Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Škrábání omítek

Neděle byla ve znamení škrábání původní omítky na stěnách, kde nebude ostění ze sádrokartonu, a rozebírání meziokenních výplní, které pravděpodobně vedly k lehkému výskytu plísně v bytě.

Navíc dřevotříska přesahovala okolní zdivo, takže by bylo problematičtější udělat novou omítku.

Původně jsem si myslel, že se to vše stihne, aby se vše naložilo do kontejneru. Bohužel jsem omítku silně podcenil, když jsem v pondělí dokončoval likvidaci meziokenních výplní a až v pátek zametal definitivně oškrábanou omítku.

V pondělí byl odvezen kontejner, jak bylo s firmou dohodnuto. Počítal jsem s tím, že bych se mohl vejít do 3 000 Kč, ale reálnější maximum bylo 5 000 Kč vzhledem k tomu, že se jednalo o stavební odpad, díky složení, nikoliv o suť. K mému překvapení konečná částka nebyla příliš vysoká. Celkem jsem za přistavení, manipulaci s kontejnerem a uložení odpadu na skládce zaplatil necelé 3 500 Kč. Díky pilným spoluobčanům zůstalo v kontejneru pouze 1,65 tuny odpadu.

Už během škrábání omítky jsem nakupoval materiál na uzavření meziokenních prostorů. Rozhodl jsem se vrátit polystyren, tentokrát podlahový EPS.
XPS byl zavrhnut kvůli ceně a není o tolik pevnější při daném použití. Je potřeba ho přetáhnout lepidlem s perlinkou, kvůli roztažnosti různých materiálů. Jako lepidlo jsem si vybral lepidlo s přívlastkem elastik, právě na místa s různorodým podkladem. Kvůli savosti materiálu jsem koupil i penetraci a po známých sehnal zbytek perlinky, jelikož celá role by byla zbytečně velká a její cena není příliš nízká.

Během týdne, jehož náplní pro mě byla nejnudnější část – škrábání omítky, jsem začal řešit dodání materiálu pro stavbu příček do stavebnin, následnou přepravu k domu a stěhování do bytu. Jelikož materiálu nebylo zrovna málo, ale zase ne tolik pro celý kamión, vznikla malá prodleva v pracích. Tento čas jsem využil na výběr konkrétních zařizovacích předmětů (kuchyň, vana, záchod, obklady,…).

 

Náklady

Název položky Cena
Přistavení kontejneru a uložení odpadu 3 500 Kč
Celkem 3 500 Kč
Naposledy změněno pondělí, 22 únor 2016 13:25

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Michal S.

Michal

Věk: 27
Koníčky: sport, automobily, PC a elektronika, vaření
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily bytu

Kraj: Středočeský
Velikost bytu: 70 m2
Současná dispozice: neuvedeno
Budoucí dispozice: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 350 000 Kč
Celkem prostavěno: 146 036 Kč

Související články

Originální sokl domu? Zkuste to s omítkou imitující obklad z kamene!

Originální sokl domu? Zkuste to s omítkou imitující obklad z kamene!
Dá se nová fasáda pojmout originálně, přitom jednoduše a ekonomicky? Díky dekorativním omítkám a kreativním technikám ano! Například sokl fasády můžete zvýraznit omítkou, která bude imitovat kamenné zdivo. Pojďme se…

Nová samočistící omítka DuoCem s Rosa efektem

Nová samočistící omítka DuoCem s Rosa efektem
Jak zajistit, aby si fasáda domu na dlouho udržela původní barvu a čistotu? Cemix má v nabídce novou fasádní omítku DuoCem se samočistícím efektem.

Tlaková, beztlaková, či nízkotlaková krémová injektáž v praxi

Tlaková, beztlaková, či nízkotlaková krémová injektáž v praxi
Plnění vrtů je o citu, šikovnosti a trpělivosti, a nikoliv o rychlosti, tlaku, druhu použitého injektážního nástroje apod. V praxi se nám potvrdila správnost naší dlouholeté osvěty, jelikož se krémová…

Diskuzní fórum

  • prostor mezi trámy
  • Co bude pod strechou? Vytapeny prostor? Tak potom vatu. Nevytapeny prostor? Tak klidne nic.
  • Autor Pavel | 21. kvě 2018 22:49
  • Cena domečku
  • Pokud to chcete jen orientačně těch >1000m3 kolem 5 milionu jen stavba bez terasy apod. Může...
  • Autor cbk3 | 21. kvě 2018 11:28
  • Stavba pergoly
  • Já co jsem koukal i v okolí, tak plno lidí to má tak, že třeba mají terasu o 20 cm nad...
  • Autor PavelR | 21. kvě 2018 00:14