Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: Reklamace na cenu za omitky?

Vložil: PLES
Dne: 11. říj 2016 18:04

Dobry den, mou chybou jsem se dostal do problemu, ktery se me tezko resi, kdy v konecnem cisle jsem odskocil od predem smluveneho rozpoctu (Jadrove omitky, stuk izolace podlahy a anhydrit) 210 000 na dnes 300 000tis. Omitky misto za 210kc za m2 (jadrove+fajn) s mim materialem mam za 340kc za m2. Jeste mam nejake doplatky +/- 30 000. Rad bych se dotazal zda existuje reklamace na cenu. Popripade jak postupovat a zachranit neco z rozpoctu.

Nejsem odbornik, rad zaplatim sikovnym lidem za praci ale tohle se me zda byt prehnany.

Dekuji za rady
Odpovědět

Vložil: Pavel
Dne: 12. říj 2016 07:50

Pokud vim, cenu reklamovat nelze, jedine provedeni/kvalitu. Pokud vsak byla cena stanovena ve smlouve a vy jste si navymyslel viceprace, ktere jste odsouhlasil, tak asi smula. Muzete se zkusit s firmou dohodnout.
Odpovědět

Vložil: PLES
Dne: 12. říj 2016 09:22

Dekuji za odpoved,

Zadna smlouva mezi nami uzavrena nebyla, cena dle rozpoctoveho rozpisu byla 210czk za m2. Ano nejake viceprace byli a vzdy odsouhlaseny ale nebyli az tak financne narocne. Napriklad rozpocet za izolaci podlah vcetne Anhydridu byl 113000CZk, ve finala mi prijde faktura pouze za Izolace 100 000 a dalsi za Anhydrit 70 000. ;-(
Odpovědět

Vložil: Petr
Dne: 12. říj 2016 11:35

A máte přesně změřené a odsouhlasené m2? Některé firmy např. počítají celé plochy, jako kdyby tam nebyly okna a dveře kvůli práci se špaletami a jiné naopak okna a dveře odečítají a špalety neřeší. To dělá ve výsledku velký rozdíl a je lepší si to ujasnit před objednáním.
Odpovědět

Vložil: Martin63
Dne: 15. zář 2017 10:33

Bohužel spousta stavebních společností to pořád zkouší trochu nafouknout a skoro nikdy nakonec nezůstanete v rozpočtu. Třetina ceny je ale opravdu hodně. Možná by stálo za to poradit se s některou společností poskytující právní služby. O 90 tisíc už má smysl se tahat.
Odpovědět

Vložil: Gooo
Dne: 15. zář 2017 20:00

Dobrý den

Jsem výrobce ocelových konstrukcí a mimo jiné dodávám také balkony, vjezdové brány a podobně, pro novostavby/rekonstrukce. Řeknu vám tedy i malinko druhou stranu:

Nevidím důvod, proč by nešlo reklamovat cenu. Jestliže jste byli domluveni na cenu 210 Kč/m2, není přece nic jednoduššího, než si správně spočítat realizované měrné jednotky a ty vynásobit částkou. Jestliže jste si jistý svými hodnotami, argumentujte.

Mě čekají omítky začátkem příštího roku a v nabídce jsem dostal hned informaci, jaké stavební otvory se odpočítávají a také že jsou veškeré hrany a lišty jsou započítány v ceně. Takže je nyní otázka, zda bylo tohle řečeno, nebo se dodavatel bude odvolávat právě na tyto procesy, které bude nazývat vícepráce. Na druhou stranu, jestliže se opravdu zamyslíte, tohle v podstatě jsou vícepráce...
Odpovědět

Vložil: Lubos77
Dne: 19. říj 2017 14:07

Zkuste to reklamovat. Pokud to máte na papíře, tak by to neměl být problém. V případě, že jste se jenom domluvili, tak zkusit dát dohromady svědky, nebo pokud nejsou, tak nechat někoho udělat odhad. Případně sehnat kvalitního právní pomoc. Rovnou vám můžu říct, že o tolik překročit rozpočet je blbost. :)
Odpovědět
Odpovědět