Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Obkládání koupelny

Už během dokončování tmelení a broušení jsem řešil řemeslníky na obkládání koupelny a záchodu. Už od počátku jsem věděl, že přesně tuto práci nebudu dělat svépomocí. Trvalo by to příliš dlouho a výsledek by nebyl tak dobrý.

První část úkolu obkládání jsem zvládl rychle.

Výběr řemeslníka byl na doporučení několika lidí. Už zbývalo jen domluvit termín a vybrat dlažbu a obklad.

V dnešní nabídce obkladů a dlažeb je opravdu problém vybrat. Občas si vzpomenu na doby, kdy byly tři vzory a to bylo vše.

Nicméně konečný výběr, který přišel, až po návštěvě několika kuchyňských studií, zabral jedno dopoledne i s objednáním.

Nakonec vyhrál obklad s dlažbou, který se nám líbil hned u vchodu. Celkem bylo třeba cca 26 m2 obkladu a dlažby, byla to trošku zatěžovací zkouška pro osobní auto, ale vydrželo.

Pak už se jenom dokoupila spárovačka a lišta do dveří a už nic nebránilo dohodnutí termínu obkládání.

Samozřejmostí před obkládání bylo usazení vany, napojení odpadu a obezdění, které se dělalo ještě svépomocí.

Tak konečně přišel velký den obkládání.

Ráno jsme vyřešili jedinou chybějící věc, kterou bylo lepidlo, bohužel v místních stavebninách neměli příliš dobré lepidlo, ale zatím obklad drží. Tak už nebránilo nic tomu, aby se začalo tvořit.

Nejdříve přišlo na řadu rozměřování, aby nezůstal někde zbytečně malý proužek obkladu. Rozměření jsem schválil, že takto může být obloženo.

První největší stěna v koupelně byla obložena velice rychle. Zpomalení nastalo až dole u vany. Když jsem viděl, jak si řemeslníci hrají s rohovou kachličkou za vanu, říkal jsem si, že jsem si vybral dobře.

Bohužel odpoledne jsem nechal řemeslníky o samotě, stejně jako druhý den, kdy je čekalo dokončení, vyspárování a položení topné rohože.

Vše stihli, pro jistotu si dovezli i vlastní rychle tuhnoucí lepidlo.

Druhý den se potkali s dalšími řemeslníky, kteří stěrkovali podlahu a pokládali lino. Nevím, jak jejich spolupráce probíhala, jelikož jsem se dostal do bytu až kolem jedenácté hodiny večer. V ten okamžik mě nadšení opustilo. 

V koupelně a na záchode byla zvolena kombinace tmavého a světlého obkladu, podle čehož měla být zvolena i spárovačka, které bylo dostatek.

Bohužel řemeslníci tento můj pokyn asi zapomněli, takže tmavý obklad na vaně byl vyspárován světle, což vypadalo dost hrozně a navíc vana, kterou jsem si chtěl sám zatmelit, byla vyspárovaná spárovačkou.

Aby toho nebylo málo, tak mi byla sdělena cena, která odpovídala více jak 500 Kč/m2 + doprava a zmíněné lepidlo. Což vyústilo v mé rozhodnutí nezaplatit, dokud to nebude opravené a určitě ne takovou částku.

Po tom, co jsem toto všechno řemeslníkům sdělil, rozhodli se svou chybu napravit a s cenou nakonec také souhlasili, byla to cena 350 Kč/m2, za kterou podle mých informací normálně dělají.

Když jsem se ptal, proč byla původní cena taková, bylo mi odpovězeno, že je to za hodinu, což jsem se zasmál a řekl, že to jsou asi první, kdo to takto bere.

Nakonec bylo vše předěláno a já jsem zaplatil. Sice jsem nebyl úplně spokojený, ale znáte to, na každou námitku je odpověď, že za to může křivá dlažba, jako v případě velkých spár, i když jsem chtěl malé.

Po této zkušenosti už jsem byl opatrnější na další řemeslníky.

Video

Naposledy změněno čtvrtek, 25 srpen 2016 11:04

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Michal S.

Michal

Věk: 26
Koníčky: sport, automobily, PC a elektronika, vaření
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily bytu

Kraj: Středočeský
Velikost bytu: 70 m2
Současná dispozice: neuvedeno
Budoucí dispozice: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 350 000 Kč
Celkem prostavěno: 146 036

Související články

VIDEO: Stavba sádrokartonových příček svépomocí

VIDEO: Stavba sádrokartonových příček svépomocí
Po seškrábání omítek na bočních stranách bytu a opravě meziokenních výplní bylo na čase se pustit do rozměření nové dispozici pokojů a stavby sádrokartonových příček.

Škrábání omítek

Škrábání omítek
Neděle byla ve znamení škrábání původní omítky na stěnách, kde nebude ostění ze sádrokartonu, a rozebírání meziokenních výplní, které pravděpodobně vedly k lehkému výskytu plísně v bytě.

Vyklízecí práce

Vyklízecí práce
Vzhledem k rychlosti bourání už jsem posílal během víkendu poptávku na přistavení kontejneru.

Diskuzní fórum