metr čtvereční. Díky této vlastnosti je vhodná i pro přestavby a rekonstrukce, u kterých není třeba provádět zesílení krovu. Výrobcem doporučený minimální sklon střechy je 14 stupňů. Krycí šířka jedné tabule je 110 centimetrů a dodává se v délce až 7,6 metru. Jak správně montovat tuto krytinu, mi ukázal odborník Evžen Janeček ze Stavebnin DEK.

Laťování

První řada latí se klade na stojato, jako u většiny dalších typů krytin. Druhá lať je připevněna ve vzdálenosti 280 milimetrů od první latě. Pozor si dejte na správné měření. Vzdálenost 280 milimetrů je mezi spodní hranou první latě a horní hranou druhé latě.

mini 2

Další latě jsou rozmístěny už podle délky zalomení krytiny. Obvykle po 350 milimetrech. Tuto vzdálenost již měříme od horní hrany spodní latě po horní hranu horní latě.

Řezání nůžkami na plech

Na desce zakreslíme nároží a pomocí dlouhé vodováhy nebo rovné latě nakreslíme rysku pro odstřižení přebytečného kusu krytiny MAXIDEK. Na stříhání použijte nůžky na plech nebo speciální elektrický nástroj, bruska ani flexa se v tomto případě nehodí, mohla by narušit vlastnosti materiálu.

Montáž

Před montáží odstraníme ze střešní krytiny ochrannou fólii a připravíme si speciální FRS šrouby s hliníkovou podložkou a navulkanizovaným EPDM. EPDM je těsnicí materiál odolný povětrnostním vlivům a UV záření. Pro připevnění se používá přibližně 10 šroubů na jeden metr čtvereční.  Na spodní hraně desky se umisťuje šroub do dolní části každé vlny. Další šrouby se umisťují diagonálně do každé latě.

mini 1

Montáž kulatých hřebenáčů do nároží

Na nároží nejprve aplikujeme odvětrávací plisovaný pás. Urovnáme jej tak, aby přesah na obě strany krytiny v nároží byl stejný, následně jej přilepíme a vytvarujeme podle krytiny. Z kulatého nárožního hřebenáče odstraníme ochrannou fólii. Hřebenáč usadíme na větrací pás a přišroubujeme do každé horní vlny krytiny MAXIDEK.

mini 4

Video

Naposledy změněno pátek, 05 květen 2017 10:41
Redakční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Související články

Pod střechou jako v bavlnce

Pod střechou jako v bavlnce
Betonová krytina BRAMAC Classic Protector PLUS má elegantní, nadčasový profil, inspirovaný středoevropskou architektonickou tradicí. Proč právě tato taška poskytuje domu výjimečnou ochranu a bezpečí?

krovy + krytina

krovy + krytina
Krovy jsme dovezli na stavbu 15.11. z místní pily, kde jsem si je nechal nařezat dle požadavků tesaře. Den na to jsme objednali jeřáb, abychom všechny trámy, vazníky, pozednice a…

ROZHOVOR SE STAVEBNÍKEM: narozeniny syna již budou v novém

ROZHOVOR SE STAVEBNÍKEM: narozeniny syna již budou v novém
Jak se daří svépomocníkovi Jiřímu se stavbou pasivní dřevostavby? Nyní dokončuje hrubou stavbu, ale synovi slíbil, že na jaře oslaví své narozeniny už „na baráku.“ Práce má tedy stavebník, který…

Diskuzní fórum

  • Přejezd k pozemku
  • Alespoň podle fotek se mi zdá, že by to chtělo ještě vylepšit. Předně bych řekl, že by...
  • Autor zero2 | 19. dub 2018 20:32
  • Vazba rohu
  • Tam jako budou vchodové dveře či co ? .. příčka (nosná) normálně na pásky ob jeden šár,...
  • Autor lto | 19. dub 2018 14:30
  • Střešní terasa podlaha
  • Nathahnul bych PVC izolaci, napr.Fatrafol nebo podobne. Podlaha uz je potom na vas, napr. rost a...
  • Autor Ondra a Barča | 19. dub 2018 10:05