Reklama
Reklama
Vyhledat: 

VIDEO: Rozhodnutí rekonstruovat

Po pěti letech stěhování několikrát do roka (3-4x ročně) už jsem se nechtěl více stěhovat. Byla potřeba už konečně někde zakotvit a mít svůj domov. 

S touto myšlenkou začalo hledání na internetu, které trvalo asi 4 měsíce. Během tohoto hledání jsem narazil na několik zajímavých bytů. První favorit byl 4+kk a měl 20m2 terasu, bohužel z ní byl pouze industriální výhled a jeho cena znamenala zadlužit se, jako při stavbě domu. Celý byt i s terasou měl 106 m2. Byla to novostavba.

Druhým vážným kandidátem byla také novostavba, cena už byla v únosných mezích, jednalo se o byt 3+kk 70m2, s možností dokoupení garáže, která byla pro mě hodně lákavá. Při osobní prohlídce jsem byl bohužel zklamán. Přes vcelku slušnou rozlohu bytu byly místnosti malé a zbytečně velká chodba. Navíc jsem se později dozvěděl, že v podobném domě vedle jsou ve velké míře vidět problémy novostaveb -praskání zdi atd.

Při hledání dalšího možného bytu už jsem rozšířil polohu i do okolí Benátek nad Jizerou, ale po pár výletech po okolí, jsem se opět vrátil ke kritériu Benátek. Po uvážení jsem také přestal hledat novostavby a začal uvažovat o rekonstrukci.

Během 14 dnů se pak objevilo několik bytů v Benátkách ve velikosti 2+kk až 4+kk s cenami v rozmezí 1 – 1,5 mil v různých stavech. Mezi nimi byl i můj byt s dispozicí 4+kk – 70 m2 a cena 1 235 000 Kč, zralý na kompletní rekonstrukci. 

Původně jsem doufal, že do Vánoc by mohlo být hotovo (cca 2 měsíce). V té době jsem plánoval, že si vše nechám udělat. Nemilým překvapením pro mě bylo dohadování se s realitní kanceláří o podobě smluv, které se nakonec protáhly skoro na 2 měsíce, ale dosáhl jsem alespoň částečného úspěchu.

Během doby, kdy se řešily smlouvy k převodu bytu, jsem už zjišťoval, jak rekonstruovat. Jaká jsou úskalí od známých, co rekonstruovali nebo na internetu, a v této době jsem změnil i rozhodnutí, že si rekonstrukci udělám sám s pomocí přátel a rodiny. Pro případ, že by se práce hodně protahovala, nebo by mě opustilo nadšení, tak bych si byt nechal dodělat nějakou firmou.

Tak těsně před Vánocemi jsem si nadělil byt. Zbývalo ještě podepsat nájemní smlouvu s družstvem, zažádat o převedení do osobního vlastnictví a dohodnout se na povolení rekonstrukce. Všechno jsem stihl ještě do Vánoc. Jenom po Vánocích jsem doručil žádost o souhlas s rekonstrukcí, který byl následně projednán na zasedání rady družstva a mě byl udělen souhlas. V případě, že bych se rozhodl zasahovat do nosných konstrukcí, tak bych musel žádat o stavební povolení a to by znamenalo další zdržení.

Během Vánoc se zapojila celá rodina do plánování dispozic nového bytu, vznikly různé zajímavé návrhy, ale konečná fáze se příliš neliší od původních dispozic, hlavní je zvětšení koupelny, přesunutí pračky mimo koupelnu a zvětšení obývacího pokoje na úplně původních 25m2.

Několik dní před tím než jsem začal v bytě pracovat, tak jsem vyvěsil na nástěnku u vchodu, že v mém bytě bude probíhat rekonstrukce s omluvou sousedům za zvýšený hluk a prašnost. Pro jistotu dostali ještě všichni sousedé stejné informace i do schránky.

Video

 

Náklady

Název položky Cena
Poplatek za převod 3 000 Kč
Členský poplatek 605 Kč
Převod do OV 3 050 Kč
Celkem 6 655 Kč

Stáhnout přílohy

Naposledy změněno čtvrtek, 26 květen 2016 12:11

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Michal S.

Michal

Věk: 27
Koníčky: sport, automobily, PC a elektronika, vaření
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily bytu

Kraj: Středočeský
Velikost bytu: 70 m2
Současná dispozice: neuvedeno
Budoucí dispozice: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 350 000 Kč
Celkem prostavěno: 146 036 Kč

Související články

Rekonstrukce bytu 2. díl: Projektová dokumentace

Rekonstrukce bytu 2. díl: Projektová dokumentace
Výherkyně Rekonstrukční výzvy Alena si projekt vytvořila sama. Největší zásah v jejím bytě čeká umakartové jádro a také ložnici, kterou stavitelka propojí se šatnou. Celá rekonstrukce bytu 2+kk proběhne s využitím sádrokartonu. V článku…

Rekonstrukce bytu 1. díl: Proč jsem se rozhodla pro rekonstrukci

Rekonstrukce bytu 1. díl: Proč jsem se rozhodla pro rekonstrukci
Alena je jedním ze dvou výherců, kteří vyhráli v Rekonstrukční výzvě 100 000 Kč na sádrokartonové desky HABITO a doplňky od společnosti Rigips. S kamerou jsme ji navštívili, abychom zjistili, proč se rozhodla pro…

Koupě bytu

Koupě bytu
Při rozhodnutí koupi bytu jsme měli hlavní krytéria a to bylo-zděný byt, prostorný a dobře situovaný. Áááá našli jsme. Rozhodli jsme se, že do bytu ještě zainvestuje a uděláme si…

Diskuzní fórum