Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Vyrovnání podlah a navážení materiálu

Pokud bydlíte v podobném bytě, určitě proklínáte toho yntelygenta, který vymyslel dveře do kuchyně u dveří do obýváku. Spousta lidí to řeší tak, že tyto dveře zruší a chodí do kuchyně přes obývák.

Dispozičně je to super řešení, protože se tím dají vyřešit všechny nepříjemnosti, které se k tomuto bytu vážou, prakticky je to pro mne ovšem řešení neakceptovatelné – kroužit přes obývák do kuchyně, zvláště když máte 2 děcka, by bylo neúnosné. Takže jsem se rozhodnul dát do kuchyně dveře zásuvné.

 

Objednal jsem na ně pouzdro JAP. Nechal jsem si ho dovézt ze spodní strany domu, odkud se dá dostat přes cca 100metrový most do bytu téměř bez schodů, ale je to o 2 patra výš. Dosmýkal jsem tu skoro 50kg mrchu k výtahu a zjistil, že se tam nevlezu.

 

Vytáhnul jsem to dvě patra do přízemí a měl pocit, že chcípnu. A přede mnou ještě 5 pater :-p Více než tunu materiálu z Horbachu jsem tahal také touto cestou. Ta dlažba už se alespoň naštěstí do výtahu vlezla :-)

 

Abych neměl zásuvné dveře nonstop dokořán, potřeboval jsem srovnat prověšenou podlahu. Zbrousil jsem betonovou podlahu a po prostudování internetových diskuzí jsem objednal anhydritovou nivelačku BASF Prince Color NA 420. Když jsem pak jeden pátek večer studoval návod, zjistil jsem, že je pro minimálně 4 mm silnou vrstvu. Takže jsem ještě o víkendu objel hobby obchody a v Bauhausu koupil cementovou stěrku od Murexinu za několikanásobně více peněz.

 

Pečlivě jsem zatmelil spáry, zalepil futra a s bráchovou pomocí to rozléval. Pokud někde vidíte, jak to krásně teče, držte si od provádějící firmy odstup. Buďto šidí práci, nebo materiál, nebo obojí. Správně rozmíchaná samonivelačka je nečekaně hustá, jak si ji roztáhnete, tak drží. Takže je velmi snadné si udělat v místnosti třeba pěkné vlny ;-) Předpokládám, že samonivelace by fungovala až od určité tloušťky vrstvy. Pár centimetrů ale rozhodně dost není.

 

Dělal jsem to nadvakrát, při druhé vrstvě jsme přidali o 10 % vody více, ale k nějakému stříkání a teoretickému zatékání do spár (o nichž se v diskuzích také píše) to mělo zatraceně hodně daleko.

 

V mezičasech jsem jakožto odpočinkovou práci oškrabával mnohavrstvé nátěry starých barev.

Naposledy změněno neděle, 14 prosinec 2014 12:25

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Otakar

Otakar

Věk: 47
Koníčky: Linux
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily bytu

Kraj: Jihomoravský
Velikost bytu: 70 m2
Současná dispozice: neuvedeno
Budoucí dispozice: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 100 000 Kč

Mohlo by Vás zajímat

Pokládka zámkové dlažby

Pokládka zámkové dlažby
Zámková dlažba je v dnešní době zcela neodmyslitelná součást téměř všech rodinných domů. Svoji oblibu získala především tím, že je: Je snadno dostupná Je nabízena v mnoha druzích, variantách a…

Založení prvního šáru

Založení prvního šáru
Nejprve jsem na sucho ustavil tvárnice do všech rohů. Do tvárnic našrouboval vruty a tvárnice spojil provázkem. Nastalo dlouhé přeměřování stran a úhlopříček. Posouvání tvárnic a opět měření. Po 4…

Výbava kuchyně: Na co nezapomenout

Výbava kuchyně: Na co nezapomenout
Jste právem hrdí na svou krásnou, zatím netknutou kuchyňskou linku. Než v ní ale poprvé zavoní sváteční oběd, musíte pořídit spoustu věcí. Na co byste neměli zapomenout, aby se vám…

Diskuzní fórum

  • Obvodové zdivo
  • Tak já z 44 T profi stavím, a musím namítnout, že by vata vypadávala při drážkování pro...
  • Autor lto | 22. čen 2018 13:22
  • stříkaná PUR izolace v podkroví
  • Dobrý den, rád bych se zeptal na zkušenosti se stříkanou PUR izolací. Mám v plánu zateplení...
  • Autor Salmos | 22. čen 2018 12:55
  • Půjčka od státu
  • Dobrý den, chtěl jsme se zeptat , nevíte někdo víc o půjčce od státu , která se teď...
  • Autor Roman&Lenka | 22. čen 2018 12:29