Reklama
Vyhledat: 

Příprava podlahy 10. 1. 2016

Tento den jsme zahájili práce. K dispozici mám rodinného zedníka Milana, který na stavbě bydlí.

Vzhledem k tomu, že nemá jinou možnost bydlení, je za to rád a za práci mi účtuje přátelských 100 Kč/hod, což vzhledem k jeho šikovnosti a spolehlivosti je fér cena. Jsem s nim spokojen. Je opravdu šikovný a pracovitý.

Už od začátku, co dům vlastníme, jsem řešil, jak zatočit s vlhkostí. Po všech různých nabídkách jsem se rozhodl pro odvětrávanou podlahu IGLU. Mám rád řešení, které si umím představit, což není případ chemické injektáže. U podíznutí byl problém s cenou a společnou zdí se sousedním domem. 

Od projektanta máme určeno: 10 mm zhutněný štěrk, na to 13 mm tvarovky IGLU, 50 mm mazanina, hydroizolace, 50 mm XPS, 10 mm podlahovka se zálivkou. Museli jsme tedy jít všude o minimálně 10 mm níže. Znamenalo to mnoho rozbíjení betonu, kamenů a odvozu zeminy. Na dvorku už máme opět hromadu jako blázen.

Bohužel jsme narazili na klenbu sklípku, která je výš než spodek podlahy, takže jsme nuceni ji zrušit. Bourání klenby a instalace nového rovného stropu v příštím článku. 

Naposledy změněno úterý, 26 leden 2016 10:56

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

1 komentář

  • Odkaz Komentáře mirek035 pondělí, 30 květen 2016 13:16 napsal(a) mirek035

    Všem fandím. Podlahy jsme nedávno v baráčku dodělávali taky. Přidávám shop, který jsem objevil nedávno a nakupoval tam materiál http://www.akros.cz/trubky. Jinak všem svépomocníkům – rekonstrukci zdar! :)

Shaci

Ondřej Špátzal

Věk: 39
Koníčky: Práce, rodina, sport
Zaměstnání: Koordinátor výstavby a servisu

Kateřina Vrlová

Koníčky: Rodina, design
Zaměstnání: živnostník

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 180 m2
Zastavěná plocha domu: 80 m2
Podlahová plocha domu: 68 m2
Typ domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 400 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 108 100

Související články

Rekonstrukce chaty s možností celoročního bydlení

Rekonstrukce chaty s možností celoročního bydlení
Svépomocník Ondřej patří mezi tři nejaktivnější přispěvatele našeho webu za uplynulý rok. Chceme proto připomenout jeho stavební příběh, který začíná prohlídkou přízemního rodinného domu z roku 1908, jehož kouzlu s manželkou Andreou…

Netradiční základová deska

Netradiční základová deska
Ahoj svépomocníci! S novým článkem jsem si dával trochu na čas. Důvod je jednak v množství práce, kterou jsem musel vykonat, abych mohl napsat ucelený článek, ale především změnou pohledu na…

Mohlo by Vás zajímat

Kopání a betonování základů

Kopání a betonování základů
Konečně se nám po dlouhých peripetiích s obecním úřadem ohledně vydáním stavebního povolení podařilo jej získat a mohli jsme začít s naší stavbou.

Diskuzní fórum