Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Škrábání omítek

Neděle byla ve znamení škrábání původní omítky na stěnách, kde nebude ostění ze sádrokartonu, a rozebírání meziokenních výplní, které pravděpodobně vedly k lehkému výskytu plísně v bytě.

Navíc dřevotříska přesahovala okolní zdivo, takže by bylo problematičtější udělat novou omítku.

Původně jsem si myslel, že se to vše stihne, aby se vše naložilo do kontejneru. Bohužel jsem omítku silně podcenil, když jsem v pondělí dokončoval likvidaci meziokenních výplní a až v pátek zametal definitivně oškrábanou omítku.

V pondělí byl odvezen kontejner, jak bylo s firmou dohodnuto. Počítal jsem s tím, že bych se mohl vejít do 3 000 Kč, ale reálnější maximum bylo 5 000 Kč vzhledem k tomu, že se jednalo o stavební odpad, díky složení, nikoliv o suť. K mému překvapení konečná částka nebyla příliš vysoká. Celkem jsem za přistavení, manipulaci s kontejnerem a uložení odpadu na skládce zaplatil necelé 3 500 Kč. Díky pilným spoluobčanům zůstalo v kontejneru pouze 1,65 tuny odpadu.

Už během škrábání omítky jsem nakupoval materiál na uzavření meziokenních prostorů. Rozhodl jsem se vrátit polystyren, tentokrát podlahový EPS.
XPS byl zavrhnut kvůli ceně a není o tolik pevnější při daném použití. Je potřeba ho přetáhnout lepidlem s perlinkou, kvůli roztažnosti různých materiálů. Jako lepidlo jsem si vybral lepidlo s přívlastkem elastik, právě na místa s různorodým podkladem. Kvůli savosti materiálu jsem koupil i penetraci a po známých sehnal zbytek perlinky, jelikož celá role by byla zbytečně velká a její cena není příliš nízká.

Během týdne, jehož náplní pro mě byla nejnudnější část – škrábání omítky, jsem začal řešit dodání materiálu pro stavbu příček do stavebnin, následnou přepravu k domu a stěhování do bytu. Jelikož materiálu nebylo zrovna málo, ale zase ne tolik pro celý kamión, vznikla malá prodleva v pracích. Tento čas jsem využil na výběr konkrétních zařizovacích předmětů (kuchyň, vana, záchod, obklady,…).

 

Náklady

Název položky Cena
Přistavení kontejneru a uložení odpadu 3 500 Kč
Celkem 3 500 Kč
Naposledy změněno pondělí, 22 únor 2016 13:25

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Michal S.

Michal

Věk: 26
Koníčky: sport, automobily, PC a elektronika, vaření
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily bytu

Kraj: Středočeský
Velikost bytu: 70 m2
Současná dispozice: neuvedeno
Budoucí dispozice: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 350 000 Kč
Celkem prostavěno: 146 036 Kč

Související články

Nestárnoucí břizolit - prověřeno časem

Nestárnoucí břizolit - prověřeno časem
Až se budete rozhodovat, jakou omítku zvolit na váš dům, určitě správnou volbou bude právě břizolit. Břizolit je tradiční omítka používaná již několik desetiletí a zájem o ni opět narůstá,…

Rozvody a instalace

Rozvody a instalace
Než bylo možné zaklopení předstěn a příček z druhé strany, bylo nutné do stěn roztáhnout elektrické rozvody a v případě koupelny, záchodu a kuchyně i vodní a odpadní trubky.

VIDEO: Stavba sádrokartonových příček svépomocí

VIDEO: Stavba sádrokartonových příček svépomocí
Po seškrábání omítek na bočních stranách bytu a opravě meziokenních výplní bylo na čase se pustit do rozměření nové dispozici pokojů a stavby sádrokartonových příček.

Diskuzní fórum

  • Velox nebo Porotherm
  • Ahoj děláte s Veloxem, nebo přímo v něm bydlíte? Nakláníte se spíše k cihle?
  • Autor Jarda | 22. čen 2017 16:27
  • Garáž u domu bez věnce?
  • Stavíme nyní RD s přilehlou garáží... Nyní jsem ale narazil na problém, kde se mi úplně...
  • Autor Tomas1986 | 21. čen 2017 10:58
  • Klimatizace
  • Zdravím, možné to samozřejmě je. Já osobně podobný systém vytápění a chlazení mám...
  • Autor lukysz | 20. čen 2017 21:51