Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: Omítky na YTONG?

Vložil:
Dne: 18. úno 2018 19:06

Dobrý večer,
chtěl bych se zeptat na správný postup ručních klasických vápeno-cementových omítek.... jde mi totiž o to, že mi zedník který mi je má začít dělat říká, že perlinku už nezatahuje do lepidla, ale dává na to štuk? to je přece nesmysl nebo se mýlím? Momentálně jsem zdivo napenetroval... díky za rady... P.
Odpovědět

Vložil: Lukáš a Hanka
Dne: 19. úno 2018 00:50

Ahoj, dle vlastnich zkušenosti bych doporucil stary klasicky zpusob: bez apulist, perlinka lepidlo na ruznorode prechody materialu, do rohu a přechod u překladů, penetrace (stačí voda) špric, penetrace(stačí voda) nahazet omitniky, vapenocementovou omitku, nechat vyzrat, opet penetrace voda a na to fajnovou. -overeny stary zpusob. Bohuzel jsem nechal omitky delat bande zedniku, kteri tvrdili, ze omitniky jiz nedeji maji to v oku a ruce, objednali silo,dnes se vse dela jinak a pak tomtaky casem dopadlo, misty fajnova lehce praskla, hlavne u spoju vetsich ploch na schodisti na stropech a dost u apulist u oken a dveri. pokud bych delal omitky znovu a to bud zpusobem jak sem popsal v uvode nebo bych na to vlitnul sam zpusobem lbez apulist lepidlo perlinka lepidlo penetrace, fajnova jak jsem delal koupelny bez jakekoliv plaskliny.
Odpovědět

Vložil:
Dne: 19. úno 2018 06:43

Ahoj...dekuju za tip. Me prave zednik o omitnicich nic nerikal....apo listy a rohovniky mam kolem oken hotove...ale perlinky chce davat uplne vsude...coz me laicky prijde v pohode, ale prijde mi ze si chce usetrit jeden krok a na perlinku kterou nezatahne do lepidla davat stuk? navic uvazuju ze to odpiskam na chvilku, protoze ted maji nocni teploty padat k minus 15 a teploty pry nemaji spadnout pod plus pet .a navic je pry zakazano pouzivat lokalnich primotopu z duvodu rychleho vyschnuti a nasledneho popraskani omitky... doted se teploty drzely na stavbe okolo plus pet stabilne, ale to venku nebylo -15 :-D P.
Odpovědět

Vložil: travas
Dne: 19. úno 2018 09:21

Na ytong tepelně izolační omítka ytong vnější perlinka + 10 mm, vnitřní 6 mm drážky a exponovaná místa perlinka.
Odpovědět

Vložil: Majkííí a Kačka
Dne: 19. úno 2018 10:18

My jsme na YTONG dělali penetraci, lepidlo + perlinku celoplošně, penetraci, sádrovou stěrku RIMANO.

Po 3 letech 0 prasklin.
Odpovědět

Vložil: Ytong podpora
Dne: 13. bře 2018 14:30

Dobrý den, nevíme o jakou omítku se přesně jedná což je důležité, ale správnými omítkami a postupem pro Ytong je toto:
www.ytong.cz/cs/docs/systemove-tepelneizolacni-omitky-ytong.pdf
www.ytong.cz/cs/docs/ytong-lehcena-vnitrni-omitka-letak.pdf
www.ytong.cz/cs/docs/pracovni-postupy-www-09.pdf
Odpovědět
Odpovědět