Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Rozvody a instalace

Než bylo možné zaklopení předstěn a příček z druhé strany, bylo nutné do stěn roztáhnout elektrické rozvody a v případě koupelny, záchodu a kuchyně i vodní a odpadní trubky.

Instalace elektrických rozvodů trvala asi 3 dny komplet, včetně vyvrtání krabic pro budoucí vypínače, zásuvky a uchycení rozvaděče k nové předstěně.

Poslední zbyl kabel přívodu od hlavního jističe, jelikož slabý hliníkový přívod by opravdu nemusel stačit pro potřeby dnešní domácnosti. Po natažení něco okolo 300 metrů elektrických kabelů to vypadalo spíš jak na opičí dráze.

Po dokončení roztahování kabelů elektroinstalace mohlo dojít na fázi zakrývání sádrokartonem. Zde nastalo ještě pár zádrhelů, kde přesně která zásuvka a vypínač budou. Po dokončení stěn už ze zmíněných 300 metrů kabelů koukali jenom kusy ze zdi.

Samozřejmostí bylo pečlivé uložení kabelů do vaty, aby fungovalo odhlučnění a současně bylo minimalizováno riziko poškození kabelů při zašroubovávání sádrokartonu. Aby nedocházelo k proležení kabelu na profilech sádrokartonu, byly instalovány do takových míst plastové chráničky.

S odpadními rozvody byla jiná práce, díky dnešnímu sortimentu HT trubek vypadala konstrukce odpadních rozvodů, jako dětská skládačka. Celá instalace rozvodů zabrala jeden den, i díky kotvení trubek do podlahy nebo případně profilů sádrokartonu.

Vodovodní potrubí obnášelo asi jeden a půl dne práce, včetně výměny přívodních kohoutů, které oba protékali. Po posledních svárech a přiměřeném času na jeho zatuhnutí nastal dlouho očekávaný okamžik – poteče nebo ne, respektive poteče tam, kde má a ne jinde?

Naštěstí se všechny sváry povedli a ani po týdenním provozu se neobjevilo žádné místo, kde by voda unikala. Tak už nebránilo nic kompletnímu zakrytí sádrokartonem v koupelně, a na záchodě už bylo nutné pouze vystředit odpad pro klozet, vytvořit otvor pro revizní dvířka do šachty a mohla být dokončena i poslední místnost.

 

Náklady

Název položky Cena
Vody a odpady (trubky) 3 000 Kč
Celkem 3 000 Kč
Naposledy změněno středa, 18 květen 2016 10:05

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Michal S.

Michal

Věk: 27
Koníčky: sport, automobily, PC a elektronika, vaření
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily bytu

Kraj: Středočeský
Velikost bytu: 70 m2
Současná dispozice: neuvedeno
Budoucí dispozice: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 350 000 Kč
Celkem prostavěno: 146 036 Kč

Související články

Záložní elektrocentrály MEDVED ATS

Záložní elektrocentrály MEDVED ATS
Záložní benzínové generátory s automatickým startem (ATS) českého výrobce MEDVED přináší díky automatickému startu a pravidelným profylaktickým startům spolehlivé řešení při zálohování systémů, ať už se jedná o firmy, serverovny,obchody,…

Tlaková, beztlaková, či nízkotlaková krémová injektáž v praxi

Tlaková, beztlaková, či nízkotlaková krémová injektáž v praxi
Plnění vrtů je o citu, šikovnosti a trpělivosti, a nikoliv o rychlosti, tlaku, druhu použitého injektážního nástroje apod. V praxi se nám potvrdila správnost naší dlouholeté osvěty, jelikož se krémová…

VIDEO: Stavba sádrokartonových příček svépomocí

VIDEO: Stavba sádrokartonových příček svépomocí
Po seškrábání omítek na bočních stranách bytu a opravě meziokenních výplní bylo na čase se pustit do rozměření nové dispozici pokojů a stavby sádrokartonových příček.

Diskuzní fórum

  • Vazba rohu
  • Tak správně, kdyby jste měl doplňkové cihly by to mělo být jak na obrázku, vlevo první...
  • Autor lto | 20. dub 2018 13:08
  • Rozvody centrálního vysavače
  • S centrálním vysavačem jsme taky dlouho váhali nakonec jsme ho i realizovali. Cena rozvodů v...
  • Autor MaCe | 20. dub 2018 10:55