Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: SDK příčka a nivelace

Vložil: OandD
Dne: 16. říj 2017 08:02

Dobrý den,
prosím o radu, mám místnost cca 24 metrů čtverečních, kterou chci rozdělit SDK příčkou na 2 pokoje a chodbu (12m,11m,3m). Jaký je prosím správný postup, nejprve nivelace podlahy v celku a pak postavení SDK nebo je možný opačný postup tedy SDK a pak nivelace? Osobně si myslím že menší místnosti se budou snadněji nivelovat, než jedna obrovská plocha. Před nivelací bych na spodní straně použil například "Dilatační pásy MIRELON 10 mm" a po vytvrzení zařízl s podlahou. Za případné rady a doporučení předem děkuji.
Odpovědět

Vložil: zero2
Dne: 16. říj 2017 15:22

Osobně bych to udělal právě vcelku, jedna z výhod by byla možnost mít jednotnou výšku podlahy v těch nově rozdělených místnostech, tj. např. možnost bezproblémové pokládky podlahových krytin (tj. např. plovoucí podlaha/laminátová či vinylová). Ta plocha 24 m2 mi nepřijde obrovská, navíc by se to v ní lépe roztíralo a byla by lepší manipulace než v malých místnostech, kde se s nástroji na tyči (takový ten váleček s gumovými ostny/ježek) bude lépe otáčet.
Navíc, vyrovnáním před instalací SDK by se lépe vytvářela jeho konstrukce a ten dilatační pásek by byl funkční v celém rozsahu - jinak bude tu nivelaci dělat on a tím se zmenší jeho další funkce, jako např. akustická izolace.
Pokud je ale plocha té místnosti hodně křivá (resp. spíše nahnutá) už nyní, pak vyrovnáním až po rozdělení by se mohl ušetřit materiál.
Odpovědět

Vložil: cbk3
Dne: 18. říj 2017 10:07

Já bych začal SDK příčkou už jen kvůli akustice.
Jak Rigips, tak Knauf má ve svých dokumentacích, že jakákoliv i trochu zapuštěná příčka má hrozně velký vliv na prostup zvuku. Navíc se tím mírní i kročejový hluk (dupání) z jedné místnosti do druhé.

To pěnové těsnění pod profil je sice fajn, ale vliv je nepatrný. Určitě se tu nebavíme o 3-9dB.

Ale každý řemeslník bude tvrdit, že radši udělá celou místnost najednou a pak ji rozdělí (jako by byl hroznej problém přenést si laserem vágris.). Protože to je pro něj samozřejmě jednodušší.

V nákladech to kromě extra obvodového pásku nic navíc nestojí, ale rozdíl je znatelný.
Přílohy:
Odpovědět
Odpovědět