Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: Koukni na studii a ohodnoť :-)

Vložil: Masterjay
Dne: 27. pro 2017 10:39

Koukni na studii a řekni svůj názor a připomínky.
Přílohy:
Odpovědět

Vložil: ing. arch. Martin Veber
Dne: 13. úno 2018 14:52

Spíž by měla mít větrání, sice se to dá řešit nějakými trubkami, ale vhodnější je malé okýnko. Přístup ke koupelně v přízemí ze zádveří není moc komfortní, je to dokonalý kontrast... teplo a čisto versus špinavo a chladněji. Ale žít se v tom rozhodně dá :-)
Ing. arch. Martin Veber
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 607 91 66 93
Odpovědět

Vložil: Blanka Cabovská
Dne: 14. úno 2018 18:32

Dobrý den,
první podstatná věc je orientace ke světovým stranám - ve studii není asi vůbec řešeno, nebo alespoň nejsou světové strany nijak označeny. Od toho se pak odvíjí i doporučení např. z hlediska dispozice či umístění a velikosti oken.
Dál bych určitě přehodnotila dispozice v oblasti zádveří - studené prostory dávat k sobě, teplé prostory také. Všechny místnosti, kde je potřeba teplé vody (kuchyně, koupelny), bych také dala co nejblíž k sobě, rozvody jsou pak kratší (tudíž i levnější) a minimalizují se tepelné ztráty.
Zádveří je chladným prostorem a vycházet po teplé sprše do chladného zádveří mi nepřijde moc komfortní...
Napadá mě tedy například prostor schodiště vyměnit s prostorem koupelny a technické místností, koupelny v obou patrech mít pak zhruba nad sebou a podle toho i změnit dispozici v horním patře.
Odpovědět

Vložil: Masterjay
Dne: 14. úno 2018 19:57

Děkuji za reakci.
Tam, kde jsou vstupní dveře je jih- jestli to tak stačí. Ano souhlasím s dveřma předsíně do koupelny. Musím to pobrat s projektantem. Vstupní dveře bych navrhoval dát co nejblíže ke schodišti. Když je dáme hned vedle dveří k předsíni ( jsou nějaký pravidla kvůli hygiene, nemělo by být blízko kuchyně,WC ) jsem se dozvěděl od projektanta.
Odpovědět

Vložil: ing. arch. Martin Veber
Dne: 26. úno 2018 21:48

Blízko ne-blízko, nejde o to, jaká by měla být vzdálenost, ale dispozice musí dávat smysl a musí být použitelná pro přesně Váš způsob obývání. Když budu pořizovat klec pro nějakého domácího mazlíčka, musím dopředu vědět, jestli bude chtít schovávačky jako křečík, běhací kolotoč pro myš nebo bidélko pro andulku. To Vám norma o vzdálenosti toho a tamtoho neporadí, to je Vaše odpovědnost. Normu Vám pak ohlídá a v případě nutnosti lehce "přiohne" projektant, tak se tím nezatěžujte :-)
Ing. arch. Martin Veber
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 607 91 66 93
Odpovědět
Odpovědět