Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Rozvody a instalace

Než bylo možné zaklopení předstěn a příček z druhé strany, bylo nutné do stěn roztáhnout elektrické rozvody a v případě koupelny, záchodu a kuchyně i vodní a odpadní trubky.

Instalace elektrických rozvodů trvala asi 3 dny komplet, včetně vyvrtání krabic pro budoucí vypínače, zásuvky a uchycení rozvaděče k nové předstěně.

Poslední zbyl kabel přívodu od hlavního jističe, jelikož slabý hliníkový přívod by opravdu nemusel stačit pro potřeby dnešní domácnosti. Po natažení něco okolo 300 metrů elektrických kabelů to vypadalo spíš jak na opičí dráze.

Po dokončení roztahování kabelů elektroinstalace mohlo dojít na fázi zakrývání sádrokartonem. Zde nastalo ještě pár zádrhelů, kde přesně která zásuvka a vypínač budou. Po dokončení stěn už ze zmíněných 300 metrů kabelů koukali jenom kusy ze zdi.

Samozřejmostí bylo pečlivé uložení kabelů do vaty, aby fungovalo odhlučnění a současně bylo minimalizováno riziko poškození kabelů při zašroubovávání sádrokartonu. Aby nedocházelo k proležení kabelu na profilech sádrokartonu, byly instalovány do takových míst plastové chráničky.

S odpadními rozvody byla jiná práce, díky dnešnímu sortimentu HT trubek vypadala konstrukce odpadních rozvodů, jako dětská skládačka. Celá instalace rozvodů zabrala jeden den, i díky kotvení trubek do podlahy nebo případně profilů sádrokartonu.

Vodovodní potrubí obnášelo asi jeden a půl dne práce, včetně výměny přívodních kohoutů, které oba protékali. Po posledních svárech a přiměřeném času na jeho zatuhnutí nastal dlouho očekávaný okamžik – poteče nebo ne, respektive poteče tam, kde má a ne jinde?

Naštěstí se všechny sváry povedli a ani po týdenním provozu se neobjevilo žádné místo, kde by voda unikala. Tak už nebránilo nic kompletnímu zakrytí sádrokartonem v koupelně, a na záchodě už bylo nutné pouze vystředit odpad pro klozet, vytvořit otvor pro revizní dvířka do šachty a mohla být dokončena i poslední místnost.

 

Náklady

Název položky Cena
Vody a odpady (trubky) 3 000 Kč
Celkem 3 000 Kč
Naposledy změněno středa, 18 květen 2016 10:05

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Michal S.

Michal

Věk: 27
Koníčky: sport, automobily, PC a elektronika, vaření
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily bytu

Kraj: Středočeský
Velikost bytu: 70 m2
Současná dispozice: neuvedeno
Budoucí dispozice: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 350 000 Kč
Celkem prostavěno: 146 036 Kč

Související články

Rekonstrukce bytu 5. díl: Tmelení sádrokartonu bez broušení

Rekonstrukce bytu 5. díl: Tmelení sádrokartonu bez broušení
O tmelení sádrokartonu jsme již natáčeli několik reportáží. Vždy bylo po tmelení nutné provést broušení. Stavitelka Alena se však rozhodla v rámci rekonstrukce svého bytu, využít techniku tmelení sádrokartonu bez broušení.…

Rekonstrukce bytu 4. díl: Rozvody vody a elektroinstalace v sádrokartonu

Rekonstrukce bytu 4. díl: Rozvody vody a elektroinstalace v sádrokartonu
V Aleny bytě jsou všechny příčky postaveny ze sádrokartonu Rigips HABITO. Kabelové rozvody elektroinstalace budou tedy umístěny v dutině příček a nebude nutné sekat drážky do nosných stěn panelového bytu. Ve čtvrtém…

Záložní elektrocentrály MEDVED ATS

Záložní elektrocentrály MEDVED ATS
Záložní benzínové generátory s automatickým startem (ATS) českého výrobce MEDVED přináší díky automatickému startu a pravidelným profylaktickým startům spolehlivé řešení při zálohování systémů, ať už se jedná o firmy, serverovny,obchody,…

Diskuzní fórum

  • elektrika
  • Dobry den. Toto není elektroměrový sloupek pro Vás, ale sloupek, kde budou umístěny nožové...
  • Autor Bunny | 23. čen 2018 14:31
  • Obvodové zdivo
  • Tak já z 44 T profi stavím, a musím namítnout, že by vata vypadávala při drážkování pro...
  • Autor lto | 22. čen 2018 13:22