Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Vyklízecí práce

Vzhledem k rychlosti bourání už jsem posílal během víkendu poptávku na přistavení kontejneru.

V neděli jsem si udělal nepracovní den, proto na zbytek přišel čas až v pondělí po práci. Za hodinu, už nebylo co bourat, zůstal pouze záchod a stoupací šachta.

Začal jsem tedy přípravu na likvidaci odpadu. Jednotlivé desky jsem rozřezal podle rozměrů a hmotnosti tak, aby nebyl problém s nošením po schodech. Řezání mi zabralo ještě půlku následujícího odpoledne. Druhou část odpoledne už jsem nosil pórobetonové kusy do sklepa, odkud bude transport do kontejneru snadný na rudlíku. V nošení věcí do sklepa jsem pokračoval až do pátku.

V pátek byl přistaven kontejner. Nakonec jsem objednal 5 m3 kontejner, místo 3 m3, jelikož se mi zdálo, že objemově bude menší nedostatečný, i když hmotnost do 3 tun bude.

Přistavení kontejneru předcházelo zažádání na městském úřadě o svolení se záborem městského pozemku v okolí domu. To proběhlo zcela bez problému. Po jednom telefonátu a odeslání e-mailu s informacemi v úterý, jsem měl ve čtvrtek v poště souhlas s umístěním kontejneru. Kontejner jsem si nechal přistavit od nejrychleji reagující firmy, která patřila i k nejlevnějším v okolí. Ještě v pátek jsem do kontejneru dal pár vybouraných kusů, které do půlnoci z kontejneru zmizeli. 

V sobotu přišla vyklízecí akce. Ve čtyřech lidech jsme se pustili do nošení zbytku zbouraných zdí. Pěknou ranní rozcvičkou byla vana. Když bylo z bytu vše odnošeno, rozdělily se pracovní síly. Dva se vrhli na přemístění materiálu ze sklepa do kontejneru a ostatní zametali piliny, prach v bytě a strhávali lino ze země. Celá tato akce, včetně úklidu na schodišti trvala zhruba pět hodin.

Desky, které zmizely v pátek v noci nebyly jediné, co se z kontejneru někomu hodilo. Už během plnění kontejneru se objevovali zájemci, o některé věci z kontejneru. Vše skončilo v neděli, kdy už byl kontejner přebraný a zůstali tam jenom věci, které špatně hoří a nejsou kovové. Kromě vany, která byla zaskládaná na dně. 

Naposledy změněno pondělí, 29 únor 2016 09:09

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

2 komentáře

  • Odkaz Komentáře Zajíčkovi pátek, 14 říjen 2016 09:57 napsal(a) Zajíčkovi

    Pěkný článek, pěkná fotodokumentace.

  • Odkaz Komentáře Martin a Barča úterý, 01 březen 2016 06:17 napsal(a) Martin a Barča

    Dobrý den, pěkná práce :) na kolik Vás vyšlo přistavení kontejneru? Díky

Michal S.

Michal

Věk: 27
Koníčky: sport, automobily, PC a elektronika, vaření
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily bytu

Kraj: Středočeský
Velikost bytu: 70 m2
Současná dispozice: neuvedeno
Budoucí dispozice: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 350 000 Kč
Celkem prostavěno: 146 036

Související články

Tlaková, beztlaková, či nízkotlaková krémová injektáž v praxi

Tlaková, beztlaková, či nízkotlaková krémová injektáž v praxi
Plnění vrtů je o citu, šikovnosti a trpělivosti, a nikoliv o rychlosti, tlaku, druhu použitého injektážního nástroje apod. V praxi se nám potvrdila správnost naší dlouholeté osvěty, jelikož se krémová…

Rozvody a instalace

Rozvody a instalace
Než bylo možné zaklopení předstěn a příček z druhé strany, bylo nutné do stěn roztáhnout elektrické rozvody a v případě koupelny, záchodu a kuchyně i vodní a odpadní trubky.

VIDEO: Stavba sádrokartonových příček svépomocí

VIDEO: Stavba sádrokartonových příček svépomocí
Po seškrábání omítek na bočních stranách bytu a opravě meziokenních výplní bylo na čase se pustit do rozměření nové dispozici pokojů a stavby sádrokartonových příček.

Diskuzní fórum