Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: Stavební povolení

Vložil: Zelí
Dne: 13. zář 2017 09:44

Ahoj prosím o info, chci stavět domeček o zastavěné ploše 220m2. Stačí mi pro úřad razítko stavebního dozoru nebo musí být i firma? jak jste to řešili?
Děkuji
Lukáš
Odpovědět

Vložil: zero2
Dne: 13. zář 2017 19:49

Vlastní zkušenost nemám, ale co jsem tu tak porůznu četl, je rozdíl mezi vydáním stavebního povolení a vlastním zahájením či provádění prací. Někteří to řešili tím, že do žádosti napsali, že provádějí výběr zhotovitele stavby a stavebního dozoru. A že poté jej oznámí stavebnímu úřadu.
Od 1. ledna už není limit 150 m2 k stavbě svépomocí, tudíž firma by nebyla nutná. Je ale otázkou, zda-li by se pak nevyplatilo požádat o povolení až po Novém roce, tj. třeba rozdělit řízení na územní povolení nyní a teprve pak stavební povolení.
Asi by nebylo špatné se zeptat na stavebním úřadě, jak to přesně potřebuje.
Poslední úprava: 13. zář 2017 20:32 od zero2.
Odpovědět

Vložil: Zelí
Dne: 13. zář 2017 20:08

Děkuji za odezvu ale tyto informace na stavebním úřadě není zrovna jednoduché se dozvědět. Musím říct že jsem nenarazil na ,,normální, příjemnou úřednici" takže čím méně tam budu muset jít, tím šťastnější život budu mít... :-)
Odpovědět

Vložil: zero2
Dne: 13. zář 2017 20:18

V tom případě to buď zkoušet tím, že podáte žádost a úřad vám řekne, co je špatně, či si můžete najmout někoho, kdo to oběhá za vás.
Bohužel každý stavební úřad je svět sám pro sebe a proto co někde stačí, někde ne. Maximálně se můžete odvolat ke krajskému úřadu.
Odpovědět
Odpovědět