Reklama
Vyhledat: 

POSTUP: Montáž plechové střešní krytiny MAXIDEK

Chcete zastřešit svůj dům lehkou krytinou, která zejména v případě rekonstrukcí nezatíží stávající krov a tím pádem není třeba provádět jeho zesílení? Pak je plechová střešní krytina MAXIDEK s imitací klasických tašek ideální volbou, a to nejen kvůli nízké hmotnosti, ale také pro její rychlou a poměrně snadnou montáž. Potřebujete jen vhodné nářadí a šikovné ruce.

O plechové střeše MAXIDEK

Plechová střešní krytina MAXIDEK je velkoformátová profilovaná střešní krytina imitující vzhled střešních tašek. Používá se pro zastřešení obytných i průmyslových staveb a vyniká nízkou hmotností - pouhých 5 kg na jeden metr čtvereční. Díky této vlastnosti je vhodná i pro přestavby a rekonstrukce, u kterých není třeba provádět zesílení krovu. Výrobcem doporučený minimální sklon střechy je 14 stupňů. Krycí šířka jedné tabule je 110 centimetrů a dodává se v délce až 7,6 metru. Jak správně montovat tuto krytinu, mi ukázal odborník Evžen Janeček ze Stavebnin DEK.

Laťování

První řada latí se klade na stojato, jako u většiny dalších typů krytin. Druhá lať je připevněna ve vzdálenosti 280 milimetrů od první latě. Pozor si dejte na správné měření. Vzdálenost 280 milimetrů je mezi spodní hranou první latě a horní hranou druhé latě.

mini 2

Další latě jsou rozmístěny už podle délky zalomení krytiny. Obvykle po 350 milimetrech. Tuto vzdálenost již měříme od horní hrany spodní latě po horní hranu horní latě.

Řezání nůžkami na plech

Na desce zakreslíme nároží a pomocí dlouhé vodováhy nebo rovné latě nakreslíme rysku pro odstřižení přebytečného kusu krytiny MAXIDEK. Na stříhání použijte nůžky na plech nebo speciální elektrický nástroj, bruska ani flexa se v tomto případě nehodí, mohla by narušit vlastnosti materiálu.

Montáž

Před montáží odstraníme ze střešní krytiny ochrannou fólii a připravíme si speciální FRS šrouby s hliníkovou podložkou a navulkanizovaným EPDM. EPDM je těsnicí materiál odolný povětrnostním vlivům a UV záření. Pro připevnění se používá přibližně 10 šroubů na jeden metr čtvereční.  Na spodní hraně desky se umisťuje šroub do dolní části každé vlny. Další šrouby se umisťují diagonálně do každé latě.

mini 1

Montáž kulatých hřebenáčů do nároží

Na nároží nejprve aplikujeme odvětrávací plisovaný pás. Urovnáme jej tak, aby přesah na obě strany krytiny v nároží byl stejný, následně jej přilepíme a vytvarujeme podle krytiny. Z kulatého nárožního hřebenáče odstraníme ochrannou fólii. Hřebenáč usadíme na větrací pás a přišroubujeme do každé horní vlny krytiny MAXIDEK.

mini 4

Video

Naposledy změněno pátek, 05 květen 2017 10:41
Redakční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Související články

Pálená taška: krásná střecha dlouhé životnosti s minimální ekologickou zátěží

Pálená taška: krásná střecha dlouhé životnosti s minimální ekologickou zátěží
Při výběru střešní krytiny je vhodné myslet také na to, aby nejen dobře vypadala a byla plně funkční, ale zároveň nijak nepoškozovala životní prostředí. Nová střecha si zaslouží přírodní produkt,…

Střešní krytina, příčky a přípojka elektro

Střešní krytina, příčky a přípojka elektro
Konečně na nás přišla řada a pětičlenná parta se pustila do střešní krytiny. Nakonec jsme po velkých rošádách mezi jednotlivými výrobci a druhy zvolili pálenou tašku Tondach Figaro glazura amadeus…

5. přednáška FOR ARCH 2016: Stavba krovu

5. přednáška FOR ARCH 2016: Stavba krovu
Protože obec trvala na sklonu střechy 35°, nemohli jsme použít vazníky, ale museli volit krov. Zaujala mě myšlenka, jak se asi bude pracovat s krovem předpřipraveným jako skládačka, a tak jsme…

Diskuzní fórum

  • Rošt pod osb
  • Zdravím stavebníci potřeboval poradit jak rychle a udělat rošt pod osb. Mám tam pouze trámy s...
  • Autor Standa89 | 19. zář 2017 17:53
  • Jaký bojler
  • Já jsem koupil svůj nerezový bojler z www.nerezove-boilery.cz, mají opravdu velký výběr...
  • Autor Emilekk | 19. zář 2017 16:58