Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: Stavební zákon 1.1.2018 - čekat?

Vložil: Bunny
Dne: 22. lis 2017 22:29

Dobrý den. Vzhledem k tomu, že od 1.1 2018 už bude probíhat stavba nad 150m v režimu ohlášky. Je lepší počkat na leden a pak podat žádost na stavební úřad nebo tam jít těď s tím, že to bude na stavební povolení (bylo mi řečeno 60-90 dní)? Plánuji začít stavbu v průběhu února - dle počasí. Děkuji za názory
Odpovědět

Vložil: wenca
Dne: 23. lis 2017 12:08

Dobrý den,
řeknu Vám svůj osobní názor. Počkal bych. A v únoru stejně nezačnete, spíš bych to viděl nejdřív na konec března. Teda tak bych to udělal já. A volný čas bych věnoval přemýšlením nad projektem. Vždycky se najde něco, co se dá vylepšit. Věřte mi, mám s tím vlastní zkušenost :) Přeju ať se daří!
Odpovědět

Dne: 25. lis 2017 08:11

Dobrý den. Děkuji za příspěvek. Také mi to přišlo rozumnější.
Odpovědět

Vložil: Madlici
Dne: 13. úno 2018 15:24

Bunny, všimla jsem si u příspěvku ohledně povolení z hygieny, že jste z Příbramska, my též. Ohlášení stavby budeme řešit nyní. Máte prosím nějaké aktuální info jak rychle to probíhá a co vše je potřeba? Na webu stavebního úřadu jsem našla jen staré dokumenty, starou žádost se seznamem, nyní se prý změnili hasiči apod. Předem díky za odpověď.
Odpovědět

Dne: 13. úno 2018 15:54

Dobry den. Ja stavim konkretne na Dobrisi. K ohlaseni je potreba dopredu mit: vyjadreni hygieny, dale pokud potrebujete vyjimku ( vzdalenosti od hranice pozemku atd)- trva 30 dnu -tak tu. )Potom koordinovane stanovisko ( nutno jako prilohu zpracovane zpf, kopii PD, dale pokud jste v ochrannem pasmu NN tak souhlas s pracemi od Cezu), lhutq 30 dnu (60dnu)toto vse je nutne mit jeste pred podanim ohlaseni stavby. K samotne ohlasce podpisy sousedu ( podepsane prohlaseni + pohledy ze vsech stran, kopii katastralni mapy- vsechny papiry samostatne podepsane.), dale vyjadreni pokud jste pripojeni na vodovod a kanalizaci o provozovatele. Doporucuji resit korespondenci pres datovou schranku- vse mam od uradu hned a nemusim cekat na postu. V pripade dalsich dotazu se ozvete
Odpovědět
Odpovědět