Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Škrábání omítek

Neděle byla ve znamení škrábání původní omítky na stěnách, kde nebude ostění ze sádrokartonu, a rozebírání meziokenních výplní, které pravděpodobně vedly k lehkému výskytu plísně v bytě.

Navíc dřevotříska přesahovala okolní zdivo, takže by bylo problematičtější udělat novou omítku.

Původně jsem si myslel, že se to vše stihne, aby se vše naložilo do kontejneru. Bohužel jsem omítku silně podcenil, když jsem v pondělí dokončoval likvidaci meziokenních výplní a až v pátek zametal definitivně oškrábanou omítku.

V pondělí byl odvezen kontejner, jak bylo s firmou dohodnuto. Počítal jsem s tím, že bych se mohl vejít do 3 000 Kč, ale reálnější maximum bylo 5 000 Kč vzhledem k tomu, že se jednalo o stavební odpad, díky složení, nikoliv o suť. K mému překvapení konečná částka nebyla příliš vysoká. Celkem jsem za přistavení, manipulaci s kontejnerem a uložení odpadu na skládce zaplatil necelé 3 500 Kč. Díky pilným spoluobčanům zůstalo v kontejneru pouze 1,65 tuny odpadu.

Už během škrábání omítky jsem nakupoval materiál na uzavření meziokenních prostorů. Rozhodl jsem se vrátit polystyren, tentokrát podlahový EPS.
XPS byl zavrhnut kvůli ceně a není o tolik pevnější při daném použití. Je potřeba ho přetáhnout lepidlem s perlinkou, kvůli roztažnosti různých materiálů. Jako lepidlo jsem si vybral lepidlo s přívlastkem elastik, právě na místa s různorodým podkladem. Kvůli savosti materiálu jsem koupil i penetraci a po známých sehnal zbytek perlinky, jelikož celá role by byla zbytečně velká a její cena není příliš nízká.

Během týdne, jehož náplní pro mě byla nejnudnější část – škrábání omítky, jsem začal řešit dodání materiálu pro stavbu příček do stavebnin, následnou přepravu k domu a stěhování do bytu. Jelikož materiálu nebylo zrovna málo, ale zase ne tolik pro celý kamión, vznikla malá prodleva v pracích. Tento čas jsem využil na výběr konkrétních zařizovacích předmětů (kuchyň, vana, záchod, obklady,…).

 

Náklady

Název položky Cena
Přistavení kontejneru a uložení odpadu 3 500 Kč
Celkem 3 500 Kč
Naposledy změněno pondělí, 22 únor 2016 13:25

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Michal S.

Michal

Věk: 27
Koníčky: sport, automobily, PC a elektronika, vaření
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily bytu

Kraj: Středočeský
Velikost bytu: 70 m2
Současná dispozice: neuvedeno
Budoucí dispozice: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 350 000 Kč
Celkem prostavěno: 146 036 Kč

Související články

Tlaková, beztlaková, či nízkotlaková krémová injektáž v praxi

Tlaková, beztlaková, či nízkotlaková krémová injektáž v praxi
Plnění vrtů je o citu, šikovnosti a trpělivosti, a nikoliv o rychlosti, tlaku, druhu použitého injektážního nástroje apod. V praxi se nám potvrdila správnost naší dlouholeté osvěty, jelikož se krémová…

VIDEO: Workshop – aplikace sádrové omítky Baumit Ratio Glatt L

VIDEO: Workshop – aplikace sádrové omítky Baumit Ratio Glatt L
V rámci projektu Svépomocí ŽIVĚ se uskutečnil další z řady workshopů, tentokráte věnovaný strojní aplikaci sádrové omítky. Také tato akce se vydařila, protože dorazilo 30 svépomocných stavebníků, kteří chtěli načerpat rady…

VIDEO: Výběr vhodné omítky do interiéru

VIDEO: Výběr vhodné omítky do interiéru
Do interiéru se často používají sádrové nebo vápenocementové omítky, v některých případech také omítky vápenné či hliněné. Do našeho vzorového domu v rámci projektu Svépomocí ŽIVĚ jsme si vybrali ty sádrové, a…

Diskuzní fórum

  • Tepelné čerpadlo - dotazy
  • Velmi moc děkuji pane Kubíček. Ale tabulku jsem bohužel stejně nenašla. Tedy ještě další...
  • Autor Veronika + Michal | 24. bře 2018 00:47
  • Cenový rozpočet Alfa 1 plus
  • Dobrý den přeji, mohu Vás taktéž požádat o fotky případně projektovou dokumentaci k Alfě...
  • Autor seanito | 23. bře 2018 21:18