Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: Je zapotřebí povolení??

Vložil: Pavell
Dne: 14. pro 2017 12:51

Mám takový plán chtěl bych na jednu ze zdí udělat garáž a to tím že na stěnu namontuji z trámu konstrukci něco jako kdyby se dělalo zastřešení terasy nebo garažové stání a potom ho uzavřu osb deskami a zajimalo by mě jestli to můžu udělat jen bez povolení při předpokladu že to bude do 25m2 a nebo se to bere jako rozšíření domu??
Odpovědět

Vložil: zero2
Dne: 15. pro 2017 09:01

Podle mého názoru to bude rozšíření, protože ta garáž nebude samostatná stavba, bude záviset na jiné stavbě. Možná na to bude mít stavební úřad jiný názor a nebude to považovat za rozšíření, pak bych doporučoval, aby vám to dal písemně.
Popravdě řečeno, kde není žalobce, není ani soudce. Tj. stavební úřad vás může pak vyzvat k odstranění stavby, to lze obejít žádostí o dodatečné povolení. Pak tedy už na začátku je nutno splnit i další podmínky aby pak to povolení vyšlo bez problémů, tj. např. nejméně dva metry od hranice pozemku.
Poslední úprava: 15. pro 2017 09:27 od zero2.
Odpovědět

Vložil: ing. arch. Martin Veber
Dne: 13. úno 2018 15:02

Určitě to musíte prohnat minimálně přes územní souhlas (a podle konkrétního referenta případně i víc), je tam nový požární úsek, mění se tvar domu a zastavěná plocha zpevněných ploch a staveb. Není důvod zbytečně riskovat, úřady se už naučily dávat pořádné pokuty za černé stavby.
Ing. arch. Martin Veber
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 607 91 66 93
Odpovědět
Odpovědět