Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: Koupě pozemku - realitní kancelář

Vložil: Lů.CZ
Dne: 25. zář 2017 16:36

Zdravím,

prosbička. Mám vyhlídnutý jeden pozemek, který je umístěn spolu s ostatními pozemky a domem na realitce. Rád bych kontaktoval samotného majitele, zda by nechtěl prodat tu první část bez účasti RK. Nemá prosím s tím někdo zkušenosti jak to probíhá? Aby neměl nějaké problémy s realitkou (provize apod.) Nevyznám se. Díky moc :-)
Poslední úprava: 25. zář 2017 16:37 od Lů.CZ.
Odpovědět

Vložil: cbk3
Dne: 25. zář 2017 19:48

To záleží jestli má s realitkou uzavřenou smlouvu o výhradním zastoupení nebo ne. Protože pokud má a prodá bez RK, tak platí pokutu.

Pokud má více inzerátů na realitních serverech pod různými RK, tak pravděpodobně takovou smlouvu nemá.

Holt zbývá se zeptat jak to má.
Odpovědět

Vložil: MichalKA
Dne: 06. říj 2017 09:53

Majitel má s RK smlouvu, pokud je tam zmíněna exkluzivita, tak po dobu trvání téhle smlouvy by platil pokutu za její porušení.

Určitě ho kontaktujte a projevte slušně svůj zájem s tím, že pokud to půjde mimo RK, tak se o tu provizi RK podělíte - a vyděláte oba.

Je-li ve smluvě s RK exkluzivita, tak můžete počkat, až vyprší, nebo jej koupit skrze RK. Ale určitě kontaktujte majitele (adresa a jméno je volně přístupná v katastru), to je základ.
Odpovědět

Vložil: radek998
Dne: 24. lis 2017 10:29

Jak už psali ostatní, jde hlavně o to, jestli ve smlouvě s RK není výhradní zastoupení. Pokud ne, tak to není problém. Pokud ano, tak hold budete muset zaplatit provizi. :) Jinak hledat pěkný pozemek je dneska opravdu boj. My jsme taky chvilku hledali, ale nakonec jsme přes jedny stránky našli moc pěkný.
Odpovědět

Vložil: Karel Jenicek
Dne: 13. bře 2018 12:26

Dobrý den,

rád bych přispěl k tématu, já jsem také hledal pozemek a našel jsem na
www.kuprealitu.cz/ , snad někomu pomůže.

Karel
Odpovědět
Odpovědět