Reklama
Vyhledat: 

Výhody lehkého betonu při rekonstrukci

Beton je nepostradatelným materiálem při výstavbě i rekonstrukcích. Především u rekonstrukcí starších objektů může být ale překážkou jeho vysoká hmotnost, dlouhá doba vysychání, nebo špatné izolační vlastnosti. Naštěstí není beton jako beton. Lehký beton řeší všechny zmíněné problémy.

Liapor Mix, Liapor Mix final Liapor Mix, Liapor Mix final

Lehký beton se vyrábí podle speciální receptury s přidáním lehkého keramického kameniva Liapor. Při zachování stejné pevnosti a odolnosti, jakou se vyznačuje běžný beton, nabízí hmotnost až o 2/3 nižší (pouze 600 kg/m3. Neopomenutelné jsou i jeho tepelně izolační vlastnosti (součinitel tepelné vodivosti 0,14 Wm-1 K-1). Navíc je rychleschnoucí - pochozí již po 24 hodinách. 

Využití lehkého betonu

Díky svým tepelně izolačním vlastnostem je to ideální materiál pro vyrovnávací vrstvy podlah, které lze realizovat bez dilatačních spár. Jeho nízká objemová hmotnost umožňuje provádět lité podlahy i ve starších budovách s přísnějšími požadavky na statiku. Podlahy realizované z lehkého betonu Liapor Mix jsou pochozí již za 24 hodin. Celková doba vysychání je 5-7 dní.

Video z realizace podlahy pomocí Liapor Mixu

Lehký beton je dále ideální pro:

 • rekonstrukce keramických a klenbových stropů
 • různé izolační vrstvy
 • lehké výplňové a vyrovnávací vrstvy
 • betonáž nastavitelných desek
 • jako ochrana inženýrských sítí
 • a podobně

Lehký beton Liapor Mix

Hotovou suchou směs pro přípravu lehkého betonu najdete na trhu pod názvem Liapor Mix, nebo Liapor Mix final. Liapor Mix (frakce 4-8 mm) je určený pro podkladové vrstvy a Liapor Mix final (frakce 1-4 mm) určený pro finální vrstvy podlah. Spojení těchto 2 výrobků představuje skvělý systém pro realizaci betonových podlah.

Snadné použití

Liapor Mix a Liapor Mix final se připravují ze suché směsi balené v pytlích po 30 l (20 kg, 23 kg). Na 1 pytel se přidává 4-5 litrů vody. Směs se míchá 2-3 minuty v běžné míchačce, nebo ručně. Nanáší se v požadované tloušťce na podklad a urovnává zednickým hladítkem. Jedná se o rychleschnoucí materiál, proto je potřeba jej bezodkladně zpracovávat. Díky nízké hmotnosti se s ním na stavbě lépe manipuluje.
K dostání on-line i v obchodní síti


Liapor Mix a Liapor Mix final najdete v sortimentu e-shopu obchod.liapor.cz, v obchodní síti Liapor a stavebninách DEK po celé ČR.

Další informace o suché směsi pro přípravu lehkého betonu Liapor Mixů najdete na webu www.liapor.cz.

Naposledy změněno čtvrtek, 14 prosinec 2017 20:58
Komerční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Související články

VIDEO: Lití anhydritové podlahy

VIDEO: Lití anhydritové podlahy
Po dokončení izolace podlah a provedení rozvodů podlahového vytápění bylo na řadě lití podlah anhydritovou litou směsí. Několik dní před samotným litím proběhlo na stavbě zaměření realizační firmou a pak…

VIDEO: Příprava na lití podlahy

VIDEO: Příprava na lití podlahy
Pro realizaci podlah jsme zvolili anhydritový litý potěr, který bude ve všech místnostech našeho vzorového domu. Aplikace této směsi je díky vysoké tekutosti snadná a rychlá bez nutnosti hutnění, vyztužování…

Pokračování - podhledy a podlaha

Pokračování - podhledy a podlaha
Tak, rekonstrukce zdárně pokračuje, ovšem zcela jiným tempem než jsem plánoval. V tuto chvíli jsme již měli být nastěhováni, ale jaksi to všechno trvá mnohem déle. Momentálně jsme ve fázi,…

Diskuzní fórum

  • Interiérové dveře
  • Dobrý den, my máme dveře i s kováním od firmy Atex Planá - www.atex-plana.cz/ . Byla s...
  • Autor StandaS | 20. led 2018 22:50
  • Projekt bungalovu
  • Dobrý den, s dovolením bych rád reagoval na problém: záchod, dveře, obytná místnost. Nevím...
  • Autor Petr | 20. led 2018 17:57