Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: Koukni na studii a ohodnoť :-)

Vložil: Masterjay
Dne: 27. pro 2017 10:39

Koukni na studii a řekni svůj názor a připomínky.
Přílohy:
Odpovědět

Vložil: ing. arch. Martin Veber
Dne: 13. úno 2018 14:52

Spíž by měla mít větrání, sice se to dá řešit nějakými trubkami, ale vhodnější je malé okýnko. Přístup ke koupelně v přízemí ze zádveří není moc komfortní, je to dokonalý kontrast... teplo a čisto versus špinavo a chladněji. Ale žít se v tom rozhodně dá :-)
Ing. arch. Martin Veber
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 607 91 66 93
Odpovědět

Vložil: Blanka Cabovská
Dne: 14. úno 2018 18:32

Dobrý den,
první podstatná věc je orientace ke světovým stranám - ve studii není asi vůbec řešeno, nebo alespoň nejsou světové strany nijak označeny. Od toho se pak odvíjí i doporučení např. z hlediska dispozice či umístění a velikosti oken.
Dál bych určitě přehodnotila dispozice v oblasti zádveří - studené prostory dávat k sobě, teplé prostory také. Všechny místnosti, kde je potřeba teplé vody (kuchyně, koupelny), bych také dala co nejblíž k sobě, rozvody jsou pak kratší (tudíž i levnější) a minimalizují se tepelné ztráty.
Zádveří je chladným prostorem a vycházet po teplé sprše do chladného zádveří mi nepřijde moc komfortní...
Napadá mě tedy například prostor schodiště vyměnit s prostorem koupelny a technické místností, koupelny v obou patrech mít pak zhruba nad sebou a podle toho i změnit dispozici v horním patře.
Odpovědět

Vložil: Masterjay
Dne: 14. úno 2018 19:57

Děkuji za reakci.
Tam, kde jsou vstupní dveře je jih- jestli to tak stačí. Ano souhlasím s dveřma předsíně do koupelny. Musím to pobrat s projektantem. Vstupní dveře bych navrhoval dát co nejblíže ke schodišti. Když je dáme hned vedle dveří k předsíni ( jsou nějaký pravidla kvůli hygiene, nemělo by být blízko kuchyně,WC ) jsem se dozvěděl od projektanta.
Odpovědět
Odpovědět